Kuri čakra yra susijusi su jūsų negalavimu ir kaip tai pakeisti

Čakros / Fotolia nuotr.
Čakros / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Bioenergetikai teigia, kad mūsų sveikata priklauso nuo biolauko, kurį sudaro net septyni skirtingi kūnai. Lygiai tiek pat kūne, pasak rytiečių, yra ir čakrų, arba energinių centrų, kurie susiję su tam tikrais organais. Kai vieno arba kito energinio centro energija yra pažeidžiama, sutrinka ir sveikata.

Dar senosios civilizacijos žinojo, kad egzistuoja biolaukai, kad mintis galima perduoti per atstumą. Tačiau tokia informacija niekas nesidalindavo, tai būdavo tik žynių ir šamanų privilegija. Mokslui vis tobulėjant, šios paslaptys buvo pamažu atskleistos. Eksperimentai, tiriant laukus, iš pradžių daryti tik su metalo rutuliais, peržengė šias ribas. O fizikai nustatė, kad dėsningumai, pagal kuriuos veikia elektros laukas, gali būti pritaikyti ir kitokiems laukams, taip pat ir biolaukui. Fizinį žmogaus kūną sudaro atomai ir molekulės, sudarantys elektros, magnetinius, gravitacinius ir kitokius laukus, todėl žmogaus biolaukas visų jų visuma ir neturi ribų.

Kadangi turime ne tik fizinį, bet ir subtiliuosius kūnus, mūsų gyvenimai nėra primityvūs, esame tokie skirtingi.

Kadangi turime ne tik fizinį, bet ir subtiliuosius kūnus, mūsų gyvenimai nėra primityvūs, esame tokie skirtingi, todėl ir plačiau mąstantys gydytojai jau pripažįsta, kad tą pačią ligą reikia gydyti visiškai skirtingai priklausomai nuo atskiro individualaus žmogaus, nes ligą lemia skirtingos priežastys. Visi mūsų nematerialieji kūnai yra tarpusavyje susiję per aktyvius kūno taškus, arba energijos centrus, dar vadinamus čakromis.

Kas sukelia ligas

Kadangi turime septynis kūnus, ir mūsų ligos priklauso nuo to, kuriam kūnui „nusikaltome“.

Fizinis kūnas atsako už fizinius veiksmus. Taigi šiuo atžvilgiu netinkami fiziniai veiksmai gali sukelti tam tikrus negalavimus.

Eterinis kūnas yra gyvybinės galios, energijos, teikėjas. Jo pareiga energija pripildyti mūsų fizinį kūną. Troškulys, alkis, mieguistumas ir kiti pojūčiai yra lemiami būtent eterinio kūno. Eterinis kūnas visiškai atkartoja fizinį kūną. Sakoma, kad jis tarsi mūsų fizinio kūno dvynys, netgi numiršta po fizinio kūno mirties, tik praėjus kelioms dienoms.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dvasinės ligų priežastys

Astralinis kūnas atsako už mūsų emocijas, aistras, troškimus. Jei norime būti sveiki, turime valdyti savo emocijas: nepykti, nesinervinti, nebijoti ir pan. Nes kiekviena kūno dalis susijusi su tam tikra emocija, kuri, jei nuolat kartojasi, sukelia tam tikro raumens įtampą, o tai keičia viso kūno laikyseną ir veikia šalia esančius organus.

Mentalinis kūnas yra minčių, logikos, žinių kūnas. Visa tai, kaip ir emocijos, palieka kūne savo žymę.

Likę trys kūnai yra kauzalinis, intuityvusis ir dieviškasis. Jie laikomi dvasiniais aukštesnės sąmonės kūnais.

Mūsų kūne yra septynios pagrindinės čakros ir dar daug ne tokių svarbių. Pagrindinės yra susijusios su gyvybiniais organais. Jei šie energiniai centrai gauna pakankamai energijos, nėra pažeisti, sveikatos problemomis nesiskųsime. Priešingu atveju sirgsime.

Čakros ir negalavimai

Muladhara
Muladhara / Fotolia nuotr.

I čakra, muladhara, yra susijusi su storuoju ir plonuoju žarnynu, stuburu, dubens organais. Be to, ši čakra yra dar vadinama išgyvenimo centru, nes nuo jos priklauso ir kūno fizinė struktūra: skeletas, stuburo ir galvos smegenys, oda bei raumenys. Šios čakros energija keliauja aukštyn stuburo smegenimis ir driekiasi žemyn kojomis. Jei turite žarnyno negalavimų, podagrą, sergate hemorojumi ar išsiplėtusios jūsų kojų venos, vadinasi, ši čakra negauna tiek energijos, kiek turėtų. Jus tikriausiai vargina ir pyktis, baimė ar pavydas. Situaciją pakeistų hathajogos praktika, šokiai, vaikščiojimas basomis, fizinis darbas, raudona spalva ir šios spalvos maistas.

