Janas Vilhelmas Ahlgrenas – Kvepiančių istorijų pasakotojas

Janas Vilhelmas Ahlgrenas / Anderso Ahlgreno nuotrauka
Janas Vilhelmas Ahlgrenas / Anderso Ahlgreno nuotrauka
GRYTĖ LIANDZBERGIENĖ
Šaltinis: Žmonės
A
A

Norėdami išpasakoti savo gyvenimo istorijas, daugelis žmonių sėda prie balto popieriaus lapo – na, gerai, balto kompiuterio ekrano – ir išlieja jas raštu. Švedas Janas Vilhelmas AHLGRENAS (42) pasielgė kitaip: išbandęs modelio ir dizainerio karjerą, prieš penkerius metus įkūrė nišinės parfumerijos namus „Vilhelm Parfumerie“. Kiekvienas šių namų sukurtas aromatas slepia po vieną Jano patirtą istoriją.

Jei kam nors staiga kiltų mintis surengti parfumerijos kūrėjų grožio konkursą, Janas Vilhelmas tikrai pretenduotų į prizines vietas. Elegantiškai susivėlęs tamsiaplaukis švedas su lengva šypsenėle lūpose ir tokiu pat požiūriu į gyvenimą pasaulyje turi ne mažiau gerbėjų negu jo parfumerijos namų sukurti kvepalai, kuriuos Lietuvoje pristato aukštosios parfumerijos tinklas „Crème de la Crème“. Apie kvepalus rašantys žurnalistai, ypač žurnalistės, kurių anuomet dar neribojo karantininiai barjerai ir kurios turėjo garbės Janą sutikti gyvai, apie jį atsiliepia labai maloniai. „Vilhelm Parfumerie“ kvepalai – inteligentiški, paslaptingi, nuostabūs, – tvirtina viena žinovė. – Jie turi tik vieną trūkumą: išpakavus kvepalų dėžutę, neiššoka gražus romantiškas švedas.“ Na, gyvenimas kupinas mažų nusivylimų.

Užtat pats Janas jaučiasi esąs sėkmės kūdikis. Net koronavirusas jo pernelyg neliūdina – skandinavišku optimizmu apdovanotas vyras visur randa teigiamų pusių. „Pastaruosius dvidešimt metų daugiausia gyvenau Niujorke, o dabar įsikūriau Paryžiuje, – pasakoja vaikštinėdamas su nešiojamuoju kompiuteriu po savo prabangų paryžietišką butą, o aš jaučiuosi lyg virtualiai pas jį svečiuodamasi. – Čia visai nebloga vieta per karantiną. Be abejo, gaila sergančių ir mirštančių, bet asmeniškai man tai buvo visai geras laikmetis: galėjau atitrūkti nuo darbų ir kelionių, pailsėti, praleisti daugiau laiko su šeima. Pajutau, kad pasaulis vėl pradėjo giliau kvėpuoti, vanduo tapo švaresnis, medžiai žalesni. Gal mums reikėjo šitos pertraukos?..“