L.Maknavičiūtė-Linden persikėlė į Ispaniją: įspūdžiai, kuriozai ir daina su M.Jacksono kūrinių autore

Liepa Maknavičiūtė su dukra Maya, Siedah Garrett / Asmeninio albumo ir Vida Press nuotr.
Deimantas Čeplinskas
Šaltinis: Žmonės
AA

Atlikėja Liepa Maknavičiūtė, scenoje žinoma kaip Ofelija arba Linden, jau metus mėgaujasi ispaniška saule. Per kelias dienas susikrovusi lagaminus ir pasiėmusi dukrą Mayą, moteris leidosi į įspūdžių kupiną kelionę – kol kas be atgalinio bilieto. Interviu portalui Žmonės.lt – ne tik apie gyvenimą Ispanijoje, bet ir apie kūrinį, kurį jai sukūrė Michaelo Jacksono dainų autorė!

Išsikraustė per kelias dienas

Atlikėja Liepa Maknavičiūtė su beveik trejų dukra Maya šiuo metu vaikšto ne Lietuvos, o Ispanijos gatvėmis. Patraukusi ten 2022-ųjų kovą, iš pradžių apsigyveno Alikantės srityje esančiame mieste, pavadinimu Kalpė (ispaniškai Calpe – aut. past.).

„Tuo metu ką tik buvo prasidėjęs karas Ukrainoje, pačioje pradžioje buvo labai daug baimės, nuolatinė įtampa. Ir kaip tik atsirado galimybė išvykti – pasiūlė pažįstamas. Sakė, čia labai graži vieta, bus labai faina, – apie priežastis, kodėl pakėlė sparnus į Ispaniją, portalui Žmonės.lt pasakoja L.Maknavičiūtė. – Ir tikrai nesigailėjau ten apsistojusi. Kalpė – kurortinis miestas, toks, kaip pas mus būtų Nida. Iš tikrųjų labai faina ten gyventi.“

Liepa Maknavičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.

Liepa neslepia – kraustymasis svetur buvo sunkus. Pašnekovės teigimu, visus daiktus teko susikrauti per kelias dienas.

„O tame bute Lietuvoje gyvenau dvejus metus – turbūt įsivaizduojate, ką tai reiškia. Socialinėje medijoje netgi gavau velnių, kad palikau vaiko lovytę prie konteinerio, nes nieko nebespėjau. Kažkas nufotografavo, internete dalijosi, kaip aš čia taip galėjau padaryti. Buvo tikrai nemažai ir brangių daiktų, nenorėjau tiesiog jų palikti, tai daug ką išpardavinėjau. Buvo ekstrymas“, – atvirauja L.Maknavičiūtė.

Gyvenamąją vietą keitė ne kartą

Vis dėlto, nors Kalpė buvo pirminė atlikėjos stotelė, pastarojoje moteris praleido tik keturis mėnesius. Tuomet, ieškodama finansiškai priimtinesnio varianto, nutarė išbandyti kitus Alikantės srityje esančius miestus – Benimantell, Valensiją.

Liepa Maknavičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.

„Iš pradžių nuomos kainos Kalpėje buvo visai normalios. Bet kai vasarą pas juos prasideda sezonas, jos labai staigiai užkyla – netgi du tūkstančius reiktų mokėti. Todėl ėmiau ieškoti kitur.

Benimantell man labai patiko – toks kalnų miestas. Nedaug kur yra kalnų ežeras, tad ten buvo tikra atgaiva, nes vasarą, ypatingai liepos mėnesį, karščiai žiaurūs – iki 40 laipsnių. O jeigu gyveni prie jūros, ir dar karščiau. Tad Benimantell labai išgelbėjo dėl savo gaivumo – nueini ten tarp tų kalnų, išsimaudai.

Tačiau iš visų miestų labiausiai man patiko Valensija, nes vis tiek pagrindinis miestas. Ten tikrai labai visko daug, ir muziejų visokių... Taip pat atvykusių poilsiauti lietuvių nemažai sutikdavau“, – įspūdžiais dalijasi Liepa.

