Kur saugotis kišenvagių, o kokioje vietoje pasijusite tarsi rojuje: pataria Makalius

Seišeliuose / Asmeninio archyvo nuotr.
Seišeliuose / Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Daugeliui knieti sužinoti, kuriose pasaulio šalyse pigiausia, brangiausia, kur saugotis kišenvagių, o į kokią vietą keliauti, jei norite dvasinio peno. Štai 10 pasaulio vietų, kurias išskiria patyręs keliautojas Rimvydas Širvinskas-Makalius.

Pigiausia: „Tikriausiai Indija. Buvo sunku patikėti kainomis. Kai važiavau 40 min. uberiu iš vieno miesto galo į kitą ir sumokėjau 60 euro centų, tai tikrai nustebau. Tačiau ne tik transportas ten pigus, bet ir nakvynė, maistas. Aišku, jei valgytų vietinį gatvės maistą, lietuviai galėtų pasijusti tikri turtuoliai. Tačiau to nerekomenduoju, nes mūsų skrandis ne visada gali atlaikyti tokius išbandymus. Bet net jei nueisite į restoraną, vis tiek sumokėsite gana pigiai.

Prisimenu, kad mažame Indijos restoranėlyje valgiau pietus, į kuriuos buvo įtrauktas ir desertas, ir gėrimas, o už tai sumokėjau vos eurą. Tada net arbatpinigių palikau daugiau, nei kainavo pietūs. Daugelyje Azijos šalių mes, lietuviai, galime pasijusti turtingi.“

Indijoje
Indijoje / Asmeninio archyvo nuotr.

Brangiausia: „Daugelis tikriausiai nenustebs, kad tai yra Šiaurės šalys. Man akys ant kaktos iššoka, kai pamatau, kad sumuštinis oro uoste Švedijoje, Norvegijoje ar Danijoje kainuoja 15–17 eurų. Dienos pietūs vietiniame restoranėlyje gali kainuoji ir 45–60 eurų. Tačiau nemaniau, kad ir JAV gali būti taip brangu. Mane nustebino Niujorkas, kur didelės ne tik maisto ar transporto kainos, bet ir įėjimas į lankytinus objektus kainuoja labai brangiai. Kartais tenka sumokėti pusšimtį dolerių, kad pakiltum į apžvalgos aikštelę. O už gyvenimą paprastame viešbutyje gali prireikti susimokėti ir 150 dolerių.“

Barselonoje savo akimis teko matyti, kaip pagrindinėje La Ramblo gatvėje, kurioje pagal statistiką kiekvieną dieną sukasi apie 600 kišenvagių, iš vienos turistės buvo ištrauktas rankinukas.

Pavojingiausia: „Pavojingų vietų pasaulyje yra labai daug. Vienos šalies nusakyti neįmanoma. Dažniausiai tai būna pavojingi rajonai, kuriuose baisu vaikščioti naktį. Pavyzdžiui, Paryžiuje, visai šalia centro, teko bėgti, nes įtariau, kad mane seka. O Barselonoje savo akimis teko matyti, kaip pagrindinėje La Ramblo gatvėje, kurioje pagal statistiką kiekvieną dieną sukasi apie 600 kišenvagių, iš vienos turistės buvo ištrauktas rankinukas.

Bet pavojingiausia man asmeniškai buvo Filipinuose. Toje šalyje nesilaikoma jokių saugumo reikalavimų. Kai iš vienos salos plaukiau į kitą, nusisamdžiau privatų plukdytoją, kuris turėjo mane nugabenti motoriniu laivu. Tačiau jūroje užklupo audra. Laivas pradėjo labai stipriai siūbuoti, vos nelūžti. Aš paprašiau gelbėjimosi liemenės, tačiau man atsakė, kad tokių neturi. Tada tikrai buvo labai baisu. Todėl Filipinai įsiminė kaip šalis, kurioje patyriau pavojingiausią nuotykį.“

Linksmiausia kelionė: „Retai nuo vietos priklauso kelionės linksmumas. Labai svarbu pasirinkti tinkamus bendrakeleivius ir susiplanuoti kelionę. Prisimenu tris pramogines keliones, kurios buvo pačios linksmiausios. Kai su draugų kompanija keliavome į Koso salą Graikijoje ir turėjome vieną tikslą – nieko neveikti ir daug linksmintis. Antra kelionė buvo, kai vykome į Gran Kanariją. O trečioji kelionė buvo į JAV, kai visiškai netikėtai nusprendėme skristi į Las Vegasą.

