„Labas rytas, Lietuva“ švenčia 29-ąjį gimtadienį: laidą vedė beveik 5 dešimtys vedėjų

Ignas Krupavičius ir Eglė Daugėlaitė / LRT nuotr.
Ignas Krupavičius ir Eglė Daugėlaitė / LRT nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-11-30 13:07
AA

29-ąjį gimtadienį švenčiančiame „Labame ryte“ šįryt šeimininkavo abu jos vedėjai. Eglę Daugėlaitę ir Igną Krupavičių žiūrovai iš visos Lietuvos sveikino šventinėmis nuotraukomis ir palinkėjimais.

Buvo tokių, kurie sakė be „Labo ryto“ negalį pradėti dienos, o gimtadienio tortą į laidą atnešusi maisto tinklaraštininkė Renata Ničajienė prisipažino žiūrinti „Labą rytą“ kasdien jau devyniolika metų – nuo tada, kai persikėlė į naujus namus. Šimtai sveikinimų plaukė ir į „Labo ryto“ paskyrą feisbuke.

TAIP PAT SKAITYKITE: TV eteryje užsikvatojusi Živilė Kropaitė pati ketina nueiti kilometrą atbulomis: „Prašysiu mokymų“

Vienintelė šalyje ryto informacinė laida „Labas rytas, Lietuva“ – vienas seniausių televizijos formatų Lietuvoje. Ilgaamžiškumu ji nusileidžia tik 1970-aisiais pirmą kartą pasirodžiusiai kitai laidai – „Panoramai“. Pirmasis „Labas rytas“ eteryje pasirodė 1987 m. lapkričio 30 dieną, jį vedė žurnalistas Vytautas Kvietkauskas, kuris, kaip pats pasakoja, laidos idėją ir pavadinimą atsivežė iš JAV, kur jį sužavėjo ABC televizijos laidos „Good Morning, America“ formatas.

Žurnalistas, dabar dirbantis radijuje, sako vis dar neretai žiūrintis laidą „Labas rytas, Lietuva“, kuri per tiek daug metų tikrai pasikeitė.„Pirmiausia dėl to, kad techninių galimybių atsiranda labai daug – galima tiesiogiai transliuoti iš įvykio vietos ar iš kažkur kitur. Nebereikia siųsti didžiulių autobusų, kad galėtum tiesiog gatvėje pakalbinti žmones. Daug techninių galimybių atsirado ir pačioje studijoje. Ir žurnalistai – negaliu sakyti, kad mes buvom blogesni, bet ir dabartiniai – labai geri, žvalūs. Mane ir patį stebindavo, kaip aš atsibusdavau ketvirtą ryte ir eidavau į darbą. Ir dabar žiūriu į žvalius veidus ir neužkimusius balsus. Jie – labai profesionalūs, mažai skaito teksto, moka kalbėti“, – pagyrų negailėjo V.Kvietkauskas.

Be V.Kvietkausko, per ketvirtį amžiaus laidos vedėjo kėdėje sėdėjo beveik 50 žurnalistų: Henrikas Vaitiekūnas, Romas Jankauskas, Algimanta Žukauskienė, Nemira Pumprickaitė, Vytautas Makauskas, Edita Mildažytė, Nijolė Steiblienė, Darius Lukoševičius, Ričardas Sartatavičius, Skirmantas Pabedinskas, Saulius Sondeckis, Birutė Kierienė, Vilma Čereškienė, Juras Jankevičius, Eglė Bučelytė, Monika Petrulienė, Gabija Vitkevičiūtė, Andrius Tapinas, Aušra Vercinkevičiūtė, Raigardas Musnickas, Gražina Sviderskytė, Jogaila Morkūnas, Ingrida Žaltauskaitė-Siaurusevičienė, Ramūnas Ožalas, Neringa Skrudupaitė, Inga Raižytė, Lavija Šurnaitė, Živilė Vaškytė, Guoda Pečiulytė ir daugelis kitų.