Lankydamasi Pietų Afrikoje Sasekso hercogienė prabilo apie motinystės iššūkius: „Turi išlikti savimi“

Meghan Markle lankėsi privačiame moterų susitikime PAR / „Scanpix“ nuotr.
Meghan Markle lankėsi privačiame moterų susitikime PAR / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-09-28 20:44
AA

Princas Harry ir Meghan Markle bei judviejų sūnus Archie šiuo metu su karališkuoju vizitu lankosi Afrikoje. Čia jie viešės 10 dienų, per kurias aplankys svarbias vietas: Angolą, Malavį ir Bostvaną. Visgi, nuspręsta, kad princas Harry vyks vienas, o Meghan su sūnumi pasiliks Pietų Afrikos Respublikoje.

Tiesa, Sasekso hercogienei veiklos netrūksta ir čia. Kol sūnus laiką leido su aukle, moteris apsilankė privačiame susitikime, kuriame dalijosi savo patirtimi su už moterų ir mergaičių teises kovojančiomis Cape Towno verslininkėmis. Meghan šiek tiek pravėrė kruopščiai saugomą karališkąjį gyvenimą ir papasakojo, kad ir ji, lygiai taip kaip ir visos moterys, susiduria su daugybe motinystės iššūkių.

Meghan Markle lankėsi privačiame moterų susitikime PAR / „Scanpix“ nuotr.

„Šiuo metu koncentruojamės į mergaičių išsilavinimą ir jų teises, tačiau neturime pamiršti ir berniukų. Juk juos augindamos rodome didžiulį pavyzdį, kaip jiems reikėtų elgtis su mergaitėmis. Mums visoms nėra lengva suderinti karjerą su motinyste, tad privalome išmokti išlikti savimi,“ – kalbėjo M. Markle.

Viena iš pokalbyje su hercogiene dalyvavusi moteris džiaugėsi, kad kalbėtis su ja buvo labai lengva ir jauku.

„Nejautėme, kad bendraujame su kažkuo geresniu nei mes – su princese. Ji yra tokia pati kaip mes – vaiką auginanti moteris, besistengianti laviruoti tarp moters ir mamos pareigų“, – kalbėjo ji.

Meghan Markle lankėsi privačiame moterų susitikime PAR / „Scanpix“ nuotr.

Matsi Moodie, viena iš įgūdžių lavinimo įmonės įkūrėjų, taip pat dalyvavo pokalbyje su Meghan Markle. 

„Ji kalbėjo apie tai, kad stengiasi suderinti motinystės ir hercogienės vaidmenis. Stengiasi daryti tai, kas arčiausiai jos širdies, – teigė M. Moodie. – Ji tikrai mane įkvėpė, nes kalbėjo apie tai, kad privalome nesustoti, garsiai kalbėti apie mūsų visų ateitį. Žinote, ji tiesiog spinduliuoja draugiškumu, todėl jai sekasi viskas, ko tik ji imasi.“

Karališkojo vizito pradžioje Meghan su Harry aplankė mergaičių įgalinimo projektus vykdančią bendruomenę, įsikūrusią Niangoje. 

„Šiuo metu svarbiausia apsaugoti moteris ir vaikus, ir to dabar reikia labiausiai, – susirinkusiai bendruomenei kalbėjo Meghan Markle. – Tai klausimus, kuris itin opus visoje Pietų Afrikoje ir pasaulyje. Žinokite, kad mes su vyru atidžiai sekėme kaip jūs gyvenate čia, net ir būdami per atstumą. Visi pokyčiai, kurie vyksta dabar, daromi ne tik dėl to, kad to jums reikia, bet ir dėl to, kad jūs to esate verti“

Meghan prakalbo ir apier mergaičių bei moterų teises: „Tai labai svarbu ir artima man. Didžiąją dalį laiko savo gyvenimo paskyriau kalbėdama apie moterų bei mergaičių teises, nes žinau, kad mes galime daug.“

Meghan Markle lankėsi privačiame moterų susitikime PAR (13 nuotr.)
+7
Meghan Markle ir princas Harry su sūnumi Archie susitiko su arkivyskupu Desmondu Tutu (10 nuotr.)
+4
Sasekso hercogai vieši PAR (29 nuotr.)
+23