Kūnas pasako daugiau nei žodžiai: kaip savo povyza pelnyti palankumą
Nors atrodytų, kad daugiausia informacijos aplinkiniams iškomunikuojame žodžiais, daug daugiau jos perduodame savo kūno kalba ir veido mimikomis. Pastarąsias dar kartais mėginame pakontroliuoti, o štai apie kūno kalbą nusimanome nedaug. Kokią žinute ištransliuojame aplinkai? Ką pasakome apie save, dar neištarę nė žodžio?
Jeigu norite pelnyti aplinkinių pagarbą ir palankumą ir atrodyti pasitikintys savimi, pasitelkite tam kūno kalbą. Skirtingais duomenimis, informaciją per verbalinę kalbame perteikiame tik iki dešimties ar vienuolikos procentų. Visa kita lemia mūsų kūno kalba, veido išraiškos, balso tembras ir pan.
Nuoširdi šypsena
Tikra, ne apsimestinė, šypsena skatina jus ir šalia esančius žmones jaustis geriau. Besišypsantis žmogus atrodo patikimas, malonus ir prieinamas.
Iš ko atpažįstame dirbtinę šypseną? Ji būna „kreiva“ arba per plati – kuomet šypsomasi taip, kad net dantenos išlenda. Be to, nuoširdžiai šypsantis šiek tiek susiaurėja akys, o jų rainelės – žiba. Žmonės intuityviai atpažįsta tokius signalus.
Empatija
Nesvarbu, koks būtų bendravimo su kitais žmonėmis tikslas. Ar tai asmeninis, ar darbinis ryšys, visuomet stenkitės parodyti empatiją. Tai išreiškiama ne tik žodžiais, bet ir lengvu palinkimu į kalbančiojo pusę ir dėmesio koncentravimu. Tai parodo, kad jūs įdėmiai klausotės, nesate abejingi ar priešiškai nusiteikę.
Netrypčiokite ir nesimuistykite, kai žmogus kalba, – taip parodysite, kad skubinate žmogų ir kad jums pokalbis neįdomus. Nebent būtent to ir siekiate.
Veido mimikų kontrolė
Nuo jūsų veido išraiškų priklauso ir aplinkinių savijauta. Mimikomis galite kitus pradžiuginti, prajuokinti, įkvėpti arba paskatinti pasijusti blogai, įžeisti ar įskaudinti. Todėl stenkitės vengti tokių negatyvių veiksnių kaip akių vartymas, antakių bei kaktos raukymas, veido perkreipimas ir pan. Nors galbūt darote tai nesąmoningai, šias mimikas įmanoma suvaldyti.
Barjerams – ne
Barjerai reikalingi tik išimtiniais atvejais, tad jei nenorite pasirodyti besijaučiantys geresni ir „aukščiau“ už kitus, ar tiesiog nemandagūs ir nebendraujantys, stenkitės šiltai žvelgti į aplinkinius. Bendraudami neatsukite pašnekovui nugaros – taip akivaizdžiai parodysite, kad blokuojate ryšį tarp jūsų. Rankų sukryžiavimas, klausantis pašnekovo, irgi dažniausiai parodo, kad jums kažkas nepatinka, nepritariate sakomai minčiai arba norite atsiriboti.