Kryptys, kuriomis keliauti pavasarį apsimoka labiausiai

Guelio parkas Barselonoje / Shutterstock nuotr.
Guelio parkas Barselonoje / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Kalendorinei žiemai artėjant prie pabaigos, pradedamos aptarinėti pavasarinių atostogų tendencijos. Ir nors kelionių organizatoriai pastebi, jog pavasaris tarp poilsiautojų iš Lietuvos yra kiek mažiau populiarus nei žiemos ar vasaros sezonai, galvojantiesiems apie trumpą pabėgimą į užsienį tai – tik į naudą. Mat ateinančius tris mėnesius poilsiauti svetur įmanoma itin kokybiškomis sąlygomis ir mažesnėmis kainomis.

Dažniausiai renkasi trumpus pabėgimus

Pasak kelionių ekspertų „Baltic Tours“ atstovės Rasos Levickaitės, pavasarinės kelionės tarp poilsiautojų iš Lietuvos kasmet tampa vis populiaresnės – atostogauti pavasario mėnesiais renkasi maždaug 20 proc. klientų. Tačiau, kitaip nei vasarą ar žiemą, pavasario sezonu ilgai atostogauti lietuviai nėra linkę.

„Tokį kelionių modelį lemia tai, kad žiemą dėl šventinio laikotarpio yra daugiau laisvadienių, per kuriuos galima ieškoti ilgesnio pabėgimo nuo šalčio, o vasarą, kuomet visi atostogauja, keliauti tiesiog patogiausia. Tuo tarpu pavasaris tokių aiškių pranašumų tarsi neturi. Pavasario keliones dažniausiai renkasi tėvai, derinantys savo atostogas prie mokyklinio amžiaus atžalų atostogų. Paprastai taip keliauja keturi ar daugiau šeimos narių ir labiausiai vertina kainą. Todėl neretai renkasi keliones autobusu į Paryžių, Krokuvą ar Legolendą bei lėktuvu į Pietų Ispaniją, Italiją ar Kroatiją.“

Paskutinėmis progomis pasimėgauti žiemos malonumais pavasarį aktyviai naudojasi slidinėjimo aistruoliai, kurie dėl to negaili ir paišlaidauti. Populiaru vykti net iki ledynų, nors dažniausiai pasirenkamas Austrijos slėnis Stubaital, sąlygas slidinėti išlaikantis kone ištisus metus.

Trumpiems pabėgimams į šiltesnius kraštus pavasarį paklausūs lieka sezono pabaigą skaičiuojantys Egipto ir sezoną pradedantys Turkijos kurortai, kur, užuot laukus ateinančios vasaros, palanku pradėti degintis jau pavasarį.

Italija
Italija / Shutterstock nuotr.

Įmanoma sumokėti mažiau ir gauti daugiau

R. Levickaitė pabrėžia, jog sumažėjus poilsiautojų srautams, atostogauti pavasarį užsienio šalyse itin palanku finansiškai. Pavyzdžiui, sezono pradžios, t. y. pavasario kelionės į Turkiją, Italiją, Ispaniją, yra pigesnės nei piko metu, todėl keliaujant pavasarį šiomis kryptimis galima sutaupyti iki 25 proc. išlaidų.

„Pavasarį kainos pakyla tik per moksleivių atostogas bei Velykas, nes šios dienos yra populiariausios. Besiruošiantiems atostogauti šiuo laikotarpiu, kelionę reikėtų pradėti planuoti kuo anksčiau, o neprisirišusiesiems prie konkrečios datos pavasaris – idealus metas ieškoti geriausių kelionių pasiūlymų.“

Galvojantiesiems apie poilsį populiariuosiuose užsienio kurortuose atostogauti pavasarį labiau apsimoka ne vien dėl mažesnės kainos, bet ir dėl aukštos apgyvendinimo bei paslaugų kokybės.

„Pastebime, kad sezonui dar neįsibėgėjus po žiemos poilsio viešbučių ir restoranų personalas būna itin gerai nusiteikęs, kupinas jėgų, išsiilgęs turistų bei nepavargęs nuo intensyvaus jų srauto. Todėl keliaujantieji pavasario metu poilsiu kurortuose pasimėgauja ne ką mažiau: oro sąlygos tam yra puikios, o aptarnavimo kokybė neretai – dar ir aukštesnė.“

Kleopatros baseinas, Turkija
Kleopatros baseinas, Turkija / Tez Tour nuotr.

Dominuos Europos sostinės ir šiltesni kraštai

2018-ųjų pavasario kelionių tendencijos sufleruoja, jog šiemet populiariausios bus dviejų kategorijų atostogos: savaitės trukmės poilsinės kelionės bei trumpos ilgųjų savaitgalių išvykos.

„Sutaupyti palankiausia tiems, kurie ruošiasi išvykti maždaug savaitei ir renkasi populiariausias kryptis. Pavasarį poilsiautojų aktyvumas yra kiek mažesnis, todėl apsukriausi keliautojai gali gauti visiškai tą patį, ką rastų vasarą, tik dar efektyviau. Poilsiauti pavasarį itin palanku: Kipre, Maltoje, Turkijoje, Italijoje, Graikijoje, Ispanijoje bei jai priklausančiose salose.“

Malta
Malta / Shutterstock nuotr.

„O savaitgaliui labai palanku ieškoti kelionių į Romą, Paryžių, Barseloną, Berlyną, Londoną, Nicą ar kitus miestus. Skrydžiai – itin trumpi, nebrangūs, o krypčių asortimentas toks gausus, kad planų nepritrūks visiems pavasario savaitgaliams. O ir pavasaris daugelį Europos miestų aplanko anksčiau nei Lietuvą, tad vitamino D pliūpsnis – dar viena priežastis trumpai atsipūsti svečioje šalyje nuo kasdienių darbų.“