Laimingo gyvenimo trukdžiai: liaukitės pagaliau save kaltinę

Įkalinta moteris / Fotolia nuotr.
Įkalinta moteris / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Ne viską galime kontroliuoti savo gyvenime, kad ir kaip to norėtume. Mes keičiamės, augame, tobulėjame, kartais grįžtame atgal ten, kur pradėjome, gal net šimtą kartų klystame ir bandome iš naujo. Ir teisybę sako tie, kurie tvirtina, kad didžiausias žmogaus priešas – jis pats.

Leisdami sau įsižeisti, išgirdę pastabą ar piktą žodį, pritaikydami žeidžiančias oponento mintis sau, mes pritariame, kad taip ir yra. Tada atkeliauja kaltės jausmas ir graužatis, kad kažką darome ne taip. Gerai, kai ieškoma naujų kelių ir išeities iš susidariusios situacijos, tačiau ne visi geba iš to pasimokyti – kur kas dažniau gailestis ir kaltė persekioja labiau nei pikčiausi priešai. 

Dėl ko nebeturėtumėte savęs kaltinti? 

1. Savo emocijų

Pasaulis gali tapti labai sudėtingas, kai mes slepiame arba užgniaužiame savo emocijas. Dažnas dar ir gėdijasi būti toks, koks yra. O kodėl turėtume jaustis nejaukiai, kai esame laimingi, trykštame aistra, optimizmu, liūdime, verkiame? Emocijų skalė neišmatuojama, tačiau daugelio žmonių nuomone, verčiau jau būti robotais, nereiškiančiais savo jausmų ir nesuardančiais tos rutinininės tėkmės. Iš tikrųjų geriausia mokytis apsieiti su savo jausmais, t. y. leisti jiems būti, neišbraukti iš savo gyvenimo.

2. Būdų, kuriais reiškiate tas emocijas

Kiekvienas su iššūkiais susidoroja savaip. Gal jūs rašote dienoraštį, išliejate emocijas socialiniuose tinkluose, einate pabėgioti, išjungiate telefoną ir išvažiuojate pravėdinti galvos. Dėl to, kaip reiškiate savo emocijas, tikrai neverta kaltinti savęs ir jaustis blogai.

Taip pat skaitykite: Esminiai dalykai, kuriuos būtina žinoti apie insultą

3. Kai jus atstumia

Nekelkite sau tikslo būti neklystančiu, verčiau pasimokykite iš klaidos atleisdami sau.

Bendrauti reikia su tais, kurie akivaizdžiai parodo, kad to nori. Jeigu kažkam nepatinka jūsų plaukų spalva, požiūris į pasaulį, politinės pažiūros, vaikų auklėjimas, būdai, kaip savimi rūpinatės, tai ne jūsų, o oponento bėda. Teisingi žmonės visad priima kitus tokiais, kokie jie yra, nesistengdami kardinaliai pakeisti, pritaikyti sau, kad galėtų patogiai bendrauti.

4. Mažų klaidų

Ir dėl didelių taip pat nereikėtų savęs kaltinti. Negalime neklysti, tai tiesiog įrašyta kiekvieno mūsų prigimtyje, tačiau susitaikyti su tuo gali būti sunku. Nekelkite sau tikslo būti neklystančiu, verčiau pasimokykite iš klaidos atleisdami sau. Sveikimas ir meilė sau prasideda nuo to, kad graužatį palikote praeityje.

Taip pat skaitykite: 10 požymių, kad jūsų santykiai neturi ateities


5. Kažkieno kito aplinkybių ir situacijos

Nereikia tikėtis, kad atsidūrę kito situacijoje jausitės laimingesni nei esate. Tarkime, draugei ar draugui sekasi kur kas labiau negu jums – kelionės po pasaulį, brangūs daiktai, dovanos, namai. Atrodo tikra pasaka! Tačiau niekada negalite žinoti, kas iš tikrųjų slypi po tuo spalvotu ir blizgiu popieriuku.

Dažnai trokšdami priartėti prie kito svajonių išsipildymo pamirštame, kad ir patys tokių turime. Tad nereikia kaltinti savęs, kad kažko nepadarėte, nepasiekėte ar jaustis nevykėliu, nesėkmingu. Verčiau tas jėgas investuoti į savo troškimus.

6. Savo poreikių

Žmonės labai dažnai kompleksuoja, kai jų poreikiai išsiskiria. Tačiau tikrai nereikia savęs kaltinti, jeigu asmeniniame gyvenime ar karjeroje jūsų norai nesutampa su kito nuomone ir požiūriu. Atsiprašinėti už tai, o juoba gailėtis ir kaltinti save yra kvaila ir neparanku jums patiems.

7. Savo „nuodėmingų“ malonumų

Malonumai malonumams nelygu. Ar to verta gėdytis? Na, bent jau apie kai kuriuos dalykus visų pirma geriau nediskutuoti garsiai ir nebandyti prikišti kitiems, kad jie turi žengti jūsų keliu, jeigu norite atrodyti taktiški. Juk tie malonumai gali skirtis: vienam gali būti greitasis maistas, kitam – meditacija, trečiam – šokiai pernakt.

8. Vertinkite save

Meilė sau svarbiausias dalykas. O santykiai su savimi, savo širdimi, protu ir siela yra ne mažiau reikšmingi. Nėra nieko blogo būti kiek savanaudiškais, ypač, kai to tikrai reikia, kad jaustumėtės laimingi ir įvertinti, labiau tikėtume savo jėgomis.

Taip pat skaitykite: Žemos savivertės požymiai ir 30 patarimų, kaip ją padidinti

9. Kad pasitikėjote tuo, kuo nevertėjo tikėti

Pora automobilyje
Pora automobilyje / Vida Press nuotr.

Kai jaučiamės įskaudinti, atrodo, kad tas deginantis jausmas niekada nepraeis. Supraskite, blogai pasielgusiųjų su jumis žmonių veiksmai yra susiję su jais pačiais ir neturi nieko bendro su jumis. Žmonės – ydingi, kartais tai matai iškart, o kartais ydos taip ir neišlenda. Bijodami gyventi ir jausti viso spektro emocijas save pasmerkiame vienatvei. O tai juk blogiau nei leisti sau gyventi laisvai ir nevaržomai, semiant emocijas tokias, kokios jos yra.

10. Trumpalaikių santykių

Kai kurie žmonės atlieka savo vaidmenį jūsų gyvenime ir dingsta. Vadinasi, taip ir turėjo būti. Priimkite tas pamokas ir klaidas, kurias jie jums suteikė.

11. Bet ko, kas nutiko praeityje

Pasirinkite vieną kryptį ir eikite, o tokią turite tik vieną – pirmyn. Nebegromuliuokite to, kas buvo ir kas ką pamanė, kadangi neįmanoma pakeisti to, kas užklota praeities dulkėmis. Leiskite sau laisvai kvėpuoti ir pamiršti kaltės jausmą, kuris jums tik užkerta kelią į išsilaisvinimą.