Kultūros maratonas: lėčiausias bėgimas, šokiai ant batuto ir cirko pamokos

„PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“ / Renginio organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Balandžio 26-30 dienomis LRT kultūros pristatomas jaunųjų menininkų renginys „PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“ šiemet – ypač didelis. Per penkias dienas žiūrovai išvys net 71 dalyvį.

Šokio spektaklis ant batuto, cirko pamokos, banginių muzika, pojūčių teatras, jau tradicija tapusi opera riedlenčių parke, milžiniškas blogasis triušis, diskusija „Kurk ir apgauk vagį“ ir lėčiausias pasaulyje maratonas maratone – tai tik nedidelė dalis to, ką nuostabaus šiemet šiuolaikinio meno gerbėjams siūlo „PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“.

Lėčiausias bėgimas-performansas „Maratonas maratone“ – startuos per renginio atidarymo ceremoniją balandžio 26 d. 17 val. ir truks tol, kol vyks renginys. Dėl šio maratono nereikės uždaryti pusės miesto, nereikės specialiai treniruotis, net sportinės aprangos nereikės.

„PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“ / Renginio organizatorių nuotr.

„Maratonas maratone“ bus bėgamas ant takelio, kuris bus pastatytas ant kultūros baro „Kablys“ laiptų. Bėgti galės kiekvienas norintis. Atstumą kiekvienas taip pat pasirinks pats: nori gali bėgti 3 kilometrus, nori – 10 metrų. Maratonas bus laikomas nubėgtu tuomet, kai ant treniruoklio bus užfiksuoti 42 km 195 m. Tada bus stabdomas laikas ir… maratonas pradedamas bėgti iš naujo. Visus pirmo maratono bėgikus fiksuos treniruoklyje įmontuota vaizdo kamera ir paskutinę „PIN dienos: kultūros maratono „Kablys“ dieną bus sumontuotas ir parodytas „Maratono maratone“ filmukas.

Kultūros maratono dalyviai tradiciškai atstovauja daugumą šiuolaikinio meno sričių: vizualiuosius menus (tapybą, skulptūrą, instaliacijas, fotografiją), teatrą, šokį, muziką, madą. Šiemet į programą pirmą kartą įtrauktas ir cirko pasirodymas bei atvira cirko pamoka.

Per penkias paras bus parodyta 16 teatro spektaklių, koncertuos 19 muzikos grupių, dainininkų, slemo ir loop muzikos kūrėjų, vyks apie 15 šokio spektaklių ir performansų, 16 menininkų pristatys savo tapybos, fotografijos, skulptūros darbus, instaliacijas. Bus parodytos naujausios VDA drabužių dizaino katedros studentų madų kolekcijos.

Asociacija AGATA maratone rengia atvirą laisvos formos diskusiją „Kurk ir apgauk vagį“, skirtą jaunų menininkų intelektinės nuosavybės apsaugai.

Maratonas tradiciškai bendradarbiauja su Lietuvos specialiosios kūrybos draugija „Guboja“ ir pristato neįgaliųjų kolektyvus iš visos Lietuvos bei šiais metais jų sukurtus darbus ir spektaklius.

„PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“ / Renginio organizatorių nuotr.
„PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“ / Renginio organizatorių nuotr.

Šeštadienis, balandžio 30 d., maratone – šeimos diena. Į „Kablį“ kviečiami tėvai su paties įvairiausio amžiaus vaikais. Mažųjų lauks kelios parodos, du vaikiški spektakliai, cirko vaidinimas ir pirmoji gyvenime cirko pamoka.

Viso maratono metu „Kablyje“ veiks „Jaunas Pop Up“ mugė, kurioje bus galima įsigyti menininkų darbų.

„Mes džiaugiamės, kad paskelbus atranką jau nebereikia aiškinti, kas tai per renginys. Per trejus metus tapome žinomi ir, tikiu, gerbiami tarp jaunųjų kūrėjų. Mūsų tikslas – parodyti talentingiausius, padėti jiems rasti kelią į didžiąją sceną ir pagrindines pasaulio galerijas. Kultūros baras „Kablys“ – nuostabi vieta šiuolaikiniam menui. Jo unikalios erdvės tampa organiška kūrinių dalimi, o daugiau nei 800 kv.m plotas su penkiomis labai skirtingomis salėmis, galerijomis ir koridoriais lengvai talpina didžiausią Lietuvoje šiuolaikinio meno šventę“, – sako maratono organizatorė Žydrė Gedrimaitė.

„PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“ / Renginio organizatorių nuotr.

„PIN diena: kultūros maratonas Kablys“ – nemokamas renginys ir jo dalyviams, ir žiūrovams. Renginys iš dalies finansuojamas LR kultūros ministerijos Kūrybinės veiklos, autorių teisų ir gretutinių teisių apsaugos programos lėšomis.

Šiuolaikinio meno maratonas „PIN diena: kultūros maratonas „Kablys“ (9 nuotr.)
+3
Skaitykite daugiau