L.Mikalauskas savo kaimą papuošė Kalėdoms: „7 kaimiečių“ pastatyta eglė – beveik kaip Niujorke

Liudas Mikalauskas ir Plutiškių kaimo Kalėdų eglė / Asmeninio albumo nuotr.
Liudas Mikalauskas ir Plutiškių kaimo Kalėdų eglė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-12-15 12:03
AA

Beveik neliko Lietuvos miesto, dar neįžiebusio Kalėdų eglės ar kitaip nepasipuošusio artėjančioms šventėms. Eglę Plutiškių kaime, kuriame gyvena, su kaimynais padabino ir operos solistas Liudas Mikalauskas. Vyras kalbėdamas su portalu Žmonės.lt džiaugėsi bendruomenės pastangomis ir juokavo, kad natūrali ir beveik jokių investicijų nekainavusi žaliaskarė jam – gražesnė už įmantrias Vilniaus ir Kauno puošmenas.

Kuo daugiau žiburėlių – tuo daugiau šventinės nuotaikos. Tuo vadovaujasi ne tik miestai, bet ir Kazlų Rūdos savivaldybėje esančio Plutiškių kaimo bendruomenė.

Susibūrę kaimynai kartu su šio kaimo gyventoju operos solistu Liudu Mikalausku papuošė natūralią eglutę – padabino ją baltais, raudonais, auksiniais ir mėlynais burbulais ir apvijo girliandomis.

Liudas Mikalauskas portalui Žmonės.lt pasakoja, kad Plutiškių kaimo gyventojai – itin bendruomeniški ir draugiški: dauguma jų bendrauja beveik kasdien, tad susiburti švenčių proga – taip pat vienas malonumas.

„Manau, kad mieste pastatyti ir papuošti eglę yra daug sunkiau nei kaime“, – Žmonės.lt sako L.Mikalauskas.

Operos solisto kaime daug žmonių augina bent po vieną eglutę, tad norinčių padovanoti savąją bendruomenei – ne vienas ir ne du. Vietiniai ūkininkai su žemės ūkio technikos priemonėmis padeda išrinktąją eglę nukirsti, pastatyti ir papuošti.

Plutiškių kaimo Kalėdų eglė / Asmeninio albumo nuotr.

„Atvažiuoja su traktoriais, nukerta, o vėliau, jei reikia uždėti kokią girliandą ar nusifotografuoti – pakelia su liftais“, – juokiasi jis.

Vyras portalui pasakoja, kad didžiausias Plutiškių gyventojams malonumas – idėjų paieška. Šiemet jie labai pasistengė.

„Įžiebėme ne tik pagrindinę eglę, bet ir lieptelį bei dvidešimties eglučių alėją. Ją per savaitę papuošė patys žmonės. Kiekvieną eglutę – skirtingai, bet labai gražiai, – pasakodamas Žmonės.lt džiaugiasi vyras. Tiesa, kelių objektų įžiebimas vienu metu – ne toks jau lengvas darbas. – Turėjome vienu metu į rozetes įkišti tris laidus, kad įsižiebtų viskas kaip Niujorke. Tai tikrai yra šioks toks iššūkis.“

Bendru kūriniu L.Mikalauskas pasidžiaugė socialiniuose tinkluose. Savo įrašu jis sutiko pasidalinti su portalo Žmonės.lt skaitytojais.

„O savo kaimo eglutė man gražesnė ir už Vilniaus, ir už Kauno, užteko 7 kaimiečių ir traktoriaus. Pašokau į viršų ir nufotografavau jums parodyti!!“, – rašė Liudas Mikalauskas ir pasidalijo nuotaikinga nuotrauka.

Žmonės.lt primena, kad gruodžio 10-osios vakarą kalėdinė eglė suspindo ir Kazlų Rūdoje. Ji sutvisko raudona, mėlyna, balta ir kitomis spalvomis.