Laikrodžius gaminantis lietuvis atskleidė, nuo ko priklauso gaminio vertė

Laikrodininko Vismanto kurti laikrodžiai / Atstovų nuotr.
Laikrodininko Vismanto kurti laikrodžiai / Atstovų nuotr.
Rūta Steponavičienė
Šaltinis: Reklama
2022-12-09 08:57
AA

Laikrodžiai – tai asmenybės dalis, jie parodo tam tikrą statusą ir identitetą. Pasaulyje žmonės vis dažniau renkasi personalizuotus papuošalus, pažymėtus konkrečiomis asmeninėmis žinutėmis ar idėjomis. Tai rodo, kad visuomenė pavargo nuo masinių dalykų. Tik kaip išsirinkti kokybišką, labiausiai asmenybę akcentuojantį laikrodį už adekvačią kainą?

Jau daugiau kaip 30 metų laikrodininku dirbantis Vismantas atskleidė „dizainerių“ ir kitų brangių laikrodžių silpnąsias vietas bei pasidalino vertinga informacija apie šių aksesuarų industriją.

Garsių prekinių ženklų laikrodžių priežiūros silpnoji grandis – ilgai trunkantis remontas

Kaip ir kiekviename darbe, kurį žmogus dirba ilgai ir su meile, atsiranda žinios, ką ir kaip galima patobulinti. Todėl Vismantui brendo mintis sukurti lietuviškus kokybiškus laikrodžius, kurie klientams nekeltų didelių „kaprizų“.

Kiekvienas įsigijęs laikrodį tikisi ne tik grožio, kokybės, bet ir laiku atliekamo priežiūros aptarnavimo. Deja, neretai pasitaiko, kad į laikrodį investavus nemažą pinigų sumą ir po kažkurio laiko jam sustojus, tenka laukti kelis mėnesius ar ilgiau, kol bus suremontuotas.

Dar prastesnė situacija su „dizainerių“ laikrodžiais, kurie dėl klientų pritraukimo daro įmantrius, bet techniškai blogus sprendimus. Todėl žmogus, sumokėjęs nemažus pinigus, gauna tik paprastą, prastai veikiantį žaisliuką.

Dėl to didžiausias iššūkis lietuviškų, patikimų laikrodžių kūrime – ieškojimas sprendimų, kurie būtų techniškai kokybiški, bet kartu patrauklūs ir įdomūs klientams.

Vismantas kūrybą pradėjo nuo vadinamo auksinio standarto – kolekcijos „Ačiū“, kuri yra techniškai tobula bei turi klasikinę išvaizdą. Šie laikrodžiai „išdirbti“ iki maksimumo. Įdomu tai, kad šią kolekciją paskatino papildyti ir tobulinti patys klientai, kurie labai pamėgo jos laikrodžius. O dėl Lietuvos karių ryžto ir užsispyrimo, šios kolekcijos gaminiai net tapo Vismanto laikrodžių ambasadoriais ne tik Lietuvoje bet ir už jos ribų.

Vyras diegia naujoves, atsižvelgdamas į klientų pageidavimus, pavyzdžiui, Vismanto logotipas, laikrodžių ciferblatuose nudažytas trispalvės spalvomis, arba laikrodis, dekoruotas Ukrainos vėliavos spalvomis.

Laikrodininkas Vismantas / Asmeninio albumo nuotr.

Kas sukuria laikrodžio vertę ir kada permokama už vardą

Tikrąją vertę kuria mechanizmas, naudojamos medžiagos ir darbas surenkant laikrodį. Visa kita reklaminės kampanijos ir pardavimų kaštai, įtraukti į gaminio vertę. Žinoma, dar yra keletas specifinių niuansų, pavyzdžiui, manufaktūrinis mechanizmas – tai vienoje gamykloje gaminamas mechanizmas, kurio ardyti neleidžiama niekam, išskyrus tos gamyklos sertifikuotam meistrui. Šis draudimas galioja tik tol, kol yra gamyklinės garantijos laikas. Toliau jau kliento noras ir meistro ryžtas, pas kurį patenka sugedęs mechanizmas.

