Laidą apie kaimą vedanti buvusi manekenė L.Karaliūtė: „Apsiauti botus ir kapstytis darže man – malonumas“

Laima Karaliūtė / Melikos Vičkutės nuotr.
Laima Karaliūtė / Melikos Vičkutės nuotr.
Jūratė Bratikienė, žurnalas „Ji“
2021-02-22 19:09
AA

Daugiau nei dešimt metų televizijoje dirbanti buvusi manekenė Laima Karaliūtė sako pagaliau išmokusi rasti balansą tarp darbo ir poilsio. TV laidos „Kaime gyventi gera“ vedėja po ilgos darbo dienos sielos ramybę atgauna užsiimdama paprasta veikla – eksperimentuodama virtuvėje ar ilsėdamasi tyliame gamtos glėbyje.

Trumpa dosjė

  • GIMIMO VIETA. Vilnius. 
  • MĖGSTAMIAUSIAS METŲ LAIKAS. Ankstyvas ruduo.
  • PASAULIO VIETA. Nuostabi yra Madeiros sala, taip pat Venecija, kai nėra daug turistų. 
  • PASAULIO VIRTUVĖ. Labai mėgstu italų ir Azijos patiekalus.
  • ĮSPŪDĮ PALIKUSI KNYGA. Michailo Bulgakovo „Meistras ir Margarita“. Šią knygą skaičiau kelis kartus ir vėl planuoju (šypsosi). 
  • ĮSIMINTINAS FILMAS. „12 kėdžių“. 
  • MĖGSTAMIAUSIAS DRABUŽIŲ STILIUS. Man labiausiai patinka derinti skirtingus stilius. 
  • DIDŽIAUSIA BAIMĖ. Susirgti sunkia liga. 
  • RYTO RITUALAS. Keli puodeliai kavos ir veido masažas gaivinamaisiais ledukais.
  • BŪTINIAUSIAS DAIKTAS RANKINĖJE. Rankų kremas. Ypač žiemą be jo neišsiverčiu. 
  • GERIAUSIA POILSIO VIETA. Geriausiai pailsiu prie vandens telkinio, kai nėra žmonių. Žaviuosi ramiais ir laukiniais Pervalkos paplūdimiais, kur galima pasisemti daug jėgų. Įprastomis dienomis po ilgos darbo dienos geriausiai atsipučiu savo namuose. Užsidegu žvakių, susikuriu jaukią atmosferą ir būna labai gera. 
Laima Karaliūtė / Melikos Vičkutės nuotr.

Vedate TV laidą „Kaime gyventi gera“. Stilinga moteris ir kaimo temos – suderinama? 

Mitas, kad daili, pasitempusi moteris negali domėtis kaimo temomis. Jei eini į vakarėlį pasipuošusi, pasidažiusi, tai nereiškia, kad kiekvieną dieną taip atrodai. O moterų, kurios kasdien taip išsipusto ir mato save tik kaip gražuolę, man net gaila. Juk gyvenimas tuo ir įdomus, kad kasdien gali būti vis kitokia. Jei žibi TV ekrane ar fotosesijoje, dar nereiškia, kad kitą dieną neapsiausi botų ir neisi pasikapstyti į daržą. Man patinka derinti skirtingas veiklas. Kitoms moterims taip pat siūlyčiau neįsijausti tik į vieną vaidmenį, nes gyvenimas taps nuobodus. Gal ir yra tokių, kurioms nemalonu dirbti ūkio darbus. Visgi, manyčiau, jos daug praranda stengdamosi to išvengti.

Kadangi dirbate skirtinguose TV projektuose, tikriausiai labai ir nenustebote, kai buvote pakviesta vesti tokios laidos? 

Tiesa. Kadangi skirtingas laidas kuria tie patys prodiuseriai, su kuriais dirbu, viskas vyko natūraliai. Laida – labai pozityvi, o kaimas man nėra tolimas. Abu mano tėvai kilę iš kaimo, ten prabėgo mano vaikystė. Dabar taip pat su malonumu pas draugo tėvus sodyboje dirbu žemės darbus, auginu įvairias daržoves, daug eksperimentuoju su augalais.

Koks jums atrodo šiuolaikinis lietuviškas kaimas?

