Laidoje „Visi mes žmonės“ – garsūs žmonės apie tai, kaip gyvenimą pradėti iš naujo

Vaida Genytė, Algis Kriščiūnas, Aldona Vilutytė / „Žmonės Foto“ nuotr.
Vaida Genytė, Algis Kriščiūnas, Aldona Vilutytė / „Žmonės Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-09-15 13:59
AA

Viską mesti ir pradėti kurti gyvenimą iš naujo – nėra taip paprasta, kaip atrodo. Kai dienotvarkė nusistovėjusi, pajamos stabilios, o ateitis nuspėjama, nedaug kas išdrįsta savo noru sujaukti saugią rutiną ir atsiduoti nežinomybei.

Dainininkė Vaida Genytė kažkada dirbo mokytoja, dailininkas bei fotografas Algis Kriščiūnas planavo tapti inžinieriumi, o aktorė, scenos kalbos ir balso lavinimo dėstytoja Aldona Vilutytė - vaidinti vaikams. Jų sprendimai imtis pokyčių turėjo savo kainą, tačiau šiandien jie dėl to jaučiasi laimingi.

Dailininkas bei fotografas, influenceris bei žurnalistas Algis Kriščiūnas kasdien savęs klausia, ar jo kasdienybė jam patinka. Jei ne, ryžtingai suka kitu keliu. Per savo gyvenimą jis keitė kone viską: profesiją, hobį, šeimą, grupę, namus, šalį... Šiuo metu jis kasdien vedžioja savo dukrą Paulą į ispanišką mokyklą Fuerteventūros saloje, piešia paveikslus, fotografuoja, rašo viešą dienoraštį socialiniuose tinkluose.

Algis Kriščiūnas/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.

Vyras skaudžiai prisipažįsta: „Šalį pakeisti buvo kur kas lengviau nei kažkada – antrąją pusę. Išvažiuodamas tu neįskaudinsi šalies, niekas net nepastebės, kad tu išvykęs. O žmogų išbraukti iš savo gyvenimo nepalyginamai sunkiau. Niekam nelinkiu tai patirti“, – emigraciją ir skyrybas lygina menininkas.

Vaida Genytė/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.

Kitą laidos pašnekovę – muzikos mokytoją Vaidą Genytę kažkada skaudindavo klausimas „Kur tu dingusi?“. Televiziniame vaikų konkurse „Dainų dainelė“ išgarsėjusi mergaitė tapo pedagoge, aplinkiniai scenoje ją matydavo retai – dainuoti ji mokė kitus. Po daugelio metų surengtas kitas televizinis konkursas Vaidai ir vėl tapo lemtingu – po dueto su Alanu Chošnau sėkmės ji nusprendė nebepaleisti savo šanso. Namuose mamos pasiilgdavo penkiametis sūnus Ainius, vyras, tačiau buvusios muzikos mokytojos tai nestabdė: koncertuodavo ir filmuodavosi kone kasdien, ėmė pratintis prie ryškios prožektorių šviesos, neišvengiamo viešumo ir ... skambių antraščių. Ji žino, kad tai – kaina už populiarumą. Tačiau Vaida vis tiek šypsosi ir linksi galva – buvo verta siekti senos svajonės. Galbūt tuo metu, kai jos sūnui buvo 5-eri, jam reikėjo, kad mama ilgiau pabūtų su juo namuose. Bet dabar ji stengiasi apie tai negalvoti, nes jaučiasi laiminga. Juo labiau, kad ir sūnumi yra geriausi draugai.

Aldona Vilutytė/Aleksandro Broko („Culture Bridge“) nuotr.

Aktorė bei dėstytoja, viešo kalbėjimo trenerė, seminarų apie scenos baimės problemas, pokalbių apie meno poveikį vedėja – Aldona Vilutytė su publika dabar dažniau bendrauja ne per savo kuriamus vaidmenis, o kalbėdama jiems tiesiogiai. Kažkada ji priėmė svarbų sprendimą – neužsidaryti vien tik teatre vaikams ir nerti į ne tokią saugią kasdienybę. Tad kitas gyvenimo etapas įsuko taip, kad per visus darbus dabar pritrūksta laiko miegui ir asmeniniam gyvenimui. Naujas veiklas jau sunku net suskaičiuoti, o esmine Aldonos profesine stiprybe tapo žmogaus balsas.

Apie visa tai – žurnalo „Žmonės“ ir TV3 televizijos kuriamoje laidoje „Visi mes žmonės“ sekmadienį 17.25 val. per TV3

Visas laidas „Visi mes žmonės rasite“ TVPlay.lt.