Papuolė kambarys su tarakonais

Visgi L.Maknavičiūtė tvirtina, kad išsinuomoti būstą užsieniečiui čia nėra lengva, ir ne tik dėl kainų: „Beveik niekas nekalba angliškai, tad jei nesi ispanas ir nemoki ispanų kalbos, labai sunku bendrauti. Jei tu nekalbi ispaniškai, jie nelabai nori nuomoti ir kartais net neatsakinėja į žinutes. Ispanai – truputį nacionalistai ir nelabai pasitiki užsieniečiais.“

Atlikėja pamini ir blogiausia nuomos patirtį, kuri jos laukė Valensijoje. Kambarį čia moteris rezervavo dar prieš du mėnesius ir už jį paklojo nemenką sumą, tačiau galiausiai išvystos sąlygos ją šokiravo.

„Tame kambaryje buvo pilna tarakonų, nespėjau purkšti! Be to, seni baldai ir dar neapsakomai karšta. O kaina – beveik 800 eurų už mėnesį. Už tiek teko gyventi su tarakonais ir truputį psichais kaimynais, kur jei šiek tiek ilgiau pabūni tualete, pradeda baladotis, nes čia bendras tualetas ir atseit tu negali jame ilgai būti“, – nemalonią patirtį prisimena L.Maknavičiūtė.

Liepa Maknavičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.

Tiesa, pašnekovė patikslina, kad nuomos kainos labai priklauso ir nuo laikotarpio, kuriam nuomojiesi būstą. Ji rinkdavosi trumpesnį laiko tarpą, bet imant, pavyzdžiui, metams, įmanoma rasti ir variantą už 300 eurų mėnesiui.

Šventės, gera nuotaika ir kokybiškas maistas

Paklausta, kokių iššūkių, be nuomos, karščių ir kalbos, Liepa dar patyrė, kaip didžiausią ji pamini didelę teritoriją, prie kurios prisitaikyti nebuvo lengva.

„Mūsų Lietuva ganėtinai maža, o Ispanijoje plotai – tikrai dideli. Dažnai būna, kad keliauji ir matai, jog net nespėsi grįžti namo, tad turi ieškoti nakvynės tame mieste, ypač, jeigu neturi mašinos, nevairuoji.

Turint mašiną būtų žymiai lengviau. Ir dėl tų kraustymųsi iš vieno miesto į kitą su visais daiktais. Tas būdavo sunku“, – portalui Žmonės.lt teigia L.Maknavičiūtė.

Nepaisant to, Liepai gyventi Ispanijoje patinka. Ją žavi atmosfera, geras oras, skanus maistas. Jau užmezgė ir šiek tiek pažinčių su anglų kalbą mokančiais vietos gyventojais.

„Jeigu tu sėdi namie ir neturi nuotaikos, gali tiesiog išeiti į lauką, pabūti mieste tarp žmonių ir tokiu būdu pasisemsi tos nuotaikos. Žmonės čia labai pozityvūs, dar ir saulės daug, tai tikrai vaibas geras.

Vyksta ir daug eisenų, pavyzdžiui, „Fallas“ – pavasario sutikimo šventė. Pati jau mačiau tris eisenas, kai karnavaliniais drabužiais persirengę žmonės eina per gatves, nešasi muzikos įrangą, groja. Linksmai jie gyvena.

Kas liečia maistą, kokybė skiriasi nuo Lietuvos kaip diena ir naktis. Dabar mūsų sultys man atrodo visiški dažai, o čia (Ispanijoje – aut. past.) paprastas sultis už mažiau nei eurą nusipirksi ir pajausi, kad ten realūs vaisiai. Ir apskritai daug vaisių, maistas kokybiškas ir ganėtinai pigus. Labai skanių tradicinių saldumynų ir kepinių čia yra, jie (ispanai – aut. past.) labai skaniai visokias bandeles kepa. Tiesa, prastoka su pieno gaminiais – man čia trūksta gerų jogurtų. Užtat tradicinis maistas pas juos džiovinta mėsa, daug kur gali visą tą didelę kulšį nusipirkti, net ir paprastoje parduotuvėje“, – Ispanijos pliusus vardija L.Maknavičiūtė.

Liepa Maknavičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.

Dukra sulaukia daug vietinių dėmesio

Šiuo metu Liepa apsistojusi ne itin brangiame miestelyje netoli Valensijos. Čia jos dukra Maya, kuriai balandį sukaks treji, jau kelis mėnesius lanko vietinį darželį. Pašnekovė patikina – gyventi Ispanijoje gera ir mergaitei.

