L. Mizgirytė-Latour: Madingiausia vasaros kapsulė (I)

Vasaros kapsulė / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Jei jūsų – kaip mano – vasaros garderobas susideda iš 90 proc. suknelių (jame – net suknelė-kombinezonas po daržą kapstytis), tada toliau nebeskaitykite. Bet yra, kam suknelių neužtenka ar (ginkdie) jos net nepatinka. Nes vasarą, be darbo, smagu kepsninę su draugais pasikurti, atostogų prie jūros išmauti, po vakarinį miestą pasiganyti, kaime supynėse ant šakos pasisupti (ar daržus paravėti – prioritetus susidėliokite pačios). Tai štai – 2017 vasaros garderobas-kapsulė: turėdamos šiuos drabužius, nepritrūksite derinių jokioms vasaros progoms.

Lietuvoje vasara trumpa, todėl siūlyčiau juodulius ir pilkumus palikti žiemai ir tamsai ir rinktis vasariškiausias spalvas ir raštus, kad prisiminimų (ir gražių nuotraukų) užtektų iki kitos vasaros. Be spalvų, svarbu audiniai, nes niekas taip nesugadina dienos, kaip prikibę, prakaito dėmių išmarginti drabužiai. Audiniai-gelbėtojai: liocelis, viskozė, ramė, denimas, šilkas (ne atlasinis), medvilnė, linas ir jų mišiniai (laisvas kritimas svarbu). Audiniai-kenkėjai, t. y. netinkami vasarai – akrilas, poliesteris, acetatas. Tad skaitykite etiketes. Beje, sportinių drabužių audinių kriterijai yra visai kitokie, tad šie patarimai sportininkėms netaikomi.

Šortai

Vasaros nepakeičiamieji, kai laikas kojas rodyti, – visai nesvarbu, kokios jos. Tačiau svarbus šortų ilgis (ne daugiau nei 20 cm virš kelių), modelis (struktūriški, t. y. – laisvų kelnių modelio: su atvartais, kišenėmis ir diržakilpėmis), aukštu juosmeniu arba mid-rise (pora cm žemiau bambos). Kaip nelabojo venkite trikotažinių, per trumpų, per siaurų šortų (jie turi savo auditoriją). Nė už ką nesivilksiančioms jokių šortų – kiulotai.

Laura Mizgirytė-Latour / Alberto Latour nuotr.
Aymeline Valade / Vida Press nuotr.

Švarkas (bleizeris)

Minkštas be pamušalo arba lininis, klasikinio ar safari modelio švarkas – tiks į darbą, su džinsais, šortais ar suknele.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Suknelė

Suknelė ne tik yra tikriausias stiliaus tinginių drabužis – ji dar patogi, praktiška ir romantiška.

Romantiškas stilius / Alberto Latour nuotr.

Kaftanas / tunika

Su kiniška marškinių apykakle ar be jos – kaftanai ir tunikos skoningai sluoksniuojasi su kelnėmis, šortais, džinsais, reikalui esant tampa atostogų suknelėmis ir tiesiog tobulai dera su muko šlepetėmis.

Kombinezonas

Su petnešomis – praktiškas, nes gali, ką nori, tą ir apsivilkti. Tarsi suknelės viršumi, konservatyvių spalvų – tinka ne tik į darbą, bet ir į rimtus susitikimus. Ryškūs, atvirais pečiais kombinezonai – ypač modernus vakarinis drabužis.

#seoulfashionweek | ???? @iamalexfinch @voguemagazine #streetstyle #fashion #blogger #fall17 #fashionweek #seoul

A post shared by Style Sight WorldWide (@stylesightworldwide) on

Jenna Lyons / Vida Press nuotr.

Kelnės

Gali būti tinkančios prie švarko, kad taptų kostiumu, arba tiesiog minkšto, plevėsuojančio audinio ir laisvo modelio. Tendencijos sako, kad madingiausios – super aukštu, tarsi sugnybto „popierinio maišelio“ juosmeniu (paper bag waist).

#parisfashionweek @helenabordon | ???? @thestreetpie #streetstyle #fashion #blogger #fw17 #fashionweek #pfw #helenabordon

A post shared by Style Sight WorldWide (@stylesightworldwide) on

Šilko, viskozės paltas

Lengvas, plevėsuojantis, be pamušalo miestietiškas paltas, sumetamas ir juosiamas diržu tarsi chalatas – nešiltoms, užtat elegantiškoms dienoms (ir vakarams).

Didelis kiauraraštis megztinis

Medvilnės, šilko, viskozės ir šių pluoštų mišinių megztinis yra nepakeičiamas ledinėse kontorose ir kitose kondicionuojamose patalpose.

Viskas, ko reikės madingai vasarai (30 nuotr.)
+24
Skaitykite daugiau