Kvapai, kurie daro stebuklus jūsų išvaizdai, protui ir sveikatai

Levandų aromatas mažina stresą. / „Shuterstock“ nuotr.
Levandų aromatas mažina stresą. / „Shuterstock“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-05-19 07:15
AA

Daugeliui žmonių kvapas yra siejamas daugiausia su gerais ir maloniais prisiminimais, pavyzdžiui, jei užuodžiate šokoladinius sausainius, nejučia prisimenate vaikystę mamos virtuvėje, jei vėjas padvelkia gėlių kvapu, mintimis nuklystate į paauglystę, kai pirmąjį kartą nuo vaikino gavote puokštę margaspalvių gėlių...

Visi šie nostalgiški su kvapais susiję prisiminimai tikrai nėra tik menkas sutapimas. Mokslininkai tikina, kad mūsų uoslė yra glaudžiai susijusi su emociniu smegenų centru, todėl, skirtingai nei skonio ar prisilietimo pojūčiai, kvapai mus nukelia tiesiai į praeitį. Negana to, kvapai gali stebuklingai veikti protą ir kūną: mažina stresą, atpalaiduoja kūną ar netgi nuima galvos skausmus...

Pateikiame jums 11 kvapų, kurie jūsų sveikatai daro stebuklus.

Levandų kvapas padeda užmigti

Levandų kvapas praktiškai iš karto gali nuraminti tiek protą, tiek ir kūną. Didžiausią naudą šis kvapas vis dėlto teikia nemigos kankinamiems studentams. Neseniai atliktame tyrime levandų kvapu buvo gydomos 42 koledžo studentės, kurios skundėsi nemiga ir depresija, netrukus mokslininkai pastebėjo, kad studenčių savijauta gerokai pagerėjo jau vos po keletos aromaterapijos seansų.

Taigi jei dažnai negalite užmigti, nusipirkite aromaterapinio levandų aliejaus. Jis ne tik padės saldžiai ir kokybiškai išsimiegoti, bet ir nuims visą per dieną patirtą stresą.

Cinamonas aštrina protą

Apelsinai ir cinamono lazdelės / Fotolia nuotr.

Tai vienas šilčiausių, Kalėdomis dvelkiančių kvapniųjų prieskonių, kuris savo saldžiu aromatu, pasirodo, netgi gali paaštrinti jūsų protą! JAV universiteto mokslininkai atliko tyrimą, kurio metu studentų prašė kasdien pauostyti cinamono lazdelę, po keletos dienų pastebėta, kad tyrimo dalyviai daug geriau susidorodavo su protinėmis užduotimis.

Spygliuočių medžių kvapas mažina stresą

Apelsinai ir cinamono lazdelės / Fotolia nuotr.

Yra daugiau nei viena priežastis, kodėl prieš Kalėdas žmonės yra kiek laimingesni. Paslaptis čia slypi spygliuočių medžių kvapuose, kurie, anot mokslininkų, mažina nerimą ir stresą. Japonų mokslininkai pastebėjo, kad žmonės, kurie kasdien pasivaikščiodavo po spygliuočių mišką, buvo kur kas pakilesnės nuotaikos.

Šviežiai nupjautos žolės kvapas sukelia džiugesį

Apelsinai ir cinamono lazdelės / Fotolia nuotr.

Galite pagalvoti, kad žolės pjovimas tikrai nėra pats maloniausias darbas, tačiau, pasirodo, jis tikrai jums gali išeiti į naudą. Mokslininkai išsiaiškino, kad iš šviežiai nupjautos žolės išsiskiriantis chemikalas teigiamai veikia žmogaus nuotaiką. Šis kvapas yra toks efektingas, kad neuromokslininkai netgi sukūrė kvepalus ir aromaterapinius aliejus, kurie kvepėtų lygiai taip, kaip kvepia ką tik nupjauta žolė.