„Pastebėjau, kad ispanai labai myli vaikus, su dukra čia labai gražiai elgiasi. Kitur gal sunervintų kokį žmogų pribėgusi prie jo, bet čia vietiniai visada draugiškai reaguoja. Kai gyvenome Kalpėje, ten buvo ir daug vyresnio amžiau žmonių, tai visada jai pamojuodavo, pasisveikindavo, saldainį kokį duodavo.

O darželis išvis labai puikus. Ten jie turi daug visokių užsiėmimų. Kiekvieną rytą atėjusi matau, kad vis kažką veikia, vis kažkokie nauji žaidimai sugalvoti“, – džiaugiasi Liepa.

Vis dėlto atlikėja neslepia, kad ir Mayai netrūksta iššūkių: „Sunkiausia – dėl kalbėjimo. Ji maišosi tarp lietuvių, anglų ir ispanų, tad truputį neramu, kad nėra sklandaus kalbėjimo viena kalba. Tai viena, tai kita pasako žodį.“

Liepos Maknavičiūtės dukra / Asmeninio archyvo nuotr.

Sunku Liepai ir rasti auklę dukrai. Koją vėlgi kiša kalbos barjeras.

„Kai studijoje įrašinėjau dainą, kartu teko vežtis ir vaiką. Auklės ieškoti bandžiau, bet nemokant kalbos man neramu, o darželis yra darželis. Aišku, jeigu norėsiu čia koncertuoti, manau, auklė bus neišvengiamas dalykas, kitaip neišeis, todėl keletą variantų jau turiu“, – atskleidžia L.Maknavičiūtė.

Planuoja dalyvauti „Ispanijos talentuose“

Pasiteiravus, kuo užsiima gyvendama Ispanijoje, pašnekovė teigia, kad daugiausia laiko užima darbas su socialinėmis medijomis. Važinėdama po Alikantės sritį, ji taip pat filmavo savo įspūdžius, o vaizdo įrašais dalijosi internete.

Liepa neapleidžia ir muzikos. Moteris gavo pasiūlymą dainuoti kavinėje, be to, džiaugiasi prie Valensijos atradusi neeilinę studiją, kurioje įrašinėja dainas: „Ji įsikūrusi viloje. Ten – ir baseinas, ir sporto salė. O kaina – ganėtinai maža.“

Liepa Maknavičiūtė / Asmeninio archyvo nuotr.

Negana to, lietuviškame „X faktoriuje“ dalyvavusi atlikėja dabar svajoja apie ispanų televiziją. L.Maknavičiūtė planuoja bandyti laimę projekte „Ispanijos talentai“.

„Kažkodėl jaučiu, kad man ten yra šansų ir daugiau pranašumų. Nenoriu prisikalbėti, bet pasirodė, kad ispanai – gerokai atsipūtę žmonės, truputį pritingintys dirbti ties muzika. Kai šalis šaltesnė, santūresnė, tą laiką, kai sėdi namie ir oras nėra pernelyg geras, atlikėjai išnaudoja darbui ties muzika, tobulėjimui ir kūrybai, o čia – atvirkščiai: žmonės labai atsipalaidavę ir mieliau eis į lauką, bendraus, pramogaus. Tad bent pabandyčiau sudalyvauti, tik, deja, nemoku kalbos“, – svajonėmis su portalu Žmonės.lt dalijasi Liepa.

Interviu metu apie ispanų kalbą pašnekovė užsimena ne kartą, tačiau paklausta, kaip sekasi jos mokytis, neslepia – šiuo metu tam tiesiog nėra laiko. Vis dėlto laiko trūkumas ne vienintelė priežastis – kol kas L.Maknavičiūtė nėra apsisprendusi, ar dar ilgam liks Ispanijoje.

„Tikrai nesigailiu čia atvykusi – šie metai buvo labai faini. Bet aš visur kažką teigiamo atrandu. Labai daug keliauju dar nuo vaikystės – iš viso esu aplankiusi 27 šalis. Būdavo, dvejus metus pagyvenu vienoje, dvejus – kitoje.

O mano tikslas – gyventi Amerikoje. Norėčiau įsilieti ne tik į muzikos, bet ir į vaidybos rinką. Bet tam reikia daug finansų ir gerai mokėti kalbą. Dėl to ispanų nelabai ir mokausi, nes dar anglų gerai nemoku. Noriu be akcento kalbėti, nes jei jį turi, vis tiek tai jaučiasi ir dainose, ir vaidinant. Todėl ties tuo dirbu“, – šypsodamasi sako atlikėja.