Kitas kainos didinimo aspektas yra laikrodžių kolekcijos ribotumas. Ankščiau ribotas kolekcijas sudarydavo maždaug keli tūkstančiai vienetų. Atsiradus Kinijos gamintojams, turintiems lankstesnę gamybos politiką ir pigesnę produkciją, ribotos kolekcijos sumažėjo iki šimto vienetų (kiniškas standartas). Klientams tai nėra blogai, nes sumažėjo galutinė kaina vartotojui.

Kinijos produkcijos problema – daug broko. Jei užsakymus daro specialistai, kurie po to patikrina kokybę ir nekokybiškų produktų tiesiog neleidžia į rinką. Net ir po tokios atrankos klientą pasieks pigesnis geras produktas, nei pagamintas, pavyzdžiui, Europoje. Tačiau „dizaineriai“, kurie apie laikrodžio mechanizmą nieko nenusimano ir vertina tik vaizdą bei kainą, užverčia rinką „šlamštu“.

Laikrodininko Vismanto kurtas laikrodis / Atstovų nuotr.

Ką svarbaus reikėtų žinoti apie laikrodžio mechaniką ir ilgaamžiškumą

Svarbiausia suprasti savo poreikius ir rinktis mechanizmus pagal gyvenimo būdą bei galimybes. Pavyzdžiui, žmonėms, kurie nori tikslesnio, mažiau „kaprizingo“ laikrodžio vertėtų rinktis kvarcinius mechanizmus. O aktyvų gyvenimo būdą praktikuojantiems patartina rinktis automatinius / mechaninius.

Tiek vienų, tiek kitų mechanizmų laikrodžių rinkoje labai daug ir kiekvienas tikrai gali atrasti sau tinkamą. Tik perkant brangesnį modelį, vertėtų pasitarti su žinovu, kuris realiai patartų ir įvardintų, koks kainos ir kokybės santykis pasirinktame pirkinyje. Arba pirkti iš tokių gamintojų, kurie yra savo darbo profesionalai ir net mokant didesnius pinigus už vardą, žinoti, kad perkate kokybišką produktą, o ne gražų žaisliuką.

Klientai jau suprato atradę „aukso gyslą“

Kas gi nenorėtų kokybiško, riboto leidimo laikrodžio už prieinamą kainą net vidutines pajamas gaunančiam žmogui. Arba galinčiam šiek tiek daugiau investuoti – užsisakyti personalizuotą gaminį.

Žinoma, individualių laikrodžių kūrybai reikia daugiau laiko. Kai kuriais atvejais gali užtrukti net iki mėnesio ar kelių, nekalbant apie visiškai naujo ir unikalaus projekto gamybą. Todėl norintiems tokių asmeninių ir unikalių laikrodžių reikia planuoti projekto pabaigą nuo pusės metų ir daugiau – priklausomai nuo projekto sudėtingumo ir ypatumo.

Anot Vismanto, daugeliui žmonių jau nebereikia daugybės nereikalingų laikrodžio funkcijų, o labiau suasmeninto, mielo ir prabangaus papuošalo.

„Jei pernai dar to negalėjome tvirtinti, tai šiemet tą pajutome stipriai. Išaugo susidomėjimas ir užsakymai būtent personalizuotiems įmonių / kompanijų laikrodžiams“, – tikina laikrodininkas.

Laikrodininko Vismanto kurtas laikrodis / Atstovų nuotr.

Kaip gimsta naujos kolekcijos ir individualūs laikrodžiai

„Kūrybinis procesas yra visiškai nenuspėjamas, kartais planuoji vieną, o kūrybinė mintis nuveda kitur. Labai džiugu, kai žmonės patys inicijuoja tam tikrus pakeitimus, išsako savo poreikius ar idėjas, kaip jų manymų galima patobulinti, pagražinti ar padaryti įdomiau. Taip gimė ir personalizavimo idėja“, – pasakoja laikrodžių kūrėjas.