Citrusinių vaisių kvapas suteikia energijos

Apelsinai ir cinamono lazdelės / Fotolia nuotr.

Jeigu energija tiesiog išgaravo, pamirškite kavą ar, juolabiau, energinius gėrimus, verčiau pauostykite citrusinių vaisių. Citrinose ir apelsinuose gausu vitamino C, tad šiuos vaisius ir suvalgyti tikrai nepakenks, o jų žievelės kvapas jus tikrai pažadins ir suteiks kiek daugiau energijos.

Vanilės kvapas gerina nuotaiką

Apelsinai ir cinamono lazdelės / Fotolia nuotr.

JAV universiteto mokslininkai dar 2004 metais atliktame tyrime pastebėjo, kad vanilės kvapas ne tik atpalaiduoja, bet ir reikšmingai gerina žmogaus nuotaiką. Tad kai kitą kartą jausitės kiek liūdni, nusipirkite aromaterapinio vanilės kvapo aliejaus ir įsilašinkite jo į vonią. Iš jos išlipsite kur kas pakilesnės nuotaikos!

Moliūgai suveikia kaip afrodiziakas

Apelsinai ir cinamono lazdelės / Fotolia nuotr.

Ar galėjote kada pagalvoti, kad moliūgo kvapas didina seksualinį troškimą, ypač tai galioja vyrams... Mokslininkai pastebėjo, kad su levandų aliejumi sumaišytas moliūgų aliejus net 40 proc. tyrime dalyvavusių vyrų gerokai padidino jų libido.

Pipirmėtė stiprina koncentraciją

Saldus pipirmėtės kvapas jums tikrai išeis į naudą. JAV atliktas tyrimas atskleidė, kad pipirmėtė gerina žmogaus ištvermę, motyvaciją ir bendrą savijautą. Jau nuo seno žinoma, kad pipirmėtė protui suteikia žvalumo, jos prieš svarbius egzaminus tėvai duodavo pauostyti moksleiviams ar studentams.

Jazminai mažina depresiją

Apelsinai ir cinamono lazdelės / Fotolia nuotr.

Šios nuostabiosios gėlės ne tik gražios, bet ir nuostabiai kvapnios, o jų skleidžiamas aromatas, anot mokslininkų, gerina nuotaiką ir pastebimai mažina depresiją. Taigi, jei po langais jazminai dar nepražydo, įsigykite jazminų aliejaus, jis padės pasikelti sau nuotaiką.

Obuoliai mažina migrenos simptomus

Apelsinai ir cinamono lazdelės / Fotolia nuotr.

Obuolys, pasirodo, yra kur kas daugiau nei sveikas užkandis, mat, mokslininkų tvirtinimu, obuolio kvapas malšina galvos skausmus ir lengvina migrenos simptomus. Ankstesni tyrimai, negana to, atskleidė, kad žaliojo obuolio kvapas pastebimai mažina ir nerimą.

Alyvuogių aliejus mažina apetitą

Apelsinai ir cinamono lazdelės / Fotolia nuotr.

Visi tikriausiai esate girdėję, kad patiekaluose naudojamas alyvuogių aliejus yra labai sveikas mūsų organizmui (jis mažina insulto riziką ir palaiko mūsų širdies sveikatą), tačiau viena svarbiausių šio aliejaus savybių dietos besilaikantiems žmonėms tikriausiai taps tai, kad šio aliejaus kvapas mažina apetitą.

Vokiečių mokslininkai pastebėjo, kad žmonės, kurie valgė maistą su alyvuogių aliejumi, suvartojo mažiau kalorijų, nei tie, kurie valgė įprastu aliejumi pagardintą maistą. Alyvuogių aliejaus aromatas, anot laikraštyje „The New York Times“ publikuoto mokslinio straipsnio, taip pat normalizuoja cukraus kiekį kraujyje.

Apelsinai ir cinamono lazdelės / Fotolia nuotr.