Kulinarės patarimai ne tik Jonams ir Janinoms: kaip pamaitinti didelę kompaniją?

Patiekalai ant grilio / „Fotolia“ nuotr.
Patiekalai ant grilio / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Joninių naktis – tai senomis tradicijomis apgaubta šventė, kurią paminėti kartu susiburia nemažas būrys draugų ir giminaičių, o smagios šventės mūsų krašte tiesiog neatsiejamos nuo gardaus maisto, patiekiamo gryname ore.

Jeigu jums teko garbė būti šios šventės šeimininkais, neišvengiamai susidursite su užduotimi – kokį karštą patiekalą pasiūlyti būriui svečių, kad maisto gamybai netektų paaukoti viso vakaro?

Prekybos tinklo „Iki“ kulinarijos ekspertė Aistė Rasmussen gali pasiūlyti originalų sprendimą, tiksiantį tiek Joninėms, tiek kitoms vasaros šventėms.

„Dažniausias pasirinkimas, ruošiant gausią užkandą gamtoje, – grilio patiekalai, o smagi alternatyva įprastiems šašlykams ir kepsniams – folijoje kepami individualūs grilio rinkiniai. Šio patiekalo išskirtinumas, kad kiekvienas šventės dalyvis iš improvizuotame bufete patiektų ingredientų sudaro savo patiekalą, kurį pats ir išsikepa“.

Kulinarė įvynioto maisto gaminimui žarijose rekomenduoja pasirinkti storesnę ir tvirtesnę foliją, o maisto vyniojimui naudoti kelis sluoksnius. Tokius folijos paketus pakanka laikyti tarp karštų žarijų iki 30 minučių – taip iškeps net ir vištienos, žuvies gabaliukai, nevirtos smulkintos bulvės ar morkos.

„Iš daržovių siūlau patiekti brokolius, bulves, cukinijas, baklažanus, morkas, paprikas. Rinkinius paįvairintų konservuoti žirneliai, kukurūzai, pupelės.

Rekomenduoju į pasirinkimus įtraukti prieskoniais pagardintą mėsos faršą arba nedidelius marinuotos vištienos gabaliukus, smulkintas dešreles ar net rūkytus mėsos gaminius.

Taip pat puikiai tiks ir įvairios žuvys, krevetės. Skonių įvairovei galima pridėti tarkuoto kietojo, olandiško ar pjaustytų pelėsinių sūrių, taip pat varškės“, – pataria maisto ekspertė.

A.Rasmussen rekomenduoja kepant vištieną įdėti ir skiltelę pomidoro ar svogūnų – šie produktai yra sultingi, taigi neleis mėsai išsausėti. Kulinarė pataria padažus pridėti patiekalui jau iškepus, o ne prieš dedant į žarijas. Taip pat reikėtų nepamiršti prie ingredientų patiekti ir tradicinių prieskonių bei smulkinto čili, jelapeno pipirų, citrinos, greipfruto ar apelsino skiltelių bei sviesto.

Tarp ingredientų galima patiekti ir tokius pagardus, kaip smulkintos alyvuogės, svogūnai ar česnakai. Egzotiškesniam skoniui tiks ananasas ar persikai. Maisto žinovė pataria rinktis kuo mažiau šaldytų ir atvėsintų produktų, kad juos būtų paprasčiau transportuoti ir laikyti.

Kulinarė atkreipia dėmesį neapsikrauti dideliu bufetu, nes tai gresia ne tik didelėmis išlaidomis, bet ir gausybe nepanaudoto šviežio maisto. Jos nuomone, pakanka apsiriboti iki 10 skirtingų ingredientų, o kiekius derėtų apskaičiuoti pagal numatomą svečių skaičių.