Laisva pasibaisėjo bendravimu vaikų ligoninėje: „Mes raudono kilimo nenorim, tik pagarbos“
Donata Gutauskienė-Laisva, antradienio vakarą nuvežusi savo mažametį sūnų į Santariškių vaikų ligoninę, pasibaisėjo kai kurių Priėmimo skyriaus darbuotojų bendravimu. Moteris savo nusivylimą išliejo feisbuke.
Antradienį sunegalavus sūnui – berniukui staiga pakilo temperatūra, Laisva nieko nelaukusi kreipėsi pagalbos į vaikų ligoninę. Ne pačius geriausius įspūdžius iš Priėmimo skyriaus ji surašė socialiniame tinkle.
„Sėdžiu Santariškėse, priimamajame su sūnumi. Staiga iškilo temperatūra, nutariau nelaukti. Ir... esu apšalusi nuo medikų „bendravimo“ su vaikais ir jų tėvais. Priimamajame sėdinčios tetos, vadinsiu jas taip, nes kitaip neapsiverčia liežuvis, grubios, įžeidžios ir visiškai neatjaučiančios... Na, bent jau ant tokių aš šį vakarą užsiroviau... baisu... tiesa, ne visos... bet vis tiek negaliu atsitokėt... sėdžiu tiesiog apšalusi...“ – feisbuke rašė Donata Gutauskienė-Laisva.
Po šiuo įrašu iškart pasipylė moterį palaikantys bičiulių komentarai. Tiesa, grupės „Sirenos“ lyderė Renata Klimaitytė pripažino, kad jos patirtis šioje ligoninėje visai kitokia: „Gal ant kokios pamainos pakliūnat, mums porą kartų teko lankytis, tai nuostabus priėmimas. Sveikit“
Laisva pridūrė: „Mes raudono kilimo nenorim, tik elementarios pagarbos pacientui ir jo tėveliams. Dar kartą noriu pabrėžti, tai įstaiga, kurioje pacientai maži vaikai. Jiems rūpesčio ir dėmesio reikia dvigubai daugiau nei suaugusiems. Gaila, kad per keletą neadekvačių bobelių, dirbančių Santariškėse, nukenčia visų klinikų geras vardas. Gėda.“
Į diskusiją socialiniame tinkle įsitraukė ir medike prisistačiusi moteris.
„Aš pati medikė, ne priėmime, o greitojoje, bet kartais suprantu ir priėmimo skyriaus medikus, ilgos darbo valandos, šimtai ligonių, o ir ta motyvacija už 400 eurų ne kokia. Ligoniai pikti, personalo mažai, daug sunkių ekstrinių ligonių, baterija išsenka. Medikai irgi žmonės, o dar moterys, kurių galvoje sukas savi vaikai, namai.....
Niekas jūsų neskriaudžia ligoninėje, viskas būna padaryta, o laukti reikia, nes nėra personalo. Be to, aš, pvz., visada paklausiu: ko jūs tokia pikta? Visada pribloškiu. Atsakymai visokie – serga jos pačios vaikai, susipyko su vyru, serga mama, mažai miego valandų per savaitę ir t.t. Jūs išvis į Seimą rašykit, kodėl visi medikai pabėgo, o ne čia nesąmones kalbėkit. Tuoj nebus kam gydyt, Seimui tada skųsitės?“ – replikavo medikė.
Ji atkreipė dėmesį, kad nemandagumas – mūsų lietuvių bruožas, visur visi nemandagūs, o nuotaikų geriausia tiesiog nematyti.
Tik noriu pabrėžti, kad priimamajame sėdinčios „tetos“ yra klinikų veidas ir jei sutikimas yra skaudinantis, tai kaip tokioje aplinkoje toliau būti, – rašė Laisva.
D.Gutauskienė-Laisva, pripažinusi, kad diskusija be pabaigos, vis tik vylėsi elementarios pagarbos.
„Bet kokioje situacijoje pirmiausia reikia išlikti žmogumi. Ir elementari pagarba turėtų būti. Tą minutę, kai vyksti pas medikus, na, bent jau aš, jaučiuosi it važiuočiau pasiguosti mamai... bet ką, jei ta „mama“ pikta, susiraukusi ir nemandagi? Aš nekaltinu visų ten dirbančių medikų, aš tik noriu pabrėžti, kad priimamajame sėdinčios „tetos“ yra klinikų veidas ir jei sutikimas yra nemalonus ir skaudinantis, tai kaip tokioje aplinkoje toliau būti...“