Kryžiuojate kojas? Štai ką turite žinoti
Sėdėjimas pastaruoju metu vadinamas naujuoju rūkymu. O kojų kryžiavimas taip pat sulaukia vis daugiau kritikos strėlių. Priežasčių tam pakanka – viena jų, itin paplitusi, ta, kad kojų kryžiavimas skatina kojų tinimą bei venų varikozę. Tikras moterų siaubas!
Ką turėtumėte apie tai žinoti apie venų varikozę?
Štai daktarė Debbie Yi tikina, kad tai visiška netiesa ir mitas: „Dar niekada nebuvo įrodyta, kad kojų kryžiavimas gali sukelti venų varikozę“, – tikina specialistė. Teigiama, kad dėl šios nemalonios ligos galima kaltinti genetiką, taip pat įtakos turi nutukimas, amžius, nėštumas ir pan.
Visgi yra manančių ir kitaip – tikinama, kad ilgai sėdint sukryžiuotomis kojomis, trikdoma kraujotaka, todėl venos pažeidžiamos, o vėliau tai gali baigtis venų varikoze.
Taip pat skaitykite:
Sportuokite kaip žvaigždės: 10 naudingų patarimų
Natūralūs būdai užkirsti kelią venų varikozei
Sukryžiuotos kojos gali pakenkti širdžiai
Dr. Stephenas T. Sinatra siūlo nesėdėti tokia poza ilgiau kaip 10–15 minučių. Jis teigia, kad sėdint ilgiau, sutrinka kraujotaka, didėja kraujo spaudimas, o tai atsiliepia ir mūsų širdies veiklai. Be to, tenka ir nemažas krūvis sąnariams.
Nugaros ir kaklo skausmai
Ortopedė ir kineziterapuetė Vivian Eisenstadt tikina, kad sukryžiuotos kojos gali mums atsiliepti nugaros ir kaklo skausmais. Taip sėdint didelis krūvis tenka mūsų klubams ir dubens kaulams bei stuburui. Ilgainiui nugara patiria spaudimą, o mes net nesuprantame, kodėl pradėjo kamuoti nemalonūs skausmai.
Taip pat skaitykite: Tikra istorija: be rankų gimę ir mama, ir mažametis sūnus viską atlieka kojomis
Be to, toks sėdėjimas veikia ir mūsų kojų nervus bei raumenis. Kojos gali pradėti mausti, tirpti ir nors tai laikina savijauta, specialistai šį įprotį rekomenduoja pamiršti.