Kultinio serialo „Auklė“ žvaigždės Fran Drescher likimas: sugriuvusi santuoka ir kova su gimdos vėžiu
Komiškų situacijų serialas „Auklė“ (orig. „The Nanny“), pasakojantis apie pajuodžargą auklę Franę Fain ir jos britų aristokratą viršininką poną Šetfildą, dešimtajame dešimtmetyje tapo tikru hitu, išgarsinusiu pagrindinę šou aktorę Fran Drescher (59). Vis dėlto 1999 m. serialui pasibaigus F. Drescher gyvenimas ėmė byrėti. Skaudžiausią smūgį jai sudavė vėžio diagnozė.
Tiesa, diagnozės aktorei tako palūkėti. Kai baigėsi serialo filmavimo darbai, Fran tapo nuolatine ligoninių lankytoja, ji pasidarė galybę tyrimų, kad išsiaiškintų, kodėl ji prastai jaučiasi. Šiandien F.Drescher tai vadina dvejų metų ir aštuonių gydytojų odisėja – tiek jai teko pereiti, kad sužinotų serganti vėžiu. O iki tol ji išgirdo ne vieną neteisingą diagnozę, buvo be reikalo gydoma nuo perimenopauzės.
„Galiausiai išgirdau diagnozę tos ligos, kurią iš karto dėl mano jauno amžiaus atmetė pirmasis gydytojas: gimdos vėžys, – Fox News sakė F.Drescher ir pridūrė, kad jai tai buvo labai sunkus gyvenimo etapas. – Mano santuoka buvo žlugusi. Serialas buvo pasibaigęs. Šis mano gyvenimo laikotarpis buvo kupinas sąmyšio.“
F.Drescher nepavyko dar kartą sukurti šeimos, užtat vėžį ji įveikė. Vėliau savo patirtį aktorė aprašė knygoje „Cancer Schmancer“, kurią išleido 2003 metais. Tačiau knygos Fran pasirodė maža – ji nusprendė pradėti judėjimą „Cancer Schmancer“, skirtą nušviesti visuomenę apie ankstyvos vėžio diagnostikos svarbą.
„Visada buvau iš tų žmonių, kurie mano, kad jei būdamas įžymus nesinaudoji tuo didesnio gėrio vardan, tai švaistai savo žinomumą veltui. Išvykusi į knygos pristatymo turą supratau, jog tai, kas nutiko man, nutiko daugeliui amerikiečių.
Mes praleidžiame daug daugiau laiko pirkdami, parduodami ir remontuodami savo automobilius, nei rūpindamiesi savo kūnais, kuriuos mielai tiesiog patikime gydytojams... Man pasisekė, kad vėžys tebebuvo pirmoje stadijoje, nes šio tipo vėžys plinta lėtai, – pasakė F. Drescher ir pridūrė. – Išgarsėjau, susirgau vėžiu, o dabar gyvenu tam, kad apie tai kalbėčiau.“
Nors Fran vėžys atsitraukė 2000-aisiais, ji nenustojo dirbti tam, kad kuo daugiau žmonių kuo anksčiau pasitikrintų. Už daugiau nei dešimtmetį trunkantį darbą F. Drescher birželį buvo pagerbta per Amerikos vėžio bendruomenės labdaros renginį.