Lankydama nuo tėvų atplėštus vaikus Melania Trump demonstravo užrašą: „Man išties nerūpi“

Melania Trump / „Scanpix“ nuotr.
Melania Trump / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Įžūlu? Ciniška? Arogantiška? Vargu, ar dar galima kaip nors apibrėžti JAV prezidento Donaldo Trumpo žmonos Melanios Trump susitikimą su nuo tėvų atplėštais migrantų vaikais Teksase. Į priėmimą pirmoji ponia atvyko vilkėdama švarką, ant kurio didelėmis raidėmis buvo užrašyta: „Man išties nerūpi. O tau?“ („I REALLY DON'T CARE. DO YOU?“).

Prekės ženklo „Zara“ striukė iš karto sukėlė tarptautinį skandalą. Tuo tarpu M.Trump atstovė spaudai išplatino pranešimą: „Nebuvo jokios paslėptos žinotės. Tikėjomės, kad žiniasklaida nesutelks dėmesio į jos aprangą.“

Tačiau toks pareiškimas – tik bandymas gelbėtis iš nepatogios situacijos. Baltieji rūmai puikiai supranta, kad pirmosios ponios apranga visuomet atsiduria dėmesio centre. To priežastis gana paprasta – prezidento žmonos rūbai nėra tik puošmena, jie dažnai neša paslėptą žinutę. Pavyzdžiui, per Bastilijos paėmimo dieną Melania puošėsi Prancūzijos vėliavos spalvomis marginta suknele.

Tai žinant, nenuostabu, kad užrašas „Man išties nerūpi. O tau?“ sukėlė tokį šurmulį ir buvo priimta kaip asmeninė Melanios pozicija. Visas pasaulis D.Trumpo sprendimą atskirti migrantų vaikus nuo tėvų laiko nežmonišku. Šis sprendimas – D. Trumpo administracijos „nulinės tolerancijos“ politikos dėl nelegalaus sienų kirtimo rezultatas.

M.Trump vilkėta striukė
M.Trump vilkėta striukė / ZARA nuotr.

Jungtinių Tautų (JT) generalinis sekretorius Antonio Guterresas ragino Vašingtoną JAV ir Meksikos pasienyje nebeatskirti migrantų vaikų nuo jų tėvų ir pavadino šią praktiką „nesuvokiama protu“. JT vadovas taip pat ragina JAV kuo greičiau ratifikuoti Vaiko teisių konvenciją. JAV yra vienintelė šio dokumento neratifikavusi valstybė.

Trečiadienį, smarkiai spaudžiant respublikonams, demokratams ir tarptautinei bendrijai, D.Trumpas įsakė nebeatskyrinėti pasienyje sulaikytų neteisėtų migrantų vaikų nuo jų tėvų. Nuo gegužės 5 d-osios daugiau kaip 2,3 tūkst. vaikų buvo atskirti nuo savo tėvų arba suaugusių globėjų, neteisėtai kirtusių JAV sieną. Jie buvo apgyvendinti palapinių miesteliuose ir kitokiose vietose, vaikams nebuvo sudaryta sąlygų susisiekti su artimaisiais.