Naujos kolekcijos gimsta iš įvairiausių idėjų. Vismanto kolekcijose visuomet yra atjautos žmogui užuominos, noras išreikšti visų kilnumą, trapumą ir leisti pajausti tą ypatingą dovaną – būti žmogumi, galinčiu kurti save. Tai ypač galima pastebėti „Ačiū“ kolekcijos laikrodžiuose – juose jaučiamas tvirtumas, stabilumas, ištvermingumas, ilgalaikiškumas ir dėkingumas.

„Lietuvos karalienių“ kolekcija gimė matant lietuvių moterų žavesį. Labai dažnai kuklios, turtais nepertekusios moterys sugeba rūpintis namų jaukumu, šeimos tvirtumu ir dar užsiima įvairiomis veiklomis bendruomenėse, socialiniuose projektuose ir, nepaisant laiko stokos dėl tokio užimtumo, dar kažkokiu vyrams mistiniu būdu sugeba atrodyti nepriekaištingai – gražiomis, grakščiomis, nepriekaištingomis ir tikromis karalienėmis.

„Baltijos perlas“ – įprasmina žmones, kurie skuba į pagalbą atsidūrusiems sunkiose situacijose dėl ligos ar kitų gyvenimo nelaimių. Todėl šios kolekcijos laikrodžių Vismantas sukūrė labai nedaug. Galbūt ateityje ir papildys ją kitomis laikrodžių spalvomis, tačiau kiekvienas iš jų bus vienintelis toks, kaip ir kiekvienas unikalus, gilus, pilnas nuostabiausių savybių žmogus.

„Metai“ – pirmoji 12 automechaninių laikrodžių kolekcija. Ją simbolizuoja keturi metų laikai – kiekvienam iš jų skiriama po tris laikrodžius. Jų unikalumą kuria personalizuoti dangteliai. Šie laikrodžiai – su japoniškomis „širdimis“ – geriausiai tinka tiems, kas daug juda ir laikrodį dėvi kasdien.

Laikrodžiai, įprasminantys bendrystę ir paramą

Nuo 2022 metų Vismantas pradėjo dėkingumo ir paramos kolekcijų pristatymą. Šiuos metus užbaigia projektas, skirtas „Mamų unijos“ veiklai paremti. Ši organizacija globoja sergančius Lietuvos vaikus, bet prasidėjus kariniams veiksmams Ukrainoje, ištiesė pagalbos ranką ir jos krašto vaikams, atsidūrusiems toli nuo namų ir patiriantiems rimtas sveikatos problemas. Įsigydami paramos laikrodį, jūs tiesiogiai prisidėsite prie kilnaus tikslo paremiant šią misiją.

Pal. kun. Mykolo Sapočkos hospisas – taip pat viena iš Vismanto remiamų organizacijų. Jos aukcionams skirta keletas laikrodžių ir rengiama kolekcija padėkos / paramos misijai paremti.

Laikrodininko Vismanto kurtas laikrodis / Atstovų nuotr.

Kada jaučiama didžiausia kūrybos prasmė?

Pasak Vismanto, dabar jis labiausiai nori padėti kitiems, todėl didžiausią prasmę jaučia žinodamas, kad kuriamas laikrodis bus skirtas kokios nors labdaros ir paramos organizacijos aukcionui.

„Neseniai specialiai „Mamų unijai“ sukūriau unikalų laikrodį, kuris jų organizuotame aukcione parduotas už 10 000 eurų. Visi gauti pinigai paskirti sergantiems vaikams. Toks įvertinimas man pats didžiausias ir svarbiausias“, – dalinasi kūrybos džiaugsmais pašnekovas.

2023 metais laikrodininkas Vismantas planuoja sukurti išskirtinį laikrodį, kuris įprasmins mūsų tautos darbštumą ir aukščiausios kokybės siekį. O jo dizainas bus atpažįstamas iš tolo.

Daugiau Vismanto darbų rasite čia.

Laikrodininko Vismanto darbai (19 nuotr.)
+13