Labdaros renginiuose be atlygio koncertuojančius atlikėjus skaudina organizatorių melas

Merūnas Vitulskis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Merūnas Vitulskis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-03-05 21:51
AA

„Po truputį išmokau atskirti tuos, kurie tikrai rengia labdaros renginius, o kurie, prisidengdami aukojimo idėja, iš tiesų suorganizuoja tiesiog vakarėlį su vaišėmis nukrautais stalais. Ir neretai tokią „iniciatyvą” gausiai remia politinės partijos“, – sakė dainininkas Merūnas Vitulskis, su būriu geram darbui pasiryžusių atlikėjų dalyvavęs ketvirtadienio vakare Kauno Rotušėje vykusiame labdaros vakare. Jį ir smurto prevencijos srityje aktyviausiai dirbančių asmenų apdovanojimus rengė Kauno moterų draugija.

M.Vitulskis, pareikšdamas esąs nusiteikęs prieš bet kokį smurtą, tvirtino, kad pastaruosius metus išmokęs patikrinti labdaros akcijų rengėjus. Kartais su jais jam užtenka pasikalbėti telefonu, kartais tenka rekomendacijų pasiteirauti kolegų.

„Dėl moterų draugijos nekilo jokių abejonių. Šios organizacijos akcijos yra žinomos visoje Lietuvoje“, – patikino solistas.

Atlikėjai dainomis dėkojo smurto prevencijos lyderiams (52 nuotr.)
+46

Keturių mėnesių sūnelį su žmona Erika auginantis M. Vitulskis sakė labiausiai esąs neabejingas vaikų ir senelių temoms. Pastarųjų problemos atlikėją jaudina itin.

„Vienatvė nepritekliuje yra turbūt baisiausias dalykas“, – svarstė pašnekovas. Jis iki šiol prisimena senolį iš Elektrėnų, su kuriuo labai ilgai kalbėjosi. Apleistas vaikų devyniasdešimtmetis gyvena skurde, neturi su kuo pabendrauti.

M.Vitulskis, atvykęs į labdaros renginį, iš klausytojų akių mato, ar jiems tikrai reikia pagalbos. „Akys daug pasako. Jose besitelkiančios ašaros ir graudina, ir atlygina už tai, ką padarei“, – neabejojo M. Vitulskis.

Merūnas Vitulskis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Jo teigimu, netikrų labdaros renginių organizatorių melas skaudina, nes atlikėjai, važiuodami be atlygio koncertuoti, nuoširdžiai tiki darą gerą darbą bei skaudžiai reaguoja į apgaulę.

Daug kvietimų koncertuoti labdaros renginiuose sulaukia ir grupė „Rondo“ bei „Božolė“ choras. „Mes labdarai neabejingi, bet dažnai gerų iniciatyvų laikas sutampa su iš anksto suplanuotais mūsų koncertais“, – sakė „Rondo“ lyderis Aleksandras Ivanauskas-Fara.

Merūnas Vitulskis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.

Kauno moterų draugijos rengtą aukcioną, kuriame rinktos lėšos smurto prevencijos akcijoms, palaikė ir grupė „69 danguje“, Gerda Stiklickienė, „Božolė“ choras.

„Sunkiausia, kai nemokamai vesdamas renginį supranti, kad savo darbą aukojai ne sergantiems vaikams, seneliams, neįgaliesiems ar kitiems likimo nuskriaustiems, o tam, jog būtų sumokėtas atlyginimas kažkam kitam... Kur tada ta labdaros idėja ir prasmė?“ – klausė aukcioną vedęs Dainius Martinaitis, per metus dalyvaujantis maždaug šešiuose tokio pobūdžio iniciatyvose.

Kauno moterų draugijai labdaros aukcione paaukota 1640 eurų. Renginyje už aktyvią veiklą smurto prieš moteris mažinimo srityje „Metų moters“ nominacija įteikta Kauno klinikų akušerei ginekologei Kristinai Jarienei, „Metų visuomenininko“ – Lygių galimybių plėtros centro ekspertei Margaritai Jankauskaitei, „Metų kovotojos“ – advokatei Editai Šlapikienei, „Metų teisėsaugos atstovo“ – Policijos departamento prie VRM Viešosios policijos valdybos viršininkui Sauliui Gagui, „Metų socialiai atsakingos įmonės“ – prekybos ir laisvalaikio centrui „Mega“.

Merūnas Vitulskis / Teodoro Biliūno/Žmonės.lt nuotr.