Kuo puošti apvalėjančius pilvukus

Drabužiai nėščiosioms / Shutterstock nuotr.
Drabužiai nėščiosioms / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Pati gražiausia moteris būna tada, kai po širdimi augina naują žmogutį. Ypatingu nėštumo laikotarpiu, stilistų nuomone, puoštis ne tik galima, bet tiesiog būtina. Štai keletas patarimų, kaip tai padaryti.

Stilistai ragina būsimas mamas neslėpti didėjančių pilvukų, subtiliai juos paryškinti ir likti ištikimoms savo stiliui. Jei iki pastodamos neįsivaizdavote nei dienos be džinsų ir dabar nenumeskite šio patogaus drabužio šalin.

Stilistai ragina būsimas mamas neslėpti didėjančių pilvukų, subtiliai juos paryškinti ir likti ištikimoms savo stiliui. Jei iki pastodama neįsivaizduodavote nei dienos be džinsų ir dabar nenumeskite šio patogaus drabužio šalin.

Galite įsigyti specialiai nėščiosioms pritaikytus džinsus ar kitas pamėgto modelio kelnes su elastiniu juosmeniu.

Pernelyg nesižavėkite specialiai besilaukiančioms moterims kurtais drabužiais, nes jie retai kada būna stilingi. Verčiau žingsniuokite į savo pamėgtą parduotuvę ir įsigykite jums patinkantį drabužį, didesnį vienu ar dviem dydžiais negu perkate įprastai – nėščia moteris puikiai atrodo su džinsais, marškinėliais ir švarkeliu.

Jei buvote ištikimos suknelėms, jums labai pasisekė. Jų pačių įvairiausių galima rasti bet kokioje parduotuvėje, visai nebūtina dairytis specialiai pritaikytų nėščiosioms. Trumpos, kelius siekiančios ar žemę šluojančios suknelės gali ir nebūti labai laisvos ar platėjančios nuo krūtinės žemyn. Tampraus, plono audinio suknelės dailiai priglunda prie didėjančio pilvuko ir jį prilaiko.

Nebijokite gražintis

Nėščiųjų stilius
Nėščiųjų stilius / Shutterstock nuotr.

Nėštumas neturėtų aukštyn kojomis apversti moters gražinimosi įpročių. Jei dažėtės plaukus, žavėjote aplinkinius stilingu kirpimu, nepamirškite apsilankyti kirpykloje ir besilaukdamos vaikelio. Tiesa, labai atidžiai rinkitės kosmetikos priemones, ieškokite ekologiškų, mažiau kenksmingų.

Nėštumo metu neeksperimentuokite su plaukų dažais, nes dėl hormonų veiklos, galite vietoj planuotų rudų plaukų iš salono išeiti raudonais ar oranžiniais... Jei salonuose nesilankote, plaukus dažotės pačios ar šią procedūrą patikite draugei, pasirūpinkite, kad tai būtų daroma labai gerai vėdinamoje patalpoje arba lauke.

Jokių ypatingų detalių

Sutikite, nėščioms moterims nemažiau už buvimą gražiomis svarbu jaustis patogiai. Ypač nesinori jokio spaudimo, trinimo ir kitų nemalonių pojūčių pilvo srityje – juk odai ir taip tenka nemenkas išbandymas tempimu. Nedirginkite odos papildomai užtrauktukais, suvarstymais, sagomis. Rinkitės drabužius be užsegimų, elastiniu juosmeniu. Nepakeičiamas derinys nėštukėms – timpos ar odos imitacijos kelnės ir įvairiausios tunikos.

Venkite apsmukusių drabužių

Neaiškaus silueto, per platūs drabužiai, didžiulės sportinio kostiumo kelnės negražiai atrodo ant bet kokio sudėjimo moters, tačiau nėščiajai jais vilkėti apskritai nuodėmė. Apsmukę drabužiai prideda ne vieną papildomą kilogramą. Medžiagos, iš kurių turi būti pasiūti nėščiosios moters drabužiai yra spandeksas, likra, nailonas, trikotažas, linas, medvilnė, kiti minkšti ir/ar natūralūs audiniai. Visi rūbai – tik reikiamo dydžio.

Nekeiskite įpročių

Specialių drabužių pirkti nebūtina
Specialių drabužių pirkti nebūtina / Shutterstock nuotr.

Jei niekada specialiai nesisiuvote drabužių, vargu, ar nėštumas yra tas metas, kada reiktų pradėti eksperimentuoti. Drabužio pasiuvimas užtrunka, o pilvukas auga kartais ne savaitėmis, bet tiesiog dienomis... Vis gi, jei visada naudojotės dizainerio paslaugomis, nėštumo metu, taip pat galite juo pasikliauti. Profesionalas tikrai sugalvos, kaip užbėgti už akių ženkliam klientės formų keitimuisi.

