Kur slypi moters kūrybiškumas, gebėjimas tapti lydere, kuri veda kitus paskui save, ir ar tiesa, kad žmogus iš prigimties yra labiau linkęs būti geru nei kenkti? Apie tai „WoW University“ studijų baigimo šventėje, kuri antradienį vyko sostinės Kūdrų parke, diskutavo režisierė Giedrė Žickytė, atlikėja Jurga Šeduikytė, pranešimą apie gerumą skaitė žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė.
„Po vasario mėnesio įvykių buvo jausmas, kad šiemet nedarysime šventės. Kaip galime švęsti, kai mums pažįstamas pasaulis griūva. Tačiau per vieną universiteto tarybos posėdį man įstrigo Daivos Žeimytės-Bilienės mintis: „Mes turime tęsti tradicijas, ypač tada, kai sunku“, – šventėje kalbėjo „WoW University“ įkūrėja ir vadovė Inga Jablonskė. – Turime kartu išlikti budrūs ir nepailsdami saugoti pamatines žmogiškumo vertybes. Man tai kasdien primena ne tik kolegos, bet ir mūsų studentės, kurios nori žinoti daugiau, siekia savo tikslų ir yra tiesiog nesustabdomos.“
Žmogus iš prigimties yra geras ir labiau linkęs daryti gera nei kenkti kitam. Šią mintį savo pranešime įrodė garsi žurnalistė ir laidų vedėja Daiva Žeimytė-Bilienė, raginusi nepasiduoti blogiui, kuris šiuo metu bando žmonėse pasėti mintį, kad gerumas – tik naiviems. Beveik 600-ams studenčių ir daugiau nei šimtui svečių D.Žeimytė-Bilienė pasakojo istorijas ir dalijosi pavyzdžiais, kurie atskleidė, kad skirstyti kitus, jų nemėgti ar nekęsti, dažniausiai imame kažkieno įtikinti ar įbauginti.
„Padarykime kasdien bent po vieną gerą dalyką kitam, nepažįstamam žmogui. Nesmerkime ir neteiskime. Į gerumą žmogus atsakys gerumu”, – pradėti nuo savęs ragino D.Žeimytė-Bilienė. – Yra tiek daug tyrimų atlikta su vaikais, kurie įrodo, kad mažieji neskirsto žmonių, neįžvelgia juose blogų dalykų, kol apie tai neišgirsta iš suaugusiųjų. Turime suvokti savo atsakomybę, augindami naują kartą.“
Kaip ir kasmet „WoW University“ įsteigė stipendijas moterims, kurios išgyvena itin sunkius išbandymus. Šiemet galimybę nemokamai studijuoti gavo net 70 moterų, kurioms likimas siuntė išbandymus sunkia liga ar auginančioms sunkiai sergančius vaikus.
„Ši galimybė yra didžiulė dovana, tikrai užauginanti sparnus, – mintimis dalijosi stipendiją studijoms gavusi Edita Vitkienė iš „Žmonių su Dauno sindromu asociacijos“. – Aš vėl prisiminiau savo norus, svajones, įgyvendinau idėjas, užsiimu individualia veikla ir auginu vaikus, ir viską suspėju, ir nežadu sustoti. Nuoširdžiai dėkoju šiam universitetui už galimybę išskleisti sparnus.“
Bene labiausiai apdovanota šių dienų dokumentinio kino kūrėjų Lietuvoje G.Žickytė dalijosi savo patirtimi ir atskleidė, kaip gimsta filmai, ir iš kur ji semiasi idėjų juos įgyvendinti.
„Mane veda smalsumas. Kūrėjas turi gyventi tuo, ką daro. Tau turi skaudėti, rūpėti. Nors ne paslaptis, kad ir kine egzistuoja mados ir madingos filmų temos“, – diskusijoje apie moterų kūrybiškumą kalbėjo garsi režisierė. – Ir nesikuria filmai taip lengvai, kaip gali atrodyti. Yra ir tas tuščio popieriaus lapo momentas, ir sėdėjimas prie kompiuterio dienų dienas. Nėra taip, kad mes visada esame toje pakilioje kūrybos būsenoje, todėl tenka įdėti daug darbo, kol gimsta tai, ką norėjau papasakoti.“
Su G.Žickyte nuo vaikystės draugaujanti dainininkė Jurga Šeduikytė prisiminė smagias jų bendras istorijas ir tai, kad jau būdamos visai mažos jos pasiskirstė vaidmenimis, kurie virto jų gyvenimo keliu.
„Jau tada Giedrė man pasakė: tau geriau sekasi dainuoti, tai tu gal dainuok. O ji tada sugalvodavo, kaip turi vykti tas mūsų pasirodymas, užsilipus ant sofos“, – prisiminimais su „WoW University“ šventės svečiais dalijosi garsi atlikėja. – Tik man, skirtingai nei Giedrei, įkvėpimas kurti gimsta iš trūkumo, kažko nebuvimo.“
Kaip blogas emocijas paversti kūrybiniu šaltiniu Jurga moko „WoW University“ moteris savo kurse „Nuo baimės į drąsą: kaip baimę paversti tobulėjimo energija?“.
Per šiuos mokslo metus „WoW University“ studijavo net 1800 skirtingo amžiaus moterų. Nuotaikingoje šventėje antradienį taip pat dalyvavo šiame universitete dėsčiusios verslininkės Justė Pinkevičienė ir Rima Balanaškienė, žurnalistė Jurga Baltrukonytė bei lektorius Rimvydas Židžiūnas.
Su įkvepiančių mokslų pabaigtuvėmis moteris taip pat sveikino laidų vedėja Rūta Lapė, viešųjų ryšių specialistė Laura Bielskė, psichologė Agnė Matulaitė, modelis Solveiga Mykolaitytė, lyderystės ekspertai: dr.Virginijus Kundrotas, dr.Audronė Nakrošienė, Lina Miliauskienė, nepriklausomų valdybų narė Orijana Mašalė, verslininkai: Daiva Kleponė, Alvydė Palaimaitė ir Andrius Milinavičius.
Vakarą vedė TV laidų vedėja ir žurnalistė Živilė Vaškytė-Lubienė, kuri šiais metais taip pat buvo „WoW University“ studentė ir pabaigė „Naujos kartos lyderystės kursą“.
Fotogalerija: