Kvapų magija: kaip juos sluoksniuoti ir aplinkiniams palikti neišdildomą įspūdį
Kvepinimasis – kasdienis ritualas, kuris pratęsia aprangos sukuriamą įvaizdį. Tinkamai pasirinktas kvapas ne tik sustiprina gerą savijautą, bet ir pabrėžia asmenybę. Rafinuotas aromatas pasitarnauja ne tik harmoningo įvaizdžio kūrimui, bet ir lemia santykius su aplinkiniais.
Apie tai, kaip tinkamai pasirinkti ir derinti kvapus bei aplinkiniams palikti gerą įspūdį, ar artėjant Šv.Valentino dienai suvilioti antrąją pusę, pasakoja „L‘Occitane“ atstovė Eglė Stočkienė.
„Kvapas – subtili žmogaus asmenybės bei charakterio išorinė išraiška. Prieš renkantis kokį kvapą skleisti, pirmiausiai reikia pagalvoti, kaip aš jaučiuosi, ir paskui pagal tai derinti kvapą. Harmoningas jausmo, vertybių bei kvapų derinys sukurs elegancijos pojūtį“, – pasakoja E.Stočkienė.
Skirtingi kvapai – skirtingoms progoms
Renkantis kvapus reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Pirmiausia, kvapai yra derinami pagal planuojamos veiklos pobūdį: vienus kvapus galima rinktis laisvalaikiui, kitus darbui, dalykiniams reikalams ar renginiams.
Laisvalaikiui labiausiai tinka gaivūs bei natūralūs, gamtos kvapai, oficialioms akimirkoms – švelnūs, dėmesį patraukiantys, bet jo neblaškantys kvapai.
Norėdami geriau suprasti, kaip sluoksniuoti kvapus, turėtumėte atsižvelgti į 3 natų taisyklę.
„Neįpareigojančioms akimirkoms tinka natūralūs gamtos kvapai, praturtinti švelniais, gėliniais ar vaisiniais aromatais. Tai galėtų būti verbenos kvapo natos, susimaišiusios su rožės, citrinų ir snapučių aromatais ar kvapai citrono vaisiaus pagrindu, kuriuos papildo energizuojantys citrusiniai ir malonūs kašmyro medienos akordai. Laisvalaikio akimirkas visada papuoš gaivūs vyšnių žiedų aromatai“, – pasakoja Eglė.
TAIP PAT SKAITYKITE: Savojo aromato beieškant: 4 žingsniai, padėsiantys jį išsirinkti
Nuo laisvalaikio pereinant link oficialių akimirkų verta prisiminti, jog renkantis kvepalus derybiniams susitikimams reikia būti atsargiam. Kvepalai turi paryškinti poziciją bei perteikti pasitikėjimo savimi jausmą, todėl rinktis švelnių, gaivių kvapų negalima. Tokiu atveju patartina naudoti kvapus su deginto medžio natomis.
Vien išmanyti bei pajausti, kokioms akimirkoms kokie kvepalai tinka – nepakanka. Puošiantis kvapais būtina žinoti apie jų sluoksniavimą.
Kvapų sluoksniavimas
Pagrindinė kvapų sluoksniavimo taisyklė – sunkesnis kvapas eina pirmiausiai, o lengvesnis „ant viršaus“.
Norėdami geriau suprasti, kaip sluoksniuoti kvapus, turėtumėte atsižvelgti į 3 natų taisyklę. Viršutinė nata yra ta, kurią užuodžiame iš karto užpurškus kvepalus. Pirmoji nata dažniausiai būna gaivi. Vidurinė nata laikoma kvapo šerdimi ir dažniausiai būna šilta ir švelni. Apatinė nata yra ta, kuri atsiskleidžia paskutinė ir ilgą laiką išlieka po to, kai viršutinės natos jau prasisklaido.
„Pradedantiems eksperimentuoti su kvapų sluoksniavimu bei norint tai atlikti saugiai, galima rinktis skirtingus kvapus, kuriuose yra tų pačių natų, pvz., jazminų. Drąsesni gali bandyti derinti dvi ar daugiau priešingų natų, tarkim, prieskonių ir vanilės aromatų“, – pasakoja Eglė Stočkienė.
Kvapų sluoksniavimas nebūtinai reiškia, kad vienas kvapas yra purškiamas ant kito. Sluoksniuoti galima ir įvairias kūno vietas kvepinant skirtingais aromatais. Tarkime riešus kvepinti vienu aromatu, o kaklą – kitu.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kokio Zodiako ženklo moterys pačios gražiausios?
Kvapų derinimas
Naudojant kvepalus, reikia atsižvelgti ir į tai, kokios kūno priežiūros priemonės yra naudojamos. Kvepinimosi ritualas gali baigtis katastrofiškai, jei bus naudojama tarpusavyje nederančių natų dušo želė, losjonas ir kvepalai. Tokiu atveju paprasčiausias sprendimas naudoti to paties kvapo dušo prausiklį, pienelį, losjoną. Tada kvapai tarpusavyje neprasilenks bei aromatas ant kūno išliks ilgiau.
Naudojantiems skirtingų kvapų kūno priežiūros priemones ir kvepalus, reikia juos sluoksniuoti atsižvelgiant į visuose kvapuose esančias natas bei jas tarpusavyje derinti.
Kaip ilgai kvapas išsilaikys, priklauso nuo daug faktorių, t. y. individualios kūno „chemijos“, aromato sudėties, aromato klasės.
Kvepinimosi ritualas gali baigtis katastrofiškai, jei bus naudojama tarpusavyje nederančių natų dušo želė, losjonas ir kvepalai.
Renkantis kvapus patartina atsižvelgti ir į metų laikotarpį. Šiltuoju metų sezonu tinka lengvesni, gaivūs kvapai, o šaltuoju – šiltesni bei sodresni. Taip pat negalima pamiršti apie saikingą kvapų naudojimą, nes perdozavus net ir geriausio aromato, aplinkiniams jis sukels neigiamas emocijas. Būtent subtilumas, o ne nosį rėžiantis demonstratyvumas aplinkiniams sukelia ir palaiko intrigą, lemiančią susidomėjimą.
Artėjant Šv.Valentino dienai ir jos metu siekiant santykiams suteikti pirmų akimirkų žavesį, Eglė pataria pasikvepinti tais pačiais kvepalais, kuriais kvepinotės ir gražiausių jūsų patirtų akimirkų metu. Tai sugrąžins prisiminimus ir suartins.
O jeigu tokio aromato neturite ar nepamenate, pavasariui prisišaukti bei romantiškai atmosferai sukurti itin tiks vyšnių, bijūnų, apelsinų, orchidėjos žiedų, deginto medžio ir verbenų aromatai. Šie aromatai – lyg odė jaunystei ir pirmajai meilei.
Kvepalai – tai nematomas, tačiau nepamirštamas ir visada madingas aksesuaras. Jis praneša apie moters atėjimą ir primena moterį jai išėjus.