Netrumpą laiką nėščios moterys kadsien turi išsiruošti į darbą. Jei darbovietėje būtina oficiali apranga, neskubėkite pas siuvėją siūdintis specialiai jums pritaikytų dalykinių kostiumėlių. Įsigykite du skirtingų spalvų sijonus tampriu reguliuojamu juosmeniu, vienerias ar dvejas kelnes (tokiu pat juosmeniu) ir keletą palaidinių. Pinigų švarkeliams švaistyti nebūtina. Dėvėkite tuos pačius, kaip visada. Tiesiog nesagstykite sagų.

Siluetų svarba

Nėščioms moterims labiausiai tinka pieštuko formos sijonai. Jie ilgina siluetą, lieknina figūrą. Rinkitės siekiančius kelius, ar šiek tiek trumpesnius, kad nevaržytų judesių. Laisvai krentančios suknelės gali būti įvairiausio ilgio.

Palaidinių ir suknelių iškirptės turėtų būti V fomos, ilginančios siluetą, tačiau ne pernelyg atviros. Venkite itin plonų petnešėlių, nes dėl papilnėjusios krūtinės jos nemaloniai įsiverš į pečius.

Džinsinis ar koks kitas kelnių kombinezonas turėtų būti pagrindinis drabužis, kurio būsimoms mamytėms tiesiog nevalia dėvėti. Pūpsantis pilvukas ir kombinezonas net ir dailiausią moterį gali paversti Karlsono parodija...

Suknelės gali būti ir visai trumpos
Suknelės gali būti ir visai trumpos / Shutterstock nuotr.

Aksesuarams ištarkite „taip“

Jei esate iš tų laimingų nėščių moterų, kurioms neištino galūnės, ir toliau puoškitės žiedais, apyrankėmis. Kai kurie medikai nėštumo metu pataria atsisakyti įveriamų auskarų. Net jeigu iki šiol organizmas palankiai reaguodavo į svetimkūnius, pilvuke augant vaikeliui situacija gali pasikeisti.

Aksesuarai pagyvins ir atnaujins drabužių ansamblį (juk neštumo laikotarpiui kalnų drabužių neverta pirkti). Tačiau nepersistenkite ir, suprantama, nesijuoskite jokių diržų ant didėjančio pilvo. Jei norisi kokios nors spalvingo akcento, puoškitės šaliais, skraistėmis.

Apie ornamentus

Vieningos nuomonės, kokių ornamentų reikia vengti nėščiosioms nėra. Kai kurie pataria vengti visko, kas optiškai didina ir storina (languoti, taškuoti, horizontaliai dryžuoti, blizgūs, su didelėmis detalėmis ant pilvo drabužiai). Kita vertus, jei nėščioji kaip tik nori akcentuoti didėjantį pilvuką, jai ko gero norėsis kur nors ties bamba pasipuošti kokios nors gėlytės piešiniu ir šiukštu niekas jai negali to uždrausti.

Maudymosi kostiumėliai

Pilvuką verčiau pridengti nuo saulės spindulių
Pilvuką verčiau pridengti nuo saulės spindulių / Shutterstock nuotr.

Vasarai artėjant, nemažą rūpestį kelia rūbai, skirti paplūdimui ir maudynėms. Kalbant apie maudymosi kostiumėlius, galimi du variantai – įsigyti specialiai nėščiosioms pritaikytą maudymosi kostiumėlį arba išsiversti su jau turimu. Jei nusprendėte nepirkti naujo maudymosi kostiumėlio, įsigykite didelę, plonytę skarą arba nusinerkite skylėtą suknutę, kad šiek tiek prisidengtumėte nuo saulės spindulių ir smalsių akių.

Jei ieškote naujo, rekomenduojame dairytis specializuotose parduotuvėse. Labai patogūs maudymosi kostiumėliai, kuriuos sudaro aptempianti palaidinė su petnešėlėmis ir kelnaitės arba vientisi maudymukai. Būsimoms mamoms jie siuvami iš itin tamprios medžiagos, kad prilaikytų pilvuką ir sunkėjančias krūtis. Daugelis jų yra dvipusiai. Nusibodus vienai spalvai ar raštams, galima tiesiog išversti ir džiaugtis, kaip nauju.

Rinkitės raminančias spalvas

Oranžinė spalva sukelia malonias svajones. Ji yra proto ir žinojimo simbolis. Žalia spalva – labiausiai raminanti iš visų spalvų. Ši spalva sukelia pasitikėjimą savimi, įkvepia idėjų, tinka nemigai gydyti. Žydra spalva – raminanti, švelninanti atsiradusius nuotaikų svyravimus. Ji mažina susierzinimą ir neigiamas emocijas. Besilaukiančioms mamoms patartina vilkėti būtent raminančių atspalvių drabužius. Juk svarbiausia gera savijauta.