Krūtų korekcija: ką reikėtų žinoti, prieš imantis pokyčių?

Maža krūtinė / „Shutterstock“ nuotr.
Maža krūtinė / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Krūtų korekcijos operacijoms moterys ryžtasi dėl įvairių priežasčių. Kai kurios jau net ankstyvoje jaunystėje jaučia kompleksų dėl krūtų apimties ar formos. Kitoms nepasitenkinimas kūno pokyčiais atsiranda po gimdymo ir žindymo laikotarpio. Trečioms tokia operacija tampa būtinybe po onkologinės ligos. 

Kenčia nevisavertiškumo kompleksus

Krūtų didinimas dažnai siejamas su natūralumo stoka, „holivudinio“ įvaizdžio siekimu ir net intelekto ribomis. Moterys atsisako plastikos chirurgų pagalbos ir jaučia nevisavertiškumo kompleksą.

Pasak Flebologijos klinikos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojo Jono Drąsučio, kiekvienas atvejis – unikalus, tačiau pirmiausia – tai ilgas informacijos paieškų ir atsakingo apsisprendimo procesas. Specialisto teigimu, visuomenėje krūtų didinimas dažnai siejamas su natūralumo stoka, „holivudinio“ įvaizdžio siekimu ir net intelekto ribomis.

Moterys dėl tokių užgaulių nuomonių atsisako plastikos chirurgų pagalbos ir visą gyvenimą yra priverstos jausti nevisavertiškumo kompleksą. Užslėptas emocinis stresas atsiskleidžia kitose srityse – psichologiškai blogai besijaučiantis žmogus dažniau būna prastos nuotaikos, patiria daug streso, pykstasi su kolegomis, emocijas išlieja šeimos ar draugų rate.

„Pasitaiko ir tokių atvejų, kai moteris ryžtasi krūtų korekcijos operacijai, tačiau jai priešinasi vyras, remdamasis nuomone, kad moteris taps nenatūrali. Tuomet iškyla grėsmė šeimos santykiams, nes moteris ir toliau kompleksuoja dėl savo išvaizdos, bet nejaučia palaikymo iš antrosios pusės, vystosi vienišumo jausmas“, – pasakoja J. Drąsutis.

Specialisto teigimu, vis dar dažnai susiduriama su mitais, neva krūtų korekcija priverčia keisti gyvenimo būdą, įpročius: „Krūtų implantai netrukdo žindyti kūdikio, nes implantas dedamas po liauka arba po raumeniu. Kitaip, nei dažnai baiminamasi, pasididinus krūtinę nereikia atsisakyti ar keisti ir fizinio aktyvumo įpročių. Aktyvumas ribojamas tik gijimo proceso metu“.

Vis dėlto, ryžtantis operacijai, labai svarbu nuspręsti atsakingai ir žinoti visus korekcijos etapus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Iškilia krūtine galime džiaugtis kiekviena!

Tinkama liemenėlė
Tinkama liemenėlė / Shutterstock nuotr.

1 žingsnis – ar tikrai reikia?

Krūtinės dydį labiausiai lemia genai, todėl natūraliai padidinti krūtinę yra labai sunku ar net neįmanoma. Dėl šios priežasties vienintele išeitimi tampa plastinė krūtų korekcijos operacija. Vis dėlto, pasak plastikos chirurgo J. Drąsučio, korekcija gali padėti tik tada, kai moteris yra visiškai įsitikinusi, kad tai jai reikalinga ir pagerins gyvenimo kokybę.

Jei moteris priima sprendimą kreiptis į specialistus, pirmiausia plastikos chirurgas, išsiaiškinęs pacientės poreikius, atlieka krūtų ir krūtinės ląstos matavimus, su paciente aptaria pasiruošimą prieš operaciją, operacijos eigą bei pooperacinį laikotarpį.

2 žingsnis – pasirinkti būdą ir implanto formą

„Atsižvelgdami į pacientės norus, rekomenduojame jai tinkamiausią korekcijos būdą. Šiandien korekciją galima atlikti dviem būdais – implantais ir panaudojant savus riebalus. Riebalų persodinimas – kompleksinė procedūra, kai nuo tam tikrų kūno vietų (pvz., pilvo, šlaunų) nusiurbtas riebalinis audinys paruošiamas injekcijoms į norimas kūno vietas (pvz., krūtis). Būtina žinoti, kad ne visas persodintas riebalinis audinys prigiya, todėl tokio tipo operacijos dažniausiai yra kartojamos po kelis kartus, kad būtų pasiektas norimas rezultatas“, – aiškina J. Drąsutis.

Anot jo, remiantis moksliniais tyrimais bei individualia praktika, riebalų prigijimas siekia maždaug 50 proc. Kartais riebalų persodinimas nėra tinkamas metodas krūtims didinti. Rečiau šis metodas tinka liekno kūno sudėjimo moterims, kurios neturi pakankamai riebalinio audinio kitose kūno vietose.

Nusprendus didinti krūtinę, atliekami detalūs moters krūtų matavimai ir plastikos chirurgas parenka būtent tuos krūtų implantus, kurie yra tinkamiausi. Tai, anot chirurgo, priklauso nuo moters pageidavimo, jos kūno sudėjimo ar krūtinės formos. „Implantai gali būti apvalūs, lašo formos (anatominiai) arba ergonominiai, kurių forma prisitaiko prie kūno padėties“, – teigia J. Drąsutis.

3 žingsnis – detalės apie procedūrą

Prieš operaciją aptariama, kurioje krūties vietoje bus daromas pjūvis. Įprastai jis atliekamas areolos srityje (tamsesnė odos sritis apie spenelį), pokrūtininėje raukšlėje arba pažastyje.

„Dažniausiai pjūvis atliekamas pokrūtininėje raukšlėje. Tai yra saugiausia ir dažniausiai pasirenkama pjūvio vieta. Implantas gali būti įterpiamas po raumeniu arba po liauka. Natūralesnis krūties vaizdas būna pirmuoju atveju, kai implantas įterpiamas po raumeniu, o ne virš jo“, – pasakoja Flebologijos klinikos chirurgas.

Krūtinės didinimo implantais operacija trunka apie 1–1,5 valandos, taikant bendrąją nejautrą, tad skausmo operacijos metu nejaučiama.

Po operacijos

Svarbu žinoti, kad galutinis rezultatas matomas po 2–3 mėnesių nuo operacijos dienos. Tiek laiko, pasak J. Drąsučio, užtrunka, kol suminkštėja krūtų audiniai. Pooperaciniai randai tampa mažiau pastebimi po maždaug 6 mėnesių.

6 savaites po operacijos rekomenduojama dėvėti specialią kompresinę liemenėlę. 10 dienų po operacijos galima pradėti tepti silikoninio pagrindo tepalus, mažinančius randų formavimąsi.

„Svarbu nepamiršti, kad kintant kūno masei ar bėgant metams krūtys linkusios keisti savo išvaizdą, todėl, praėjus 15–20 metų po pirmos operacijos, gali tekti atlikti koreguojamąsias krūtų operacijas. Korekcijos reikalingos ne dėl to, kad būtina keisti implantą, bet todėl, kad krūtys pakito ir pakeitė savo formą“, – pasakoja chirurgas.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!