Mariam Ghani – Laisvūnė iš Afganistano

Mariam GHANI  / VIDA PRESS nuotrauka
Mariam GHANI / VIDA PRESS nuotrauka
Šaltinis: Žmonės
A
A

Žiniasklaida daug duotų gavusi pakalbinti šią bohemišką Niujorko gyventoją, kurios bruožai išduoda rytietišką kilmę. Nieko nuostabaus – menininkė Mariam GHANI (43) yra pasitraukusio Afganistano prezidento Ashrafo Ghani (72) dukra.

Tačiau Ghani ir geresniais laikais nemėgo kalbėti apie tėvą ir politiką, ji leido prabilti savo paveikslams, nuotraukoms, tekstams ir dokumentiniams filmams, kuriuos rodo alternatyvieji Europos kino festivaliai. Juo labiau tokio interviu niekas neišpeštų dabar, kai žinios iš Afganistano rodo, kad talibai neketina tesėti pažadų laikytis tolerancijos dėl moterų teisių ir nepersekioti asmenų, dirbusių su NATO ir JAV pajėgomis. 

Faktas: prezidentas Ghani su bendraamže žmona Rula F. Saadah ir dviem artimiausiais padėjėjais paliko Afganistaną sraigtasparniu (sklando gandai, esą juo išsivežė 169 milijonus dolerių) – gavo humanitarinį prieglobstį Dubajuje. Pats politikas prielaidas apie pinigus, kurių pagrindinis šaltinis, regis, yra Rusijos ambasada Kabule, vadina nepagrįstu melu. Kartais minima, kad kartu su juo buvo ir vaikai, bet abi buvusios Afganistano pirmosios poros atžalos gyvena Amerikoje, kur ir gimė. Jaunesnysis Mariam brolis Tarekas Ghani (39) – Vašingtono universiteto ekonomikos profesorius, tyrėjas, ekonomistas, populiarus socialinių tinklų veikėjas. Jo turtas vertinamas 3–4 milijonais dolerių. Jei tikėtume interneto biografijomis, Mariam irgi verčiasi gerai: turi 13–15 milijonų dolerių. 

Viename iš retų interviu, 2015-aisiais išspausdintų „New York Times“, Mariam Ghani vadina save tipiška Bruklino gyventoja. Gimė Merilande – čia gyveno vyresnieji Ghani, tuo metu politiniai tremtiniai. Baigė Niujorko universitetą ir vieną garsiausių Amerikos meno akademijų – Manhatano vaizduojamojo meno mokyklą. Gyvena prabangiame lofte Bruklino Clinton Hill kvartale, vertina bohemišką gyvenimo būdą. Minėtas interviu buvo iliustruotas nuotraukomis: pilnos lentynos knygų, siuvinėtos pagalvės iš Alepo ir turkmėniškas kilimas – tėvo dovana.