Finansiškai nepasiteinusi idėja

Prieš kelerius metus L.Maknavičiūtė susižadėjo, tačiau Ispanijoje mylimojo šiuo metu šalia jos nematyti. Liepa šia tema nedaugžodžiauja, bet prasitaria: „Žiedų tai nebėra.“

Moteris neslepia, kad prie to prisidėjo problemos, užgriuvusios po to, kai jos sužadėtinis investavo į patalpas Vilniaus centre, kuriose buvo suplanuota pasaulinio lygio įrašų studija su „Dolby Atmos“ technologija. Tiesa, iki galo ji taip ir neįrengta.

„Nemeluosiu – studija yra, bet su ja niekas nedaroma, o pinigus vis tiek reikia mokėti. Tai buvo nekokia investicija, kuri atnešė finansinį nuosmukį. Tiesa, aš jos ir nenorėjau, atkalbinėjau, bet manęs niekas neklausė.

Manau, ganėtinai sunku Lietuvoje turėti įrašų studiją, norint, kad atsipirktų investicijos – juk neimsi tūkstančių už įrašus. Man studija buvo gerai ir namie. Pavyzdžiui, Billie Eilish namie įrašė vieną geriausių savo albumų“, – apgailestauja atlikėja.

Kūrinį parašė Michaelo Jacksono dainų autorė

Nepaisant nepasiteisinusios studijos idėjos, Linden vardu scenoje prisistatanti L.Maknavičiūtė džiaugiasi neseniai dienos šviesą išvydusiu savo kūriniu „Still Believe in Love“, kurį jai parašė Michaelo Jacksono dainų autorė Siedah Garrett. Ši muzikantė – „Grammy“ laimėtoja ir „Oskarų“ nominantė, taip pat dirbusi su Madonna, Jennifer Hudson, Donna Summer ir kitais garsiais atlikėjais, o su Michaelu Jacksonu kartu dainavusi ir jo koncertuose.

„Šioje Siedah Garrett parašytoje dainoje – daug balsų, daug vokalo, grynai kaip Michaelo Jacksono dainose. Kūrinys ganėtinai sudėtingas, jo žanras pagrinde ritmenbliuzas. Tai kėlė iššūkių, nes mano balso tembras kitoks, todėl dainą įrašinėjau iš tikrųjų labai ilgai – reikėjo atrasti variantą, kaip man ją atlikti, kad tiktų. Iš pradžių įrašinėjau vienoje Ispanijos studijoje, bet man tas įrašas nepatiko, tad dabar įrašiau kitoje ir pagalvojau, kad jau išleisiu, nes esu patenkinta rezultatu“, – šypteli Linden.

L.Maknavičiūtės keliai su S.Garrett susiėjo dėl projekto „Creatstep“. Jo metu savo patirtimi dalinsis įvairūs Holivudo ir muzikos ekspertai, o Liepa – viena iš projekto vystytojų.

„Projektas sugalvotas jau seniai, tik dar nėra oficialiai išleistas – tam reikia daug finansų, kontraktų. Tačiau būtent jo dėka užmezgu įdomių pažinčių. Su Siedah Garrett anksčiau buvo tartasi, kad ji ten vestų dainavimo ir dainų rašymo kursus. Tad kažkaip išsikalbėjome, pasakiau, kad noriu dainos, ir yra rezultatas“, – džiaugiasi pašnekovė.

Siedah Garrett / „Scanpix“ nuotr.

Beje, būtent per minėtą projektą į Lietuvą prieš kelerius metus atvyko Holivudo žvaigždžių treneris Bernardas Hilleris. Tarp pastarojo klientų – Cameron Diaz, Lady Gaga, Al Pacino ir Lindsay Lohan.

„Bernardo Hillerio mokymų esmė – kaip išmušti emocijas, pavyzdžiui, kad tu tikrai susigraudintum. Kai buvau jo kursuose, visi verkė. Hilleris turi tokią įtaigą, taip psichologiškai paveikia žmones, kad jie atskleidžia savo emocijas. Todėl su juo ir dirba aktoriai – jiems reikia padėti su tomis emocijomis“, – pasakoja L.Maknavičiūtė.

Į Ispanija persikėlusi atlikėja Liepa Maknavičiūtė-Linden (6 nuotr.)
Skaitykite daugiau