Kritika „Vogue“ viršeliui: pašviesinta JAV viceprezidentės K.Harris oda, be sutikimo panaudota nuotrauka

VOGUE vasario mėnesio viršelis su Kamala Harris ir vyriausioji redaktorė Anna Wintour / „Vida Press“ nuotr.
VOGUE vasario mėnesio viršelis su Kamala Harris ir vyriausioji redaktorė Anna Wintour / „Vida Press“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-01-13 19:15
AA

Mados leidinio „Vogue“ vasario viršelio veidu tapo politikė, JAV viceprezidentė Kamala Harris. Pirmosios Amerikos viceprezidentės nuotrauka sukėlė tikrą diskusijų audrą. Redaktorė Anna Wintour suskubo teisintis dėl jai mestų priekaištų, neva Kamalos Harris oda pašviesinta, o leidinį papuošusi fotografija nebuvo patvirtinta pačios herojės, rašo „The Guardian“.

Mados ikona tituluojama Anna Wintour stojo ginti savo komandos idėjų, kai „Vogue“ sulaukė kritikos dėl spausdintinei žurnalo versijai pasirinkto politikės Kamalos Harris viršelio.  Tikinama, kad viceprezidentė nedavė leidimo viršeliui naudoti fotografijos, kur ji dėvi sportinius „Converse“ batelius. Pasak šaltinių, K.Harris norėjo, kad būtų naudojama oficialesnė fotografija. Šiai ji pozavo su  Michaelo Korso mėlynu kostiumėliu.

„Vogue“ sulaukė kontroversijos dar ir dėl to, jog, pasak kai kurių mados kritikų, fotoshopo programa buvo pašviesinta politikės oda, o lyginant su glamūriniais Hillary Clinton bei Michelle Obamos viršeliais, Kamalos Harris nuotrauka pasirodė tiesiog per daug kasdieniška.

„Fotografija – tiesiog nepagarbi. „Vogue“ peržengė ribas“, – leidiniui „Washington Post“ teigė mados kritikė Robin Givhan.

 

„New York Times“ išplatintame pranešime sapudai Anna Wintour teisinosi jokiu būdu nenorėjusi įžeisti viceprezidentės, taip pat neigė kalbas dėl galutinio susitarimo, kokią nuotrauką redakcija turėtų naudoti ant žurnalo viršelio.

Anna Wintour / „Scanpix“ nuotr.

„Nebuvo jokio formalaus susitarimo dėl pasirinkimo. Kai fotografas atsiuntė dvi nuotaukas, visi mes sutarėme, kad laisvesnio stiliaus viceprezidentės nuotrauka – refleksija šio momento, kuriuo ir gyvename“, – kalbėjo  A.Wintour.

Vyriausioji redaktorė pridėjo, jog fotografija jai atrodo be galo tikra ir tinkama. 

„Negalėčiau net įsivaizduoti, jog pasirinktas viršelis kažkam  atrodo kitaip, nei tik pozityvus ir džiaugsmingas“, – sakė ji.