Festivalio „Kristupo Kalėdos“ dovana sostinės svečiams – muzikinis atvirukas

Ieva ir Marija Dūdaitės
Ieva ir Marija Dūdaitės
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-11-29 15:34
AA

Jau 15-ą kartą rengiamas festivalis „Kristupo Kalėdos“ dovanoja naują šventinę patirtį: gruodžio 5 d kviečia vilniečius ir miesto svečius tris gyvo garso koncertus atviroje erdvėje.

„Galvodami apie šiemetinę „Kristupo Kalėdų“ koncepciją, įsivaizdavome kalėdinį atviruką. Kiek džiaugsmo, gerų emocijų jis suteikia, kai netikėtai jį randi savo pašto dėžutėje! Norėjome šiuos jausmus atkurti, įteikdami muzikinį atviruką Vilniaus širdyje. Labai džiaugiuosi, jog atlikėjai neišsigando tokio formato, atvirkščiai – padrąsino išbandyti“, – sakė Kristupo festivalio meno vadovė Jurgita Murauskienė.

14 val. bent trumpam nukeliauti į kalėdinį Paryžių pakvies gitaristas, kompozitorius bei vokalistas Chris Ruebens su grupe, paruošęs gražiausių prancūziškų dainų kolekciją „Cafe de Paris“.

Ieva Dūdaitė

Nuo 15 val. žavingoji pianistė Ieva Dūdaitė užburs klausytojus kultinio italų kompozitoriaus Ludovico Einaudi kūriniais specialioje programoje „Žiema su Einaudi“. O kulminacijai – 16 val. šventiškai nuteikiantis seserų dainininkės Marijos ir pianistės Ievos Dūdaičių dueto atliekami „Arijų fejerverkai“ – nuo fatališkosios Karmen iki Franko Sinatros.

„Kai orai nelepina, mes pasiruošę sušildyti širdį ir mintis koncertais. Mūsų nuolatiniai klausytojai gal kiek nustebs dėl dabartinės transformacijos. Bet Kristupo festivalis ir eksperimentai neatsiejami: kvietėme muzikos klausytis oro balione, Velnio duobėje, prie upės, baseine...Gedimino prospektas, palyginus su šiomis erdvėmis, ne toks egzotiškas, tačiau tikiu, jog lengvai ekstremalus koncertų klausymasis, suteiks naujo žavesio ir kitų spalvų tiek muzikai, tiek erdvei“, – pasakojo Kristupo festivalio meno vadovė Jurgita Murauskienė.

Chris Ruebens ir Nerijus Bakula

Organizatoriai kviečia visus apsirengti šiltai ir atkeliauti koncertų klausytis saugiai. O įkvėptiems muzikinio atviruko, parašyti linkėjimus ir savo artimiesiems.

Išsiilgusius tradicinių patirčių, Kristupo festivalis kviečia į Šv. Kazimiero bažnyčią, kur kiekvieną sekmadienį nuo lapkričio 28 iki gruodžio 9 dienos, gaus vargonai, liesis chorų, orkestrų muzika. Šventines programas pristatys pripažinimą pelnę chorai su iškiliais Lietuvos vargonininkais. O antrą Kalėdų dieną - išskirtinė valstybinio choro „Vilnius“ ir Kauno pučiamųjų instrumentų orkestro „Ąžuolynas“ dovana – lotyniškosios J. de Haan gospel tradicijos mišios.

Apie „Kristupo Kalėdas“

Festivalis „Kristupo Kalėdos“ – tai aukščiausios meninės kokybės koncertai, prisidedantys prie miesto tradicijų, šventinės dvasios kūrimo bei puoselėjimo. Nuo 2007-ųjų, visą gruodžio mėnesį vilniečiams ir miesto svečiams šventinius pasirodymus Šv. Kotrynos ir Šv. Kazimiero bažnyčiose surengia iškiliausi Lietuvos bei užsienio atlikėjai.