Jau kurį laiką svajojate apie pilnesnę, dailesnių formų krūtinę, bet nesiryžtate jos tobulinimui implantais? Plastikos chirurgai primena, kad daugeliu atvejų galima ir krūtų didinimo implantais alternatyva – didinimas bei formų tobulinimas savo riebaliniu audiniu. Iš kelių etapų susidedanti procedūra padailina ne tik krūtinės, bet ir kūno formas.
Plastinės chirurgijos specialistė Karolina Venslauskaitė sako, kad tai procedūra, rekomenduojama itin natūraliai atrodančios krūtinės norinčioms moterims. SV plastic klinikoje dirbanti gydytoja dalinasi unikalios operacijos ypatumais, eiga ir rezultatais. Sužinokite, kuo toks krūtinės tobulinimo būdas skiriasi nuo didinimo implantais ir ką svarbu žinoti svarstančioms apie augmentaciją savo kūno riebalais.
Moterys šiandien pageidauja natūralumo
Plastinės chirurgijos gydytoja K. Venslauskaitė pastebi, kad krūtų didinimas riebalais vis populiaresnis. Tiesa, ne tik dėl unikalaus atlikimo metodo ir kartu patobulinamų kūno formų, bet ir vyraujančių tendencijų.
„Pastaruoju metu dauguma moterų vis labiau pageidauja natūraliai atrodančios krūtinės“, – sako chirurgė. Srities profesionalė teigia, kad krūtinės tobulinimo savais riebalais rezultatai puikiai atliepia vis ryškėjantį natūralumo poreikį – leidžia užtikrinti itin natūraliai atrodančias formas, kūno sudėjimą atspindintį krūtų dydį.
Dažnai toks krūtinės tobulinimo būdas tampa ir vadinamosios mamų pokyčio operacijos (geriau žinomos anglišku pavadinimu mummy makeover) dalimi.
„Dažniausiai dėl krūtinės korekcijų moterys konsultuotis atvyksta po vaiko maitinimo, tokiu atveju dažnai prireikia ir krūtinės pakėlimo. Atliekant mummy makeover kompleksinę operaciją, kurios metu kartu atliekama ir pilvo plastika ir krūtų rekonstrukcija po žindymo, nusiurbti riebalai gali būti suleidžiami į krūtis. Taip atstatomos kūno formos ir prarastas krūtų tūris“, – pasakoja K.Venslauskaitė.
Pirmoji konsultacija – lūkesčiai ir objektyviai įvertintos galimybės
Palyginus su krūtinės didinimo implantais procedūra, ši vis dar yra mažiau žinoma ir aptarta. Visus klausimus gydytoja atsako individualios konsultacijos metu – būtent nuo šios prasideda bet kokia plastinės chirurgijos operacija.
„Konsultacijos metu aptariamas norimas krūtinės dydis, įvertinamos pacientės apimtys, apskritai, ar įmanoma surinkti reikiamą kiekį riebalų, – pasakoja gydytoja ir priduria, kad tuomet apžvelgiami visi galimi būdai, leisiantys geriausiai išpildyti lūkesčius. – Pokalbio metu aptariami krūtų didinimo riebalais arba implantais privalumai ir trūkumai individualiu atveju.“
Specialistė sako, kad pirmojo susitikimo metu objektyviai vertinamas kiekvienos pacientės atvejis, taip paneigiami ir tam tikri neretai nepagrįsti mitai, išsklaidomos baimės.
„Dažniausiai pacientės bijo, kad visi suleisti riebalai pilnai išsiskirstys, neprigis ar prigis asimetriškai. Tokius klausimus būtinai aptariame gyvos konsultacijos metu, įvertiname pacientės svorį, riebalinio audinio kiekį, svorio pokyčius ir anamnezes bei, žinoma, pooperacinius lūkesčius“, – kalba Karolina.
Kaip atrodo pasiruošimas bei krūtų tobulinimo riebalais operacijos etapai?
Kai po konsultacijų ir lūkesčius bei galimybes atitinkančios profesionalų rekomendacijos priimamas bendras sprendimas – krūtinė bus didinama riebalais, prasideda pasiruošimo etapas. Be to, kad reikia gerinti savo imuninę sistemą ir stiprinti organizmą, svarbūs ir dar keli specifiniai niuansai.
„Prieš operaciją tikslinga, kad pacientės svoris ir mityba būtų nusistovėjusi ir teisinga“, – pabrėžia plastinės chirurgijos specialistė Karolina Venslauskaitė.
Chirurgė pasakoja, kad pati procedūra atliekama bendrinėje nejautroje. Riebalai nusiurbiami nuo pasirinktų kūno vietų, tuomet – plaunami ir specialiu švirkštu suleidžiami į krūtis. Pamažu formuojama reikiama forma.
„Po operacijos, siekiant, kad kuo daugiau suleistų riebalų prigytų, tikslinga laikytis angliavandenių dietos. Tam, kad būtų išlaikoma norima krūtinės forma, privaloma dėvėti kompresinę liemenėlę, papildomai atliekamas ir krūtinės tvarstymas“, – būtinus krūtų priežiūros žingsnius iškart po operacijos įvardina gydytoja.
