Labanore su šeimininkais žygiavo 194 labradorai: V.Musvydaitė visus subūrė vardan kilnaus tikslo

„Labradorų žygio Labanoro girioje“ akimirkos
„Labradorų žygio Labanoro girioje“ akimirkos
Šaltinis: Žmonės
2022-03-06 17:44
AA

Sekmadienio popiete Labanoro miestelyje susibūrė išskirtinė bendruomenė – 194 labradorų veislės šunelių ir viena katė. Visi jie su juos lydinčiais šeimininkais susibūrė į jau tradicija tampantį „Labradorų žygį Labanoro girioje“. Šiemet ėjimas įgavo ir ypatingą prasmę – dalyviai buvo kviečiami prisidėti parama prie Ukrainos gyvūnų prieglaudų veiklos.

„Pirmojo žygio idėja kilo dar 2020-aisiais, minint pirmąjį mūsų mylimo šeimos šuns, labradorų veislės Vingio gimtadienį. Tuo metu į Labanorą eiti susirinko apie šimtą augintinių su juos lydinčiais šeimos nariais. Šiandien Vingiui jau treji, tradicija tęsiasi, o mūsų – jau dvigubai daugiau! Džiaugiuosi, kad šiemet mūsų pasivaikščiojimas įgavo ir papildomą prasmę – prisidėjome ir dalyvius skatinome prisidėti prie „Gyvūnų gerovės iniciatyvų“ organizuojamos paramos Ukrainoje sunkiomis sąlygomis veikiantiems gyvūnų globos centrams“, – sako žygio organizatorė ir vaikščiojimo programėlės „#walk15“ kūrėja Vlada Musvydaitė-Vilčiauskė.

Vlada Musvydaitė

Beveik du šimtai augintinių

Labanoro giria vingiuojančiu, specialiai žygiui sukurtu maršrutu žygiavo beveik du šimtai augintinių – 194 labradorų veislės šunys ir viena katė. Dalyvių nuostabai, Labanoro giria juos sutiko su sniegu padengtais takeliais.

„Dėkojame Labanoro regioninio parko direkcijai už turiningą popietę. Eidami išgirdome daug įdomių faktų, susijusių tiek su Labanoro giria, tiek su faktais apie Lietuvos miškus. Papildomai žygio dalyviai galėjo klausyti programėlėje „#walk15“ įkelto virtualaus renginio maršruto su profesionaliai įgarsintais informaciniais punktais“, – sako žygio organizatorė.

„Labradorų žygio Labanoro girioje“ akimirka

Į labradorų žygį Labanoro girioje dalyviai galėjo rinktis nemokamai, o visų augintinių finišavus laukė specialūs renginio medaliai. Susirinkusiųjų laukė ir fotografas, įamžinęs visus dalyvius su savo šeimos nariais Labanoro fone.

„Tai vienas iš įdomesnių renginių, kuris skirtas šunims. Tai gera pramoga pasivaikščioti ir pakvėpuoti Labanoro girios švariu oru šeimininkams ir jų augintiniams. Esame nustebę, jog į renginį atvyko dalyviai net iš Klaipėdos, Pasvalio, Pakruojo, Kauno ir kitų tolimesnių miestų“, – sako Labanoro regioninio parko lankytojų centro administratorė Danguolė Radziulienė.

„Labradorų žygio Labanoro girioje“ akimirka

Organizatoriai dalyvius kvietė savanoriškai prisidėti prie Labanoro regioninio parko direkcijos veiklos, įsigyjant 1 Eur vertės lankytojo bilietą. Taip pat dalyviai savo noru galėjo prisidėti ir prie renkamos paramos Ukrainoje esančioms gyvūnų prieglaudoms. Jie savarankiškai buvo kviečiami aukoti norimą skirti finansinę paramą.

„Bene daugiausiai malonaus dėmesio labradorų gretose sulaukė ypatinga žygio svetė – katė Latė!“, – šypsosi renginio organizatorė.

Vlada Musvydaitė ir Gediminas Vilčiauskas

Netrūko linksmų nutikimų

Praėjus vaizdingą 5 kilometrų maršrutą ir atsiėmus medalius, augintinių laukė laisvas laikas žaidimams, kol jų šeimininkai iškylavo – vaišinosi savo atsivežtais užkandžiais su arbata ar kava.

„Netrūko ir juoko! Pasirodo, jog dalyviai sumaišė dienas ir žygiuoti atvyko vakar. Atvykę jie sutiko dar vieną laiką sumaišiusią porą su labradoru! Tad jie kartu pasivaikščiojo ir vakar, ir šiandien“, – juokiasi organizatorė.

Tuo tarpu vienas keturkojis žygio dalyvis taip skubėjo finišuoti, kad palikęs šeimininkus užnugaryje nubėgo ir pats atsiėmė žygio medalį. Atskubėję šeimininkai jį jau rado sėdintį ir laukiantį vienoje Labanoro miestelyje įsikūrusioje kavinėje.

„Sutarėme susitikti žygiuoti ir kitąmet. Vieno iš dalyvių šeimininkai jau pasižadėjo, jog kitais metais keps ir visus po žygio vaišins bulviniais blynais“, – šypsosi V. Musvydaitė-Vilčiauskė.

„Labradorų žygis Labanoro girioje“ (8 nuotr.)
+2