Lapkričio mėnesio „Laimė“: kaip kurti darnius santykius ir iš tikrųjų mylėti

Žurnalas „Laimė“
Asta Lipštaitė
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Lapkritis – tinkamas laikas pabūti su savimi ir pamąstyti, ar gyvename taip, kaip norime. Tai lyg savotiška metų revizija prieš artėjančias šventes. Lapkričio mėnesio žurnale „Laimė“ pasirūpinome, kad turėtumėte ką apmąstyti, o gal net ir pakeisti...

Ar lengva pasiryžti rimtiems gyvenimo pokyčiams ir išgirsti širdies balsą, tyliai kuždantį apie tavąją paskirtį, puikiai žino ir skaitytojams pasakoja viršelio herojė Jūratė Bitinaitė („Matau prasmę“, p. 35). Buvusi televizijos laidų vedėja per dešimtmetį patyrė įvairiausių išgyvenimų ir įvykių, iš esmės pakeitusių jos gyvenimą. Ir nors šiandien ji yra laiminga aštuonių mėnesių dukrytės Kaios mama, savo atrastame kelyje nesustoja.

Tiesa, ji pripažįsta, kad išdrįsęs keistis žmogus vertinimo sulaukia beveik visada, ir tas vertinimas nebūtinai malonus ir paskatinantis. „Egzistuoja mitas, kad žmogus pradeda eiti dvasinių ieškojimų keliu tada, kai jam blogai, ir sąmoningėti jį verčia „važiuojantis stogas“.“ Bet į tai Jūratė žiūri su atlaidžia šypsena.

Per dešimt metų daug nutiko ir žinomos politikos apžvalgininkės Indrės Makaraitytės gyvenime. „Viskas – tik į gera“, – sako moteris, patyrusi ir praradimų, ir atradimų („Kartu su tėkme“, p. 46). Trys lūžio taško temos herojai – lektorius, žmogiškųjų išteklių ir patyriminio ugdymo specialistas Kęstutis Vingilis, buvęs verslininkas tapytojas Rolandas Žigonis ir gyvūnų prieglaudos vadovė Monika Mužaitė – asmeniniu pavyzdžiu liudija, kad kartais užtenka akimirkos, kad gyvenimas apsiverstų aukštyn kojomis, jei tik esi tam pasiruošęs („Lūžio taškas“, p. 60).

Ką reiškia mylėti ir kaip iš tikrųjų kurti darnius santykius su aplinka, artimaisiais ir pačiu savimi, svarsto vedų astrologas, bhaktijogas, lektorius ir gyvenimo kelio konsultantas Vasanta Das. Neabejojame, kad prie jo interviu išsakytų minčių grįšite dar ne kartą. Jos universalios ir atrodo tokios paprastos... Lapkričio numeryje spausdiname pirmąją interviu dalį („Mylėti reiškia tarnauti“, p. 115).

Kad meilės sau trūkumas trukdo mums kurti pilnaverčius santykius, įrodo ir geliančiai atviras Aistės, 11 metų kovojusios su bulimija, istorija („Laimė valgyti“, p. 122). Vilties, kad gal pagaliau nustosime matuoti žmogaus vertę centimetrais ir kilogramais, suteikia rašiniai „Moterys su pliusu“ (p. 67) ir „Meilės sau spalvos“ (p. 108). Kaip jaučiasi tos, kurios nusprendė, kad laimė yra ne tai, kaip atrodo jų kūnas?

Ne paslaptis, kad rudenį vis dažniau apninka ir niūrios mintys. Net ir sėkmingiausi vis garsiau kalba apie depresijos gniaužtus („Kai slogu ir tuščia“, p. 136). Kaip priešnuodį siūlome bent mintimis ir žurnalo puslapiuose (o kai tik turėsite galimybę, ir iš tikrųjų) nusikelti į Daniją, Kopenhagą. Ne veltui šiame mieste veikia oficialus Laimės tyrimų institutas! Kas jau kas, tačiau danai tikrai žinai, kaip sukurti laimės pojūtį kasdienybėje – pasimokykime iš jų!

O kad laimė net ir rudenį jūsų neapleistų, parengėme nepaprastai gerą prenumeratos pasiūlymą: net 46 proc. nuolaida metinei prenumeratai ir puiki „The Body Shop“ dovana (pasiūlymą rasite žurnalo 28 puslapyje). Pasiūlymas galioja tik iki lapkričio 19 dienos, tad paskubėkite – prenumeruoti laimingų žmonių žurnalą „Laimė“ pigiau nei pirkti (nuo 2,08 vietoje 3,89 Eur)!

Laimė Nr. 3

Issuu is a digital publishing platform that makes it simple to publish magazines, catalogs, newspapers, books, and more online. Easily share your publications and get them in front of Issuu's millions of monthly readers. Title: Laimė Nr. 3, Author: Žurnalas LAIMA, Name: Laimė Nr.

Skaitykite daugiau