Kylančios kainos smogė ir žvaigždėms: Merūnas dėl namo statybų stveriasi už galvos

Merūnas ir Erika Vitulskiai bei jų sodybos statybvietė
Merūnas ir Erika Vitulskiai bei jų sodybos statybvietė
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2022-05-19 14:36
AA

Kylančios kainos daugeliui kerta per kišenę, ne vienas pradėjo taupyti arba pamatė, kad taupyti nėra iš ko. Laidoje „Bučiuoju. Rūta“ diskusija apie tai, kad mūsų laukia vasarą, kai visi nori atostogauti, išvykti į pajūrį, atšvęsti vestuves, Jonines ar susiremontuoti savo namus.

Šią vasarą dainininkas Merūnas Vitulskis pasitinka statybų aikštelėje. 30 kilometrų nuo Vilniaus, visai šalia Trakų Vitulskiai dar prieš pandemiją įsigijo sklypą ir stato vasarnamį. 60 arų sklypas, 130 kvadratinių metrų namo plotas, dideli vitrininiai langai su vaizdu į ežerą – atrodytų svajonių namai. Tačiau Merūnas neslepia, jei atsuktų laiką atgal, vargu ar ryžtųsi statyti namą.

„Draugai man sakė viskas bus paprasta, pastatysi namą per metus ar pusantrų ir jau galėsi leisti vasaras sodyboje, bet, kai prasidėjo fokusai su kainomis, jos ėmė augti kaip ant mielių, supratau, kad viskas bus kur kas sudėtingiau nei atrodė“, – laidoje „Bučiuoju. Rūta“ pasakojo Merūnas, kuris dabar mieliau pirktų jau pastatytą namą.

Merūno Vitulskio sodybos statybvietė

Vitluskių sklypas yra šalia Alsakio ežero. Čia Merūnas svajoja įsirengti lieptelį, nuo kurio galėtų žvejoti. Tačiau svajones atideda, nes lieptas tapo per didele prabanga.

„Iš pradžių man pasakė, kad pontoninis lieptelis kainuos 6 tūkst. eurų. Tuomet pagalvojau, kad gerokai per brangu ir atidėjau šią svajonę. Bet neseniai vėl paskambinau dėl lieptelio ir staiga man sako, kad be 9 tūkst. eurų niekas man liepto nepastatys“, – išaugusiomis kainomis stebisi dainininkas ir sako, kad veikiausiai stabdys statybas iki geresnių laikų.

Panašiomis nuotaikomis gyvena ir verslininkė, socialinių tinklų žvaigždė Agnė Jagelavičiūtė. Moteris įsirenginėja savo butą Vilniaus centre. Iš pradžių remontui planavusi išleisti 40-50 tūkstančių eurų, Agnė jau dabar viršijo šią sumą, o iki galutinio įrengimo dar toli.

„Nebūčiau pirkusi buto, jei būčiau žinojusi, kaip pakils kainos, kiek man tai kainuos pinigų ir nervų. Geriau būčiau pasilikusi santaupas ir ramiai gyvenusi nuomojamame bute. Jūs įsivaizduokit, gera, bet paprasta sofa aukštesnės klasės salone kainuoja 23 tūkstančius eurų, vonia – 7 tūkstančius!“ – nuostabos neslepė Agnė.

Merūno Vitulskio sodybos statybvietė
Merūno Vitulskio sodybos statybvietė

Paklausta, ar neplanuoja savo namų remonto sustabdyti, kaip nutarė Merūnas, Agnė sako, kad tiesiog neturi išeities.

„Merūnas stato sodyba, tai reiškia, kad jis jau turi namus. Aš neturiu, todėl nėra kaip sustabdyti, nes tiesiog nebus kur gyventi. Bet aš nuoširdžiai galvojau parduoti automobilį, kad gaučiau pinigų. Aš turiu pinigų maistui, einamosioms išlaidoms, tačiau remontas kainuoja kosminius pinigus. Meistrai kasdien prašo 10 tūkstančių eurų už bet kokį remonto etapą“, – piktinosi moteris.

Agnė Jagelavičiūtė įrenginėjamame bute

Žinoma vestuvių organizatorė Laura Vagonė pasakojo, kad šią vasarą jaunavedžiams taip pat teks pakloti kur kas didesnius pinigus už savo šventę.

Laidos vedėjos Rūtos Mikelkevičiūtės paklausta, kiek dabar atsieitų vestuvės, pavyzdžiui, 30 žmonių su vakariene, vestuvių vedėju ir muzikine grupe, Laura nustebino: „Reikėtų skaičiuoti 35 tūkstančius eurų. Viskas pabrango: nuo dainininkų iki dekoracijų.“

Laida „Bučiuoju. Rūta“ per LNK – ketvirtadieniais 20 val.