Pašnekovė galbūt būsimoms pacientėms primena – atsistačius po operacijos, rekomenduojamas nusiurbtų kūno vietų limfodrenažas, kavitacijos procedūros.
Apie skirtumus: krūtų didinimas riebalais ir implantais
Neretai sulaukiama klausimo, kada geriau rinktis didinimą savo kūno riebalais, o kada implantais. Nors procedūros skiriasi atlikimo metodais, priežastys, dėl kurių atsiranda poreikis tobulinti krūtis – panašios. Gydytoja sako, kad krūtų didinimas riebalais, kaip ir krūtinės tobulinimas implantais, atliekamas dėl pacientės netenkinančio krūtų dydžio, formos, asimetrijos.
„Dažniausiai pacientės kreipiasi, kai yra įgimta krūtų atrofija ir krūtinė nėra pilnai išsivysčiusi, taip pat – dėl krūtų asimetrijos, po nėštumo ir žindymo sunykusio krūties audinio“, – vardina K.Venslauskaitė.
Krūtinės pokyčiai naudojant pačios pacientės riebalinį audinį, turi savų privalumų, jau vien dėl to, kad nenaudojamas svetimkūnis ir tuo pačiu pakoreguojamos kūno formos.
„Riebalų suleidžiama šiek tiek daugiau, nes pilnai jų prigyja apie 60 procentų. Nekintant kūno svoriui, jie lieka ilgam, taip pat ir rezultatas. Tuo tarpu krūtų implantus privaloma stebėti akyliau – kasmet atlikti echoskopinį tyrimą ir įvertinti paties implanto bei kapsulės būklę“, – procedūrų subtilybes apžvelgia chirurgė.
Savi audiniai taip pat sumažina tam tikras rizikas, kurios kyla didinant krūtis implantais. „Pacientės, atliekančios krūtų didinimą implantais, rizikuoja dėl galimo implanto plyšimo, pasisukimo, atmetimo reakcijų, – vardina K.Venslauskaite ir dar kartą akcentuoja būtiną reguliarią pooperacinę priežiūrą. – Dažniausiai pasitaikanti komplikacija – implanto kapsulės kontraktūra. Privalomas kasmetinis krūtų tikrinimas echoskopu. Įdėjus didesnės talpos implantą, per laiką ištempiami krūties audiniai, todėl ateityje reikalingas ne tik implantų keitimas, bet ir krūties pakėlimas.“
Vis dėlto, dviejų procedūrų nereikėtų priešpriešinti – kartais norimo rezultato galima pasiekti tik implantais. Pavyzdžiui, operacija nusiurbiant riebalus nerekomenduojama tuomet, kai trūksta riebalinio audinio arba pacientė baiminasi paties nusiurbimo fakto. O kur dar lūkesčiai.
„Implantai yra tinkamesnis pasirinkimas pacientėms, kurios nori radikalesnių pokyčių, aukšto profilio formų“, – teigia plastinės chirurgijos specialistė. Ji suskuba pridurti, kad riebalų nusiurbimas paprasčiausiai negalimas itin lieknoms, per mažą KMI turinčioms moterims.
Krūtų didinimo riebalais rezultatai – dailesnės formos, simetrija, pilnumas
Kokių rezultatų galima pasiekti didinant krūtinę savo riebaliniu audiniu? Gydytoja atsako: „Riebaliniu persodinimu galima krūtį padidinti keliais dydžiais, atstatyti prarastą jos formą, suvienodinti asimetriją.“ Tiesa, kartais ši procedūra kartojama kelis kartus – norint pilnesnio rezultato ar patobulinimo po didesnio laiko tarpo. Didelę patirtį sukaupusi ir su daug skirtingų atvejų susidūrusi Karolina Venslauskaitė pasakoja, kad bet kokiu atveju po pirmosios procedūros turi praeiti laiko.
„Dažniausiai atliekamas vienkartinis didinimas riebalais, kai kuriais atvejais po metų rekomenduojama krūtis dar papildyti. Tik praėjus 1 metams po operacijos sprendžiama, ar reikalinga krūtų korekcija arba pakartotinis riebalinio audinio suleidimas. Rezultatai, nekintant kūno svoriui, džiugina ilgai“, – teigia gydytoja.
Plastinės chirurgijos specialistai sako – pacientės savo svajonės įgyvendinimui kartais nesiryžta ir kažko laukia metų metus, vien dėl internete skaitytų komentarų ar istorijų, kurios nebūtinai aktualios pačioms. Taip, savarankiškai domėtis išties svarbu, tačiau patarimo ieškoti reikėtų profesionalų kabinete. Tik patyrę chirurgai gali objektyviai įvertinti individualų atvejį (galimybes ir rizikas), parinkti lūkesčius atitinkančią procedūrą.
Taigi, jei jau kuris laikas galvoje sukasi klausimai apie krūtų didinimą riebalais, profesionalius atsakymus rasite Karolinos Venslauskaitės ar kito patyrusio gydytojo kabinete.