Laukia ilgas skrydis? Dizainerė K.Kruopienytė pataria, kaip suderinti grožį ir patogumą

Moteris lėktuve / Vida Press nuotr.
Moteris lėktuve / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kai laukia tolima kelionė lėktuvu, rūpesčių netrūksta. Ir nors ne tobulas įvaizdis tuomet svarbiausias, nė viena moteris nebus prieš, jei ir skrydžio metu, ir žengdama iš lėktuvo, atrodys gaivi, stilinga, jausis patogiai ir nepervargusi. Kaip to pasiekti, galima pasimokyti „pasiskolinant“ kai kurias gudrybes iš daugybę valandų ore praleidžiančių skryžio palydovių.

Skaičiuojama, kad per metus lėktuvais keliauja vidutiniškai 3 mlrd. žmonių, o oro linijų bendrovėse visame pasaulyje dirba apie 58 mln. darbuotojų. Iš jų vieni labiausiai matomų ir daugiausiai dėmesio sulaukiančių – skrydžių palydovai, keliantys susižavėjimą ir skatinantys smalsumą. Nenuostabu – net ir po ilgo skrydžio palydovių makiažas išlieka tvarkingas, išlydint keleivius kojas puošia aukštakulniai, o uniformose, atrodytų, nematyti nė raukšlelės. Kas už viso to slypi?

„Bendraujant su žmonėmis gebėjimas palikti gerą pirmąjį įspūdį labai svarbus. Galima sakyti, kad skrydžių palydovai atlieka oro linijų bendrovių „ambasadorių“ vaidmenį, tad jų išvaizdą reglamentuoja aiškios taisyklės, – pasakoja atostogų skrydžių bendrovės „Small Planet Airlines“ skrydžių palydovų vadovė Laura Miečelienė. – Viena svarbiausių taisyklių – rūbas turi būti patogus ir praktiškas, dailiai atrodyti net po ilgo skrydžio“.

Skrydžio palydovė
Skrydžio palydovė / Vida Press nuotr.

Dvi šios bendrovės skrydžių palydovių uniformų kolekcijas sukūrusi dizainerė Kristina Kruopienytė sako, kad elegancijos ir patrauklumo tokio tipo aprangai suteikia mažos detalės ir nesenstančios mados tendencijos.

„Ankstesnė bendrovės palydovų uniforma priminė „Tommy Hilfiger“ stilių – palydovai nešiojo laisvesnio stiliaus polo marškinėlius ir jaukius megztinius. Dabartinė kolekcija yra įkvėpta sportiškai elegantiškos „Lacoste“ dvasios. Netiesa, kad palydovų uniformos yra nuobodžios, griežtos ir nepatogios – profesionaliai sukonstruotas ir pasiūtas rūbas prie kūno pritampa lyg antra oda“, – pasakoja K.Kruopienytė.

Skrydžio palydovė
Skrydžio palydovė / Vida Press nuotr.

Dizainerės nuomone, tobulos moters įvaizdį kuriančios skrydžių palydovės gali tapti geru pavyzdžiu kiekvienai keliaujančiai moteriai. Apranga, šukuosena, makiažas ir kiti stiuardesių išvaizdos aspektai, nors ir labai išpuoselėti, pirmiausia susieti su praktiškumu ir patogumu.

L.Miečelienė ir K.Kruopienytė dalijasi 5 skrydžių palydovių išvaizdos taisyklėmis ir pataria, kaip jas pritaikyti išsiruošus į ilgesnį skrydį:

Taisyklingai dėvima uniforma. Palydovų uniformą sudaro nemažai skirtingų detalių – visų jų derinimas ir nešiojimas yra griežtai reglamentuojamas. Pavyzdžiui, dėvint marškinius galima atsisegti dvi viršutines sagas, o surištos kaklaskarės mazgas turi atsidurti kairėje pusėje. Aukštakulniai – privaloma uniformos dalis. Žemakulniai gali būti dėvimi tik lėktuvui jau pakilus ir iki pradedant leistis. Sijonas privalo siekti kelius.

Sėdėti lėktuve arba tempti didelį lagaminą patogiausia su laisvesniais ar trikotažinio audinio rūbais, nes jie šiek tiek tamposi.

K.Kruopienytės patarimas: Net ir įvairių siluetų sijonai ir suknelės gali būti puikus pasirinkimas atostogauti keliaujančiai moteriai. Tik nepamirškite atsižvelgti į drabužio audinio sudėtį! Sėdėti lėktuve arba tempti didelį lagaminą patogiausia su laisvesniais ar trikotažinio audinio rūbais, nes jie šiek tiek tamposi. Be to, šis audinys mažiau glamžosi. Išbandykite stilingų spalvotų leginsų ir minkšto ilgesnio megztinio derinį, o po juo pasivilkite prailgintą palaidinę – bus patogu, be to, galėsite lengvai prisitaikyti prie kintančios temperatūros lėktuve.

