Laimingos santuokos principai
Kai byra santuoka, mes dažniausiai išgirstame paprastą ir jau banalia tapusią frazę „nesutapo charakteriai“. Nors, anot psichologų, ilgai ir laimingai gali gyventi žmonės ir su skirtingais charakteriais, ir su vienodais. Kas tada iš tikrųjų vyksta? Kur slypi laimingų šeimų paslaptis?
Pažvelkime, kokie yra pagrindiniai laimingų santykių principai.
1. Noras – pagrindinis laimingų santykių principas. Abu partneriai turi norėti sukurti „amžinus“ santykius ir, nepriklausomai nuo jų abiejų charakterio, turi norėti statyti tvirtos šeimos pamatus. Laimingos šeimos pagrindu visada buvo ir bus abipusė pagarba. Jeigu yra pagarba – yra ir meilė. Jeigu skundžiate savo partnerį draugams ar kitiems šeimos nariams, tai reiškia, kad kritikuojate ne tik jį, bet ir save, nes jūsų partneris – tai jūsų pasirinkimas.
Jeigu skundžiate savo partnerį draugams ar kitiems šeimos nariams, tai reiškia, kad kritikuojate ne tik jį, bet ir save, nes jūsų partneris – tai jūsų pasirinkimas.
2. Ištikimybė. Jeigu šeimoje yra bent užuomina apie išdavystę, tai rodo, kad partneris ne iki galo padarė savo pasirinkimą. Šis faktas aiškiai rodo apie dvasinį žmogaus nebrandumą ir tai, kad žmogus dar nebuvo pasiruošęs santuokai.
Laimingose šeimose žmonės negalvoja apie skyrybas, jie neleidžia sau pagalvoti, kad galėtų gyventi vienas be kito. Tai nereiškia, kad tokiose šeimose nebūna kivirčų. Tai tiesiog reiškia, kad žmonės yra brandūs ir moka eiti į kompromisus.
3. Bendri tikslai ir interesai. Sakoma, kad meilė – tai ne žiūrėjimas vienas į kitą, tai žiūrėjimas ta pačia kryptimi. Bendri interesai ir tikslai įprasimina buvimą kartu ir sukuria tam tikrą ryšį. Daug šeimų, gyvenančių kartu kad ir 10 metų, net nesusimąsto, kad visiškai skirtingai žiūri į gyvenimą. Būtent tai nutolina ir gali atvesti prie skyrybų.
Taip pat skaitykite: Metas pokyčiams: 11 dalykų, kuriuos privalote liautis darę tuojau pat
4. Laisvalaikis. Kiekvienas šeimos narys privalo turėti savo erdvę, asmeninį laiką pailsėti nuo visko ir nuo visų. Laisvalaikį šeimos nariai gali praleisti tiek bendrų draugų rate, tiek nuošalesnėje vietoje su gera knyga rankose.
5. Pasakykite egoizmui „ne“. Laimingose šeimose galvojama ne tik apie savo, bet ir apie kitų šeimos narių gerovę. Tai vienas pagrindinių principų kuriant laimingą santuoką.
6. Atleiskite. Deja, visi žmonės klysta, bet turbūt ne veltui sakoma, kad iš klaidų mokomės. Vienas sėkmingos šeimos elementų – gebėjimas atleisti. Ir ne bet kaip, o taip, kad prie šio klausimo daugiau niekada netektų grįžti. Jeigu tikrai atleidote, tuomet visam laikui pamirškite visas nuoskaudas ir daugiau negrįžkite prie jų.
Taip pat skaitykite: 5 raktai į laimingą gyvenimą
7. Neskirstykite pareigų. Darbų skirstymas į moteriškus ir vyriškus – praeities reliktas. Laimingos šeimos pareigų neskirsto, o padeda vienas kitam. Vyras gali padėti žmonai buityje, o žmona gali padėti papildyti šeimos biudžetą. Laimingos šeimos pasidalina sunkumais ir rūpinasi vienas kitu nuoširdžiai, o ne per prievartą.