TAIP PAT SKAITYKITE Venecijos gondolininkų istorijos

Visgi dažnai linksmiausios kelionės yra tos, kuriose yra netikėtumų. Todėl visada sakau žmonėms, kad reikėtų pasilikti šiek tiek neplanuoto laiko. Nuotykių nenutiks, jei viskas bus suplanuota nuo A iki Z.“

Gražiausia vieta: „Aš esu beprotiškai susižavėjęs Seišelių salomis. Ten jautiesi kaip kitame pasaulyje, gyvenimas tarsi sustoja, žmonės visiškai atsipalaidavę. Vietovė turi daugiau nei šimtą salelių, kuriose galima apsilankyti. O paplūdimiai ten patys gražiausi. Grožiu nenusileidžia ir Maldyvai, tačiau ten nemažai prisidėjo žmogaus ranka. O Seišeliai sukurti gamtos. Neįtikėtina matyti 4–5 aukštų namo dydžio akmenis, kurie nugludinti vandens, o smėlis ten neįtikėtinai švelnus.

Seišeliuose
Seišeliuose / Asmeninio archyvo nuotr.

Dvasingiausia šalis: „Iškart pagalvojau apie Balio salą Indonezijoje, galbūt todėl, kad iš ten grįžau tik prieš mėnesį. Mane labai nustebino šventyklų gausa. Net kiekvieno žmogaus kieme privalo stovėti kokia nors šventyklėlė. Ten vyksta įvairiausi jogų suvažiavimai, rengiamos stovyklos, kur žmonės siekia dvasinės ramybės, medituoja ir pan. Eini gatve ir matai žmones, kurie stovi pusvalandį susikabinę ir nejuda, semiasi energijos. Mane tai nustebino ir sužavėjo. Net ir neturėdamas tikslo tapti geresniu, iš ten išvažiuoji ramesnis, susimąstai.

Balyje mane labai nustebino šventyklų gausa. Net kiekvieno žmogaus kieme privalo stovėti kokia nors šventyklėlė.

Planavau triukšmingas atostogas. Bet ten nuvykę, norėjome tik ramiai gulėti prie baseino, eiti sportuoti, vaikščiojom pažintiniais takais. Iš Balio grįžau turėdamas daugybę naujų idėjų.“

Tvarkingiausia šalis: „Švara nustebino ne tik Danija, Švedija, Norvegija, bet ir Austrija. O štai netvarkingiausia šalis, aišku, yra Indija. Ten visiškai normalu suvalgius ledus popierėlį numesti ant žemės. Tailandas taip pat stebina netvarka. Aišku, išvažiavus iš miesto šurmulio į gamtą, viskas pasikeičia.“

Ekologiškiausia: „Manau, kad tai Švedija. Visi ten rūšiuoja. Net oro uoste žmonės mokomi, kaip reikia rūšiuoti. Tos informacijos yra labai daug, pavyzdžiui, specialios reklamos apie produktus, pagamintus iš išrūšiuotų šiukšlių. Tad net ir tuos, kurie skrenda pro Švediją, priverčia labiau apie tai susimąstyti.“

Išmaniausia: „Su išmanumu ir naujausiomis technologijos man siejasi Jungtiniai Arabų Emyratai, Dubajus. Jie visose srityse nori būti pirmi: turėti aukščiausią, brangiausią pasaulio pastatą, daugiausiai kambarių turintį viešbutį ir t. t. Dubajuje yra metro, kuris važiuoja be vairuotojo, šiuo metu išbandomi autobusai, kurie važiuotų be vairuotojo. Jau įėjęs į oro uostą, kuris yra labai modernus, gali pasijusti kaip ateityje: visur liečiami išmanūs ekranai, monitoriai. Yra net žmonių hologramos. Pavyzdžiui, oro uoste laukiant, kol tave patikrins, ore atsiranda žmogus, kuris moko, kad skysčius reikia susidėti atskirai, o diržą nusiimti ir pan.“

Makalius Dubajuje
Makalius Dubajuje / Asmeninio archyvo nuotr.

Sveikiausia: „Mane labai nustebino Kalifornijos valstija. Kai norėjau tiesiog užkąsti man buvo labai sunku surasti greitojo maisto užeigą. Sveikų, veganiškų, vegetariškų vietų buvo kur kas daugiau. Kalifornijos gyventojai tikrai susirūpinę savo sveikata. Ir tai ne tik mada, bet ir gyvenimo būdas.

Kalbant apie sveikatingumą, šiuo klausimu mane nustebino Šri Lanka. Ten įsitikinau, kad gamta iš tiesų gali išgydyti. Apsilankiau prieskonių sode ir supratau, kiek iš prieskoninių žolelių galima pasigaminti įvairiausių tepalų, vaistų, kompresų ir pan. Be abejo, ir ajurvedos mokslas ten užima ypatingą vietą. Būtent Šri Lankoje supratau, kad norint būti sveikam tikrai nebūtini vakarietiškieji cheminiai vaistai.“