„Laisvės paukščiai“ skelbia Ievos Mackevičienės inkilo aukcioną: vaizdo klipe – neįprasta žinia

Ieva Mackevičienė
Ieva Mackevičienė
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-03-21 10:28
AA

Lietuvos metų turizmo objektu jau ne vienerius metus iš eilės pripažįstamo Pakruojo dvaro ir Ukrainai padedančios organizacijos „Stiprūs Kartu“ paskelbta paramos akcija „Laisvės paukščiai“ šią savaitę paskelbė naują aukcioną. Jame parduodamas Ievos Mackevičienės sukurtas vardinis inkilas. Organizatoriai taip pat pristatė aukoti kviečiantį vaizdo klipą: išsiskiria tiek neįprasta žinia, tiek – originaliu jos pateikimu.

Savo sumas už žinomos moters vardinį bei dešimtis mokyklų, organizacijų ir įmonių sukurtų inkilų siūlyti galima akcijos puslapyje laisvėspaukščiai.lt, rašoma pranešime spaudai. I.Mackevičienės inkilo aukcionas vyks penkias dienas. Visi aukcionuose surinkti pinigai skiriami į Ukrainą siųsti ten itin reikalingus lietuviškus dronus.

„Suprantame, kad žmonės yra pavargę nuo blogų emocijų ir įtampos, tačiau negalime pavargti remti, todėl svarbią misiją sujungėme su visiškai priešingomis patirtimis: grįžtančiu pavasariu, šviesa, spalvomis, šiluma, džiugesiu ir, žinoma, sugrįžtančiais paukščiais“, – sako „Laisvės paukščių“ organizatoriai.

Ievos Mackevičienės inkilas

Neįprasta ne tik akcijos tema, bet ir komunikacija. Pagrindiniu jos simboliu tapo spalvingi, menininkų, moksleivių ir žinomiausių Lietuvos žmonių ištapyti inkilai, kurių net 1000 bus iškelta Pakruojo dvare.

Visą pavasarį prisidėti prie „Laisvės paukščių“ misijos galima ir skambinant trumpuoju „Stiprūs Kartu“ numeriu 1409 bei prie dronų siuntimo prisidedant 5 eurais.

Vaizdo klipas – žinomų kūrėjų darbas

Pavasarišką žinią apie į Lietuvą sugrįžtančius paukščius siunčia ir šią savaitę pristatytas akcijos klipas. Akcijos organizatoriai pasirinko neįprastą jo formatą: remti kviečia įtaigia animacija, akcentuojančia kontrastą tarp į mūsų šalį sugrįžtančios šiltos šviesos ir Ukrainą vis dar gaubiančios tamsos.

„Klipo žinia – labai paprasta: švęsdami pavasarį, padėkime jį susigrąžinti ir savo kaimynams. Neprivalome gyventi niūriomis nuotaikomis: remti galime ir džiaugdamiesi“, – teigia akcijos sumanytojai.

„Laisvės paukščių“ vizualinę sprendimą – lietuvišką varnėną, virstantį mūsų šalyje sukurtu dronu – bei juo paremtą vaizdo klipą neatlygintinai sukūrė puikiai žinomi reklamos ir dizaino ekspertai: tyrimų ir dizaino agentūra „The Critical“ ir jos dizaino vadovas Paulius Budrikis, iliustratorė Lina Vyšniauskaitė, prisistatanti Disciplinos pseudonimu, žinomas kino ir teatro režisierius Ignas Jonynas bei skaitmeninės reklamos studija „Impartner“.

Jungiasi įmonės, organizacijos, mokyklos ir institucijos

Jau pirmosiomis savaitėmis į „Laisvės paukščių“ kvietimą atsiliepė šimtai žmonių: surinkti 24 tūkst. eurų, pirmajame aukcione Aurimo Valujavičiaus vardinis inkilas už rekordinę 15 tūkst. eurų sumą parduotas bendrovei „Naresta“, o savo inkilus kuria bei į Pakruojo dvarą siunčia dešimtys įmonių ir organizacijų visoje Lietuvoje.

„Įmonės tai paverčia proga pabūti kartu ir nuveikti šį tą prasmingo, o tuo pačiu – vidine pinigų rinkimo Ukrainai iniciatyva. Kartu su inkilais gauname be galo gražius laiškus apie bendrystę ir puošiant inkilus patirtas geras emocijas. Tad kviečiame prisidėti visus: padovanokime grįžtantiems paukščiams namus, o Ukrainos kariams – sparnus“, – sako organizatoriai.

Aurimo Valujavičiaus inkilas / Pakruojo dvaro nuotr.

Paramos akcija vyks visą pavasarį: interneto svetainėje laisvėspaukščiai.lt visi norintys gali įsigyti patinkantį inkilą, o visi už jį gauti pinigai bus skiriami į Ukrainą siųsti dronus. Remti taip pat galima skambinant trumpuoju numeriu 1409 ar pavedimu į „Stiprūs Kartu“ banko sąskaitą.