Kšištofo ir Tatjanos Lavrinovičių sūnus Dominykas išsiruošė į pirmą klasę: mokysis anglų kalba

Kšištofo ir Tatjanos Lavrinovičių šeima / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Kšištofo ir Tatjanos Lavrinovičių šeima / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-09-01 10:14
AA

Rugsėjo 1-oji – jaudinanti diena ne tik pirmą kartą į mokyklą žengiantiems vaikams, bet ir jų tėvams. Kšištofo ir Tatjanos Lavrinovičių sūnus Dominykas šios dienos visai nesibaimino – anaiptol, nekantriai laukė, kada prasidės mokslo metai. Tuo tarpu jo tėvai jaudinasi ir viliasi, kad berniukas mokykloje jausis gerai.

Kšištofo ir Tatjanos Lavrinovičių vidurinysis sūnus Dominykas ketvirtadienio rytą su plačia šypsena pradėjo naują savo gyvenimo etapą – berniukas tapo pirmoku.

„Mūsų vaikai nieko nebijo, jie labai nori į mokyklą: ir pirmasis sūnus toks buvo, dabar – ir antrasis, – juokėsi Tatjana. – Dominykas sakė, kad nebegali sėdėti namuose ir nori eiti mokytis. Aš jį perspėjau, kad reikės daug dirbti, tačiau jo tas neišgąsdino, jis kaip tik sakė, kad labai laukia.“

Kšištofo ir Tatjanos Lavrinovičių sūnus kalba trimis kalbomis: šeimoje – rusiškai, su draugais – lietuviškai, o darželyje – angliškai. Tad šeima nusprendė jį leisti į mokyklą, kurioje pamokos vyksta anglų kalba.

Kšištofas ir Tatjana Lavrinovič su sūnumi Dominyku / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Gerų rusų mokyklų Lietuvoje nėra – tiksliau, tik iki 5-os klasės. O kadangi būdami Italijoje lankėme tarptautinį darželį, tai pagalvojome, kad ir Lietuvoje leisime į tokią pačią mokyklą, mokysimės visko anglų kalba“, – Žmonės.lt pasakojo Tatjana.

Šeima prieš mokyklą Dominyko ypatingai neruošė – neliepė papildomai mokytis, nes, pasak Tatjanos, tam ir yra skirta pirmoji klasė: „Juk nebus, ką veikti mokyklos suole, jei viską mokės. Aš noriu, kad jam ten būtų įdomu, nauja. O šiaip, Dominykas jau ir dabar moka truputį rašyti, skaityti – ne tik lietuviškai, bet ir rusiškai, ir angliškai.“

Kšištofas ir Tatjana Lavrinovič su sūnumi Dominyku / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tačiau vos tik prasidės mokslo metai, Tatjana žada būti griežta mama mokymosi atžvilgiu. „Mokykla, į kurią einame, yra demokratiška, bet aš esu labai griežta. Tai radome aukso viduriuką – mokykla duoda motyvacijos, o aš namuose paspaudžiu, kad vaikas būtų kuo geresnis mokinys. Aš visada žiūriu namų darbus, visada kontroliuoju.“

Kšištofas ir Tatjana Lavrinovič su sūnumi Dominyku / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Paklausta, kokie jausmai apima tėvus, išlydinčius į mokyklą vaiką, Tatjana prisipažino, kad šiek tiek nerimauja.

„Man gaila, kad vaikai labai greitai auga. Jau antras sūnus eina į mokyklą... Aišku, truputį bijau, noriu, kad viskas būtų kuo geriau, kad jis jaustųsi laisvai ir ramiai“, – kalbėjo ji.

Kokia buvo pačios Rugsėjo 1-oji? „Mano situacija buvo labai įdomi – aš nebuvau pirmoje klasėje. Iš darželio patekau iškart į antrą klasę. Tuo metu Rusijoje buvo nauja sistema. Kai nuėjau į klasę Rugsėjo 1-ąją, labai džiaugiausi, kad nesu tarp tų mažų pirmokų, o jau atrodau vyresnė. Man visada mokslai labai lengvai sekėsi“, – Žmonės.lt pasakojo Tatjana Lavrinovič.

Kšištofo ir Tatjanos Lavrinovičių sūnus Dominykas tapo pirmoku (11 nuotr.)
+5