Kruiziniu laivu keliavusi Saulenė Chlevickaitė: „Stebėjomės, kad viskas lyg „Titanike“
Televizijos šou „Lietuvos balsas“ ir „Žvaigždžių duetai“ dalyvė bei koncertų organizatorė Saulenė Chlevickaitė ir jos mylimasis politologas Jonas Survila ką tik grįžo į Lietuvą po romantiškų atostogų. Visą savaitę pora plaukė kruiziniu laivu, kelionės metu aplankė net keturias šalis – Graikiją, Italiją, Kroatiją ir Turkiją. Įspūdžiais iš egzotiškos kelionės S.Chlevickaitė dalijasi su Žmonės.lt skaitytojais.
Leistis į kruizą S.Chlevickaitė ir jos mylimasis nusprendė netikėtai – kelionių organizatoriams pasiūlius įsigijo „paskutinės minutės“ kelialapį. Anksčiau tokios pramogos dar nė vienas nebuvo išbandęs, taigi septynias dienas trukęs pasiplaukiojimas po skirtingas jūras porai prilygo egzotikai. Nepasigailėjo – sako, dabar abu tokį keliavimo būdą rekomenduotų draugams.
Įspūdingas laivas „Queen Elizabeth“
Visų pirma porai didelį įspūdį paliko laivas „Queen Elizabeth“, kuriuo jie keliavo. Saulenė pasakoja, kad tame pačiame kruiziniame laive prieš dvejus metus dirbo ir dainininkas Vaidas Baumila – aštuonis mėnesius atlikėjas plaukiojo laivu ir dainavo keleiviams čia rodomuose miuzikluose.
„Tas laivas yra tarsi didžiulis plaukiojantis viešbutis. Jame yra visokiausių pramogų. Pavyzdžiui, galima ne tik eiti į miuziklus, bet ir mokytis šokti ar išbandyti kitas pramogas – žaisti kortomis, šachmatais ar protmūšius, dainuoti karaokę, laive veikia biblioteka“, – pasakoja S.Chlevickaitė.
Be to, Saulenė ir Jonas laive taip pat susipažino dar su dviem lietuviais. „Tai buvo jų povestuvinė kelionė. Labai maloniai bendravome ir džiaugiamės, kad susipažinome – kartu gerai praleidome laiką“, – šypsosi ji.
Iš viso šiuo kruizu plaukė per 2 tūkstančius žmonių. „Gal tūkstantis iš jų – britai. Taip ir juokavome, kad geriausiai susipažinome su britų kultūra“, – kvatoja S.Chlevickaitė. Kartą lietuvių komanda su daugybe britų žaidė protmūšį – nors lietuviai ir nelaimėjo, žaidimo organizatorė nusistebėjo ir negailėjo pagyrų, kad lietuviams, kuriems anglų kalba nėra gimtoji, taip gerai sekėsi ir pavyko pranokti ne vieną britą.
Anot S.Chlevickaitės, plaukti kruizu – labai patogu. Antai viena kiek vyresnio amžiaus jos sutikta pora taip keliavo jau daugiau nei 25 kartus! Ir nors miegoti tenka kajutėse, lietuvių porai tai sunkumų nekėlė. „Jie viską yra paruošę taip, kad būtų patogu. Jokių nesklandumų ar nesusipratimų!“ – tikina Saulenė.
Tiesa, vieno netikėtumo Saulenė ir Jonas sulaukė. „Mes esame labai atsipalaidavę ir tikėjomės „kelionės su šortais“, tačiau likus kelioms dienoms iki kruizo pradžios sulaukėme laiško, kuriame buvo parašyta, kad pasiruoštume smokingus ir prabangias sukneles. Taip pasipuošti reikėjo vakarienėms. Iš pradžių nustebome, tačiau pasiruošėme. Ir iš tiesų, atėjus vakarui visi laivo svečiai labai pasipuošia. Net patys juokavome, kad viskas atrodo kaip iš „Titaniko“ – šiek tiek prie to prisilietėme“, – pasakoja Saulenė.
Aplankė keturias šalis
Tik nemanykite, kad plaukdami kruizu taip ir neišlipate iš laivo. Saulenė pasakoja, kad laivas kone kasdien prisišvartuodavo skirtingose krantinėse, turistams būdavo skiriamos net kelios valandos pasivaikščioti po lankytinas vietas ir susipažinti su vietovėmis.
„Pavyzdžiui, laivas atplaukdavo į krantą 8 valandą ryto, išlipdavome ir iki pat 17 valandos galėdavome pasivaikščioti, praleisti laiką taip, kaip norėdavome. Tų valandų pakanka tam, kad norėdamas aplankytum visus garsiausius objektus, susipažintum su miestu ar miesteliu, pamatytum šiek tiek kultūros“, – pasakoja Saulenė. Per visą kelionę buvo vos dvi dienos, kurias pora nuo ryto iki vakaro praleido tik laive.
Didelį įspūdį Saulenei paliko apsilankymas Kroatijoje. Iki tol ji čia dar nebuvo buvusi. „Pabūti ten man labai patiko. Manau, tai puiki vieta praleisti atostogas – yra, ką pamatyti, vietiniai labai draugiški, galima jaukiai praleisti laiką su knyga rankose. Adrijos jūra, nors ir labai sūri, yra puiki maudynėms – skaidri ir šilta“, – pasakoja ji.
Keliaudama ji pirmąkart apsilankė Venecijoje, Italijoje. „Miestas labai gražus, labai autentiškas! Viskas jame atrodo tarsi iš istorijos knygos ar kokio albumo, beveik nieko nėra modernaus, bet viskas patogu, gražu ir subtilu. Labai graži pasirodė architektūra, Šventojo Morkaus aikštė, jaukūs kanalai ir žinoma, gondolos“, – giria Saulenė.
Kiek daugiau pora pamatė Graikijos – lankėsi Rodo, Kretos salose, taip pat – Atėnuose. Šis Graikijos didmiestis Saulenei taip pat paliko neišdildomą įspūdį. „Jis nepaprastai didelis, tai miestas, kuriame yra visko. Tuo pat metu jis ir labai modernus, šiuolaikiškas, ir labai senovinis. Buvome nuvykę prie Akropolio, aplankėme kitas miesto įžymybes“, – pasakoja ji.
Kokių suvenyrų pora įsigijo keliaudama? „Žinoma, Graikijoje stengėmės įsigyti kažką labai tradicinio. Šalis garsėja alyvuogėmis, taigi įsigijome aliejaus, dar šio bei to... Tačiau daugiau stengėmės neišlaidauti – pinigus daug mieliau skyrėme pramogoms, o ne daiktams“, – tikino Saulenė.
Išbandyti kelionę kruizu S.Chlevickaitė rekomenduoja kiekvienam, kuris to dar neišbandė. Sako, kelionės kaina yra įkandama – kainuoja kelis tūkstančius litų asmeniui, plaukti laivu yra malonu ir palieka įspūdį, o per savaitę aplankyti net keturias šalis juk taip pat smagu. Galų gale, ko vertos laive esančios pramogos... Keleiviams papildomai beveik niekas nekainuoja, tik vienoj kitoj vietoj kas paprašys papildomo mokesčio.
„Per savaitę mes pamatėme ir aplankėme labai daug. Laiką praleidome ir paprastai, su šortais, ir prisilietėme prie klasikos. Tokie įspūdžiai išliks ilgam“, – sako ji.