Kuo jūros dovanos naudingos grožiui
Neturite laiko ištrūkti prie jūros ir pasilepinti jos teikiamais malonumais? Grožio procedūromis su jūros vandeniu, druska ir kitais turtais įmanoma mėgauti ir namuose. Odai jos labai naudingos.
Jūros vanduo stiprina nagus
Pasak specialistų, jūros vandens sudėtis labai panaši į žmogaus kraujo plazmos sudėtį, todėl maudydamosi ne tik puikiai jaučiamės – gerėja odos kraujotaka. Pro ją iš organizmo geriau pasišalina toksinai: oda pasisavina daugybę mineralinių medžiagų, kurios palaiko jos stangrumą, sveiką išvaizdą, spartina ląstelių atsinaujinimą. Plaukiojimas banguotoje jūroje atstoja kosmetinį masažą, tad po kurso tokių maudynių pagerėja raumenų tonusas, oda tampa elastingesnė.
Grįždama iš pajūrio, nepatingėkite parsivežti nors kelis litrus jūros vandens – jį galėsite panaudoti atskirų kūno dalių vonelėms. Pašildykite jį iki 30°C temperatūros, įberkite dar kelis žiupsnius jūros druskos, išmaišykite ir pamerkite plaštakas arba pėdas. Po 10 minučių ištraukite ir palikite, kad nudžiūtų. Jeigu vonelę ruošiate norėdama sustiprinti nagus, į vandenį pravartu įlašinti kelis lašus jodo tinktūros.
Dumblių rūšys ir poveikis odai
Gamtos turtus tyrinėjantys mokslininkai įvardija keturias dumblių atmainas: žalius, rusvus, melsvai žalius ir žaliai raudonus dumblius. Kosmetikos ir sveikatos produktų gamyboje dažniausiai naudojami rusvieji jūros dumbliai laminarija ir fukusas. Visų rūšių dumbliuose gausu mineralų ir mikroelementų, vitaminų E ir C.
Dumbliai laminarija turi ypač daug jodo. Jie pagreitina riebalų skaidymąsi, taigi yra naudingi kovojant su celiulitu.
Dumbliuose fukusas taip pat nemažai jodo, daug mikroelementų, mineralų, augalinės kilmės hormonų. Jų dedama į kosmetiką nuo celiulito, stangrinamuosius ir drėkinamuosius kremus.
Žaliai raudoni jūros dumbliai veiksmingai maitina odą, melsvai žali – ją stangrina ir lygina.
SOS! Celiulitas!
Jūros dumblių milteliai ir ekstraktas – vienos veiksmingiausių priemonių nuo celiulito. Juose esančios medžiagos spartina riebalų irimą, padeda šalinti iš organizmo toksinus, veiksmingai drėkina ir stangrina odą.
Jei pastebėjote pirmuosius celiulito požymius, nusipirkite jūros dumblių miltelių ir dusyk per savaitę su jais pasiruoškite vonią. Dar šiltą šlaunų odą įtrinkite specialiu preparatu su jūros dumbliais, apvyniokite polietileno plėvele, paskui šiltais rankšluosčiais ir keletą valandų pabūkite.
Verta žinoti
- ⇒ Kosmetika su jūros dumbliais naudinga ne tik glembančiai, bet ir spuoguotis linkusiai odai. Jeigu spuoguota nugara, maudydamasi ją trinkite ne įprastu prausikliu, o muilu su jūros dumbliais.
- ⇒ Pleiskanoja galvos oda? Įsigykite ir kurį laiką reguliariai naudokite specialius plaukų priežiūros preparatus su raudonųjų dumblių ekstraktu.
Jūros plaušų kempinės privalumai
Pagamintos iš jūros augmenijos pluošto, jos itin švelnios odai (tinka net kūdikiams prausti), tokia kempine galima trinti net jautriausias kūno vietas. Masažuojant odą jūros kempine, pašalinamas viršutinis suragėjusių ląstelių sluoksnis, suaktyvėja kraujotaka, oda pasiruošia priimti specialios kosmetikos veikliąsias medžiagas. Kur tokią kempinę įsigyti? Teiraukitės natūralia kosmetika prekiaujančioje parduotuvėje. Galite pirkti ir internetu.
Žiupsnelis druskos kūnui
Jeigu kūno odą lig šiol šveitėte švelniu šveičiamuoju kremu, nedvejodama jį papildykite dviem šaukštais smulkiagrūdės Negyvosios jūros druskos ir sukamaisiais judesiais trinkite kūną prausdamasi po dušu.
Įsidėmėkite! Su druska sumaišytu šveitikliu itin švelniai masažuokite iškirptės sritį ir pilvą, paskui kruopščiai nuplaukite šiltu vandeniu (druskos likučiai gali sudirginti odą).
Jūsų kūno oda jautri? Ją šveiskite ir skaistinkite specialiu šveičiamuoju kremu su jūros druska. Galite pasigaminti ir naminio šveitiklio: sumaišykite du šaukštus avižų dribsnių su šaukštu smulkiagrūdės druskos, tokiu pat kiekiu augalinio aliejaus ir keliais šaukštais šilto vandens. Gauta košele švelniai pamasažuokite drėgną kūną, paskui nuskalaukite vidutinio karštumo vandeniu.
Ko turtinga Negyvoji jūra
Tarp Izraelio ir Jordanijos tyvuliuojantis druskingas ežeras vadinamas Negyvąja jūra. Tai giliausia įduba Žemėje, jos pakrantėse apstu įvairių druskos darinių, juodojo purvo. Šios jūros vanduo – koncentruotas mineralinių medžiagų šaltinis.
Negyvosios jūros druskų, purvo, vandens poveikiu galima mėgautis tiesiog šalia jos esančiuose ir mūsų šalyje veikiančiuose sveikatingumo ir grožio centruose, su jais gaminama ypač veiksmingi odos ir plaukų priežiūros preparatai.
Verta žinoti. Vandens druskingumas Negyvojoje jūroje siekia 30 procentų, tai reiškia, kad druskos jame yra dešimt kartų daugiau nei bet kokiame kitame pasaulio vandens telkinyje.
Sūrios vonios
Vonia su jūros druska valo, tonizuoja ir stangrina odą. Po druskos vonios atsipalaiduoja įsitempę raumenys, išsivalo kvėpavimo takai, todėl organizmas gauna daugiau deguonies.
Pasak specialistų, druskos vonia neturi būti karštesnė kaip 36°C temperatūros. Maudydamasi pirmą kartą, joje gulėkite ne ilgiau kaip 10 minučių. Vėliau maudynių laiką ilginkite kaskart penkiomis minutėmis. Visa procedūra neturi trukti ilgiau kaip 20 minučių. Po vonios persiliekite dušu ir, jei galite, pabūkite, kol oda nudžius – pasak specialistų, keliolika minučių po vonios mineralai dar aktyviai skverbiasi į odą.
Kojų nuovargiui šalinti
Po dvi saujas Negyvosios jūros druskos priberkite į medvilninius maišelius, užriškite ir padėkite ant šildymo prietaiso, kad druska sušiltų. Atsigulkite, ištieskite kojas, uždėkite maišelius ant kulkšnių, užsiklokite ir dešimt minučių pagulėkite. Nuovargio kaip nebūta!