Pastebiu, kad daug žmonių klaidingai apie jį galvoja. Manoma, kad kaimas purvinas ir degradavęs. Bet iš tiesų jis labai keičiasi. Tikiu: dar dešimtmetis ir nebeatpažinsime lietuviško kaimo. Juk tiek miestiečių traukia gyventi arčiau gamtos ir kuria didelius gražius verslus, stato nuostabius namus, džiaugiasi išpuoselėtais sodais. Už buto didmiestyje kainą galima įsigyti namą užmiestyje ir susikurti geresnę gyvenimo kokybę.

Kuo žiūrovams galėtų būti naudinga laida apie kaimą? 

Tiek man pačiai, tiek, manau, žiūrovams gali būti įdomu pamatyti sėkmingo ūkininkavimo kaime pavyzdžius. Žmonės užsiima pačiomis įvairiausiomis veiklomis – nuo alpakų iki keisčiausių daržovių, egzotinių gėlių auginimo. Taip griaunamas mitas, kad kaime gyventi nuobodu. Be to, laidoje žiūrovai gali išgirsti daug įvairių patarimų – nuo to, kaip susikurti verslą, iki to, kaip prižiūrėti augalus. 

Laima Karaliūtė / Melikos Vičkutės nuotr.

Ar pati mielai Vilnių iškeistumėte į kaimą?

Tokį planą tikrai turiu! Norėčiau gyventi netoli Vilniaus, kad ir Molėtų rajone. Gyvenimo kokybė tikrai pasikeistų. Svajoju turėti sodą, daržą, šiltnamį... Man patinka grybauti, uogauti, kasryt girdėti paukščių čiulbėjimą. Tik norėčiau, kad mano namukas būtų su patogumais. Jų atsisakyti nenorėčiau. Pamatytumėte mano balkoną daugiabutyje vasarą! Auginu gausybę įvairiausių prieskoninių žolelių, aitriąsias paprikas, mini pomidoriukus, spalvingas gėles. Kadangi mėgstu gaminti, tiesiog džiūgauju po ranka turėdama šviežių daržo gėrybių.

Ar Lietuvoje turite daug malonių gamtos kampelių, į kuriuos mėgstate pabėgti iš miesto? 

Man labai patinka Dzūkija. Įspūdingi jos kraštovaizdžiai, yra puikių vietų pagrybauti. Mėgstu ir Labanorą, taip pat laukinius mūsų paplūdimius, kuriuose nėra poilsiautojų. Palanga – ne man (šypsosi). Mano darbas susijęs su žmonėmis, daug tenka su jais bendrauti, tad poilsio norisi ramaus, be gausybės kitų žmonių.

Anksčiau esate dirbusi spaudos žurnaliste. Kas buvo sunkiausia pradėjus dirbti televizijoje? 

Nelengva buvo pereiti prie visiškai kito formato. Spaudoje veikia žodis, o televizijoje prisideda ir vaizdas. Turi suderinti žodį su vaizdu. Kai kuri laidą, visą laiką galvoji, ką rodysi. Televizijoje darbavausi skirtingo formato laidose, tad teko nemažai visko išmokti. Dirbau žinių reportere, pokalbių laidų redaktore, turiu ir darbo patirties šou laidose. Mano pirmoji TV laida buvo „Prajuokink mane“. Laidos vedėja irgi ne pirmoje laidoje dirbu. Mokiausi per patirtį. Teorijos gali turėti labai daug, bet praktika yra svarbiausia. Kai eteryje tapau matoma, sunkiausia užduotis tapo taisyklingai kirčiuoti.

Nebijote iššūkių ir stengiatės išnaudoti visas gyvenimo siūlomas galimybes? 

Iššūkių tikrai nebijau. Pamenu, kai pradėjau dirbti TV3 žiniose, gal po savaitės man pasakė, kad turėsiu tiesioginį eterį. Galvojau, mirsiu iš streso. Nepamenu, nei ką, nei kaip, kalbėjau. Na, pirmasis tiesioginis eteris toks jau yra. Streso labai daug. Tiesa, jo neišvengsi ir turėdamas daugiau patirties. Taip nebūna, kad tiesioginiame eteryje nejaustum jokio streso.

Ką jums reiškia gyventi kokybiškai?

Sunkus klausimas. Turbūt gyvenimo kokybę siečiau su įvairove. Jei kiekviena diena būtų lygiai tokia pati, būtų baisiai neįdomu. Man labiausiai patinka balansas tarp aktyvaus gyvenimo ir ramybės. Mėgstu keliauti, kažką naujo atrasti, gauti adrenalino, o paskui – ramiai ir tyliai pabūti. Jei vien tik kasdien bėgsi griūdamas, išeikvosi jėgas. 