Avalynės pasirinkimas – didžiulis; tai gali būti „laiveliai“, basutės ar sportiniai batukai. Elegancijos suteiks 4–5 cm pakulnės bateliai – toks kulno aukštis, anot ortopedų, vienas patogiausių. Rinkitės batelius, kuriuos lengva nusiauti – ilgai sėdint lėktuve patartina leisti kojoms pailsėti, o raišioti raištelių tikrai nesinorės. Tik nepamirškite kojinių!

Skrydžio palydovė
Skrydžio palydovė / Vida Press nuotr.

Tinkamas makiažas. Skrydžio palydovių naudojamų akių šešėlių, lūpų dažų, skaistalų ir net lūpų pieštuko spalvos – klasikinės ir pabrėžiančios veido bruožus. Spalvų kodus ir kosmetikos gamintojus nurodo oro linijų bendrovė, taip užtikrindama, kad palydovės puikiai atrodys esant skirtingam apšvietimui ir bet kuriuo paros metu.

Kuo mažiau makiažo, tuo geriau atrodysite po skrydžio.

K.Kruopienytės patarimas: Viena svarbiausių taisyklių – makiažas turi derėti prie rūbų, tad jei jie patogūs, laisvalaikio stiliaus, ryškus vakarinis makiažas netiks. Geriausia pabrėžti kurį nors vieną veido bruožą, pavyzdžiui, paryškinti lūpas arba akis. Kuo mažiau makiažo, tuo geriau atrodysite po skrydžio – jei įmanoma, apsiribokite maskuojamuoju pieštuku, spalvą suteikiančiu lūpų balzamu ir akių tušu. Įsimeskite nedidelės talpos buteliuką drėkinančios veido dulksnos – lėktuve oras gana sausas.

Tvarkinga šukuosena. Jei skrydžio palydovės plaukai ilgesni nei iki pečių, juos būtina susirišti. Rekomenduojami du variantai – vadinamoji „arklio uodegėlė“ arba kuodas. Plaukų juostelės, segtukai ir kiti priedai turi būti neutralios spalvos, atitinkančios plaukų spalvą. Ir jokių papildomų blizgučių! Taip sukuriama neįpareigojanti klasikinė šukuosena, o plaukai nesivelia.

K.Kruopienytės patarimas: Kelionės metu plaukus reikėtų susitvarkyti taip, kad jie netrukdytų ir nereikėtų nuolat jų čiupinėti rankomis, pavyzdžiui, bandant užkišti už ausų. Lėktuve oras ir taip sausas, be to, galvą glaudžiate prie sėdynės, tad plaukai greitai riebaluojasi ir praranda formą. Patogiausia juos susegti ar surišti – atvykusios į kelionės vietą galėsite džiaugtis vis dar puriais plaukais.

Skrydžio palydovė
Skrydžio palydovė / Vida Press nuotr.

Neiššaukiantys aksesuarai. „Small Planet Airlines“ suteikia stiuardesėms galimybę išsiskirti individualiais papuošalais. Vis dėlto, tam tikros taisyklės galioja ir jiems: auskarai negali kaboti žemiau ausies, draudžiama turėti tatuiruočių ant galvos, veido, kaklo, – visose kitose kūno vietose jų gali būti, tačiau nedidelių. Tenka apsieiti ir be blizgančių dantų papuošimų.

K.Kruopienytė patarimas: Šiandienė mada labai įvairi, tad gana įprasta pamatyti sportinių marškinėlių, bėgimo batelių ir, pavyzdžiui, koljė derinį. Vis dėlto, stiliaus aukštumų kelionės metu siekti nereikėtų, nes čia svarbiausia – patogumas ir saugumas. Nedideli elegantiški auskarai garantuos, kad nuo viršutinės lentynos traukdamos lagaminą kartu nenusitrauksite ir ausies!

Subtilus manikiūras. Palydovėms nagus papuošti galima dviem būdais – pasidaryti prancūzišką manikiūrą arba nulakuoti juos spalva, atitinkančia lūpų dažų spalvą. Nagų forma turi būti klasikinė, nagų ilgis – iki 5 mm.

K.Kruopienytės patarimas: Manikiūras – savita moters stiliaus dalis, tad ir į kelionę išsiruošus jis derinamas prie viso įvaizdžio. Estetiškas, klasikinis sprendimas – derinti manikiūrą prie kitų išvaizdos detalių, pavyzdžiui, lūpų.

Skrydžio palydovė
Skrydžio palydovė / Vida Press nuotr.

Taigi – tik truputis pasiruošimo, ir ilga kelionė neatrodys tokia baisi! O svarbiausia, nepamirškite išsimiegoti ir skrydžio metu vartoti kuo daugiau skysčių – puikiai tiks paprastas arba kokosų vanduo, pasižymintis dar geresnėmis drėkinamosiomis savybėmis.