Muladhara
Muladhara / Fotolia nuotr.

II čakra, svadhisthana, yra susijusi su inkstais, limfine sistema, kepenimis, šlapimo pūsle. Dar ji vadinama „streso centru“. Šio centro energija stimuliuoja kūrybingus žmones. Ši čakra susijusi su skonio organais, o per gaunamas maisto medžiagas reguliuoja medžiagų apykaitos procesus. Jeigu žmogus galvoja, kad yra niekam nereikalingas, nemylimas, turi negalavimų, susijusių su minėtais organais, ši čakra yra pažeista. Teigiama, kad tai susiję su kūrybinės energijos neišreiškimu, dėl buitinių, seksualinių ir finansinių konfliktų ar dirbant džiaugsmo neteikiantį darbą. Norite tai pakeisti? Keiskite savo požiūrį į žmones, labiau žiūrėkite į juos su meile, kurkite, nesvarbu, ką – paveikslus, eiles, sodinkite gėles, su meile tvarkykite namus.

Muladhara
Muladhara / Fotolia nuotr.

III čakra, manipura, dar kitaip vadinama jėgos centru. Ji reguliuoja mitybos procesus, o dvasiškai susijusi su fizine energija, atsako už eterinį ir astralinį kūną. Rytiečių nuomone, būtent šioje čakroje gyvena dvasia. Ši čakra susijusi su skrandžiu, blužnimi, kasa, kepenimis, tulžies pūsle. Taip pat ji kontroliuoja mūsų judėjimą. Jei veikia tinkamai, esame ryžtingi, valingi, galime priimti individualius sprendimus, mūsų nekankina nemiga, nebijome pokyčių gyvenime, nesame pikti, priešiškai nusiteikę, konfliktiški. Jos veiklą pagerina geltona spalva, saviraiška, ryžtingas elgesys.

Muladhara
Muladhara / Fotolia nuotr.

IV čakra, anahata, dar vadinama širdies centru. Ji susijusi su širdies veiklas ir krūtinės slanksteliais, palaiko pusiausvyrą tarp fizinės ir emocijų sferos. Kai veikia tinkamai, žmogus būna ilgaamžis. Štai pagal Rytų mediciną žmogus yra sveikas tik tada, kai jo širdyje yra meilė ir džiaugsmas. Jei to nėra, šio energinio centro veikla sutrikusi. Rytiečių manymu, jokie vaistai nepadės išgydyti su šio energinio centro veikla susijusių ligų – tiroidito, diabeto, astmos, lėtinių virusinių ligų – jeigu jūsų gyvenimas bus kupinas streso ir kitokių emocinių įtampų, kurios trikdo anahatos funkcijas. Šią čakrą palaikyti padeda žalia spalva, širdies, o ne proto klausymas.

Muladhara
Muladhara / Fotolia nuotr.

V čakra, vishudha, dar vadinama gerklės centru. Ji susijusi su skydliaukės veikla, kvėpavimo takais, gerklės ir ryklės funkcijomis, medžiagų apykaitos procesais. Kad šios čakros veikla sutrikusi, galime suprasti iš žmogaus balso – jis būna silpnas, žmogui nuolat trūksta žodžių, jis sunkiai reiškia mintis. Norint tai pakeisti, reikėtų apgaubti save tyra žydra spalva, daugiau žiūrėti į dangų, stengtis nemeluoti, taip pat neapgaudinėti ir savęs, vadovautis tikromis vertybėmis, būti atviresniam pasauliui.

Muladhara
Muladhara / Fotolia nuotr.

VI čakra, ajna, yra dar vadinama trečiosios akies ar didžiausio dvasingumo čakra. Kai šis energinis centras dirba gerai, žmogus turi gerą intuiciją, sveikos yra jo ausys, kairė akis ir hipofizė. Jei ši čakra yra pažeista, galima epilepsija, sutrikęs regėjimas kaire akimi, ausų ir nervų ligos. Anja čakrą harmonizuoja mėlyna arba vadinamoji indigo spalva, dvasingumo siekimas, dvasinis tobulėjimas, filosofinis mąstymas ir požiūris į visus gyvenime vykstančius procesus, geranoriškumas, supratingumas, kitų žmonių priėmimas tokių, kokie jie yra.

Muladhara
Muladhara / Fotolia nuotr.

VII čakra, sahasrara, dar vadinama karūnos centru. Ji susijusi su smegenų veikla ir visų kitų energinių centrų valdymu. Jei šis energinis centras dirba gerai, žmogus yra kantrus, rimtas, gebantis atjausti ir suprasti. Jei ši čakra pažeista, žmogus gali sirgti bet kokia liga, o pirmiausia – psichine, greičiau senėja. Ją harmonizuoja balta spalva, kvėpavimo praktikos, meditacija ir malda.