Laima Karaliūtė / Melikos Vičkutės nuotr.

Ar paprasta rasti balansą tarp aktyvaus ir ramaus gyvenimo? 

Jau išmokau jį rasti. Anksčiau vis persidirbdavau ir paskui būdavo labai negera. Pervargęs žmogus yra liūdnas ir sudirgęs, nieko nebenori. Labai svarbu gebėti ir sau, ir darbdaviams griežtai pasakyti „stop“. Nes kai dirbi keliuose projektuose, būna, kad ir savaitgaliais telefonas netyla, juk užsiimant kūrybine veikla nėra tikslių darbo valandų. Tad ribas turi nustatyti pats. Leidžiu sau prabangą ir išjungti telefoną. 

Po aktyvaus darbo būtinai reikia ramybės. Mane ramina maisto gaminimas, namų tvarkymas, gėlių priežiūra. Esu atradusi, kad mane puikiai veikia paveikslų iš džiovintų gėlių kūrimas. Vasarą daug eksperimentavau – žiūrėjau, kokie augalai gražiausiai sudžiūva ir išsilaiko. Iš jų ant popieriaus kuriu koliažus. Ši veikla reikalauja didelio smulkmeniškumo, bet man tai tinka.

Pakalbėkime apie grožį. Ilgą laiką dirbote modeliu, tad žinote, kaip puoselėti išvaizdą. Ar dabar tam skiriate pakankamai laiko?

Norėčiau skirti kur kas daugiau (šypsosi). Nesu disciplinuota moteris ar didelė grožio procedūrų žinovė. Žinoma, suprantu, kad būdamas keturiasdešimties neatrodysi taip, kaip dvidešimties, nes natūraliai visi senstame. Reikia su tuo susitaikyti ir žiūrėti į tai kaip į neišvengiamybę. Ir, be abejo, reikėtų labiau savimi rūpintis. Visgi esu dėkinga genams, nes iki trisdešimt penkerių neturėjau jokių problemų dėl išvaizdos, galėjau valgyti, ką noriu, o svoris neaugdavo. Bet dabar jau turiu įdėti daugiau darbo. Tik jokių dietų nesilaikau – esu kategoriškai prieš jas nusistačiusi. Labiau domiuosi sveika mityba, protarpiniu badavimu. Bet koks įpročių pakeitimas reikalauja nemažai pastangų.

Kokias grožio procedūras mėgstate labiausiai? 

Su amžiumi supratau vieną dalyką – geriau nepirkinėti daug skirtingų kremukų, bet investuoti į kelis itin kokybiškus produktus. Naudoju veido serumą, naktinį ir paakių kremą. Negailiu jiems pinigų. Kartą per savaitę pasilepinu brangesne veido kauke. Kadangi nemažai dirbu namuose, nėra didelio poreikio kasdien labai gražintis.

Daug laiko praleisdama namuose mėgstate ir virtuvėje prie puodų pasisukinėti? 

Gaminti tikrai labai mėgstu! Man patinka ta kūrybos emocija ir tai, kad įdomiais patiekalais gali pradžiuginti kitus. Be to, maisto gaminimas labai ramina. Kai susikoncentruoji į procesą, negalvoji apie jokius slegiančius rūpesčius. O kai pavyksta pagaminti skaniai, tokios džiugios emocijos apima! Gera ir tiems, kuriuos vaišini. Gaila, karantinas pristabdė bendravimą. Bet gaminti patiems artimiausiems vis tiek galime. Tiek galimybių dabar yra tai daryti – internete juk galima rasti viso pasaulio virtuvės receptų.

Pakalbėkime ir apie svajones. Ar dažnai pasvajojate taip, kaip geba vaikai – plačiai ir nevaržomai? 

Žinoma! Dar šią žiemą svajoju pasiimi pačiūžas ir nuvažiuoti pačiuožinėti ant tvenkinio. O vasarą norėčiau daugiau pakeliauti – labai jau to esame išsiilgę. Visada turiu daug vaikiškų svajonių. Galvoju, kad jeigu liaujiesi svajojęs, jau esi truputį miręs. Tad ir kitiems linkiu neprarasti šio malonumo.