„Laisvės piknikas“ subūrė tėvynės likimui neabejingus žmones

Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir Richardas Jonaitis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir Richardas Jonaitis / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-08-26 19:04
AA

Šeštadienį Kaunas švenčia laisvę. Ne, šiandien nėra minima kokia nors ypatinga sukaktis. Rugpjūčio 26 d. Kauno Nemuno saloje surengtas „Laisvės piknikas“.

„Laisvės piknikas“ pirmą kartą surengtas pernai. Jo idėja kilo spontaniškai po to, kai žurnalistui Andriui Tapinui buvo atsisakyta leisti susitikti su Kauno rajono bendruomene. Maištaudamas A.Tapinas pareiškė, jog suorganizuos pikniką, kuriame bus laukiami visi. Ir staiga jo taip ir neįvykęs susitikimas su kauniečiais tapo socialiniu reiškiniu – „Laisvės piknike“ apsilankė 10 000 žmonių iš visos Lietuvos kartu su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite, politiniu ir visuomeniniu elitu, žymiausiais muzikos atlikėjais.

Renginys šiemet nenuleido kartelės ir pakvietė visus į idėjų festivalį. Visą dieną vyko piliečių debatai su valstybės vadovais, ekonomistais, politikais, visuomenės veikėjais bei savo srities ekspertais. Kaip teigia pikniko organizatoriai, tokių debatų tikslas – nubrėžti konkrečias gaires, ką kiekvienas iš mūsų gali padaryti per artimiausius metus, kad valstybė ir jos piliečiai gyventų geriau.

Monika Linkytė / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Veiklos „Laisvės piknike“ netrūko ir tiems, kurie ne itin domisi politika. Nuo vidurdienio Nemuno saloje skambėjo muzika – ant scenos pasirodė „Movo“, „The Station“, „Žalvarinis“, Monika Linkytė, „G&G Sindikatas“ ir kitos muzikos žvaigždės.

Visuomeninėje erdvėje įvairios organizacijos pristatė savo veiklą, suteikė progą visiems norintiems susipažinti ir išbandyti tai, ką jie daro. Renginyje dalyvavo Lietuvos kariuomenė, Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjunga, Lietuvos Raudonasis Kryžius, Piliečių ministerija, Robotikos akademija, Lietuvos šaulių sąjunga, Misija Sibiras, Ievos Krivickaitės gerumo fondas „Ne apie mane“, Lietuvos asociacija „Gyvastis“, Lietuvos mediatorių rūmai, Lietuvos Policija, Greitosios medicinos pagalba, Kauno apskrities priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, Vinco Kudirkos viešoji biblioteka, Nacionalinis kraujo centras ir kiti.

„Laisvės piknikas 2017“ Kauno Nemuno saloje (78 nuotr.)
+72