Sodo baldų idėjos. Kraustomės į lauką!

Lauko baldai / Fotolia nuotr.
Lauko baldai / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Sutikite, išties gera šiltuoju metų laiku, įsitaisius kieme, sode ar gražiai gėlėmis apželdintame balkone, iš ryto gurkšnoti kavą, smagiai plepėti su draugėmis ar vakare dairytis į žvaigždes. Taigi, jei tik turite bent lopinėlį ploto gryname ore, verta jame įkurdinti jaukią poilsio oazę.

Lauko baldai – tai pats lengviausias ir smagiausias būdas bent truputėlį priartėti prie gamtos ir, ištrūkus iš biuro ar tvankių namų, pabūti ore. Žinoma, greičiausia galimybė įsikurti sode ar lauke – nueiti į parduotuvę ir išsirinkti patikusius baldus. Tačiau, jei turite laiko ir nestokojate išradingumo, neišlaidaudami galite susikurti puikią aplinką, pavyzdžiui, atnaujinti ir laukui pritaikyti senus krėslus, stalą ar net sofą. Nudažyti ryškiomis spalvomis, tinkamai impregnuoti jie atrodys labai gyvai ir mielai. Galite, priderinti ir natūralias gamtos detales, tarkime, kelmus. Jie gali tapti puikiu stalu, krėslais ir pan.

 

Kokios medžiagos lauko baldai geriausi?

Geriausi yra tie, kurie jums patinka ir gražiai dera su jūsų aplinka. O kalbant apskritai, visos medžiagos turi savų pliusų ir minusų.

♦ Jei kalbėsime apie patvarumą, ko gero, patys patvariausi lauko baldai yra iš betono ar sumūryti, bet jie gana šalti ir neretai atrodo nejaukiai. Be to, nepaslankūs. Tai taip pat nepatogu.

♦ Dar viena ilgaamžė medžiaga – natūralūs akmenys. Iš jų pagaminti sodo baldai ilgai išlaiko savo grožį, nes yra atsparūs laiko tėkmės padariniams. Dėl ypatingų natūralaus akmens savybių iš jo pagaminti sodo baldai, pavyzdžiui, suolai ar stalviršiai, ilgą laiką lieka stiprūs ir patvarūs. Be to, akmuo puikiai dera su augalų draugija. Akmenį galima gludinti ir išgauti norimos formos, originalius baldus. Tiesa, už šį natūralų ilgaamžį grožį teks ir sumokėti. Tai nepigus, bet kokybiškas variantas. Reikėtų dar pridurti, kad akmuo nėra lengva medžiaga transportuoti ar stumdyti iš vienos vietos į kitą.

♦ Ko gero, mažiausiai priežiūros reikalaujantys ir pigiausi baldai yra plastmasiniai. Bet jie neretai ir atrodo pigiai. Taigi trokštančias išskirtinesnės aplinkos šie baldai gali nuvilti. Plastmasinių baldų silpnybės: ilgiau pastovėję saulėje išblunka, o. Jei pagaminti iš ne itin kokybiškos plastmasės, lūžta arba deformuojasi.

♦ Mediniai baldai paprastai gražiai įsilieja į lauko aplinką. Jaukiai atrodo augalų fone. Na, o jų ilgaamžiškumas, be abejo, daug priklauso pasirinktos medžio rūšies. Kietos medienos baldai (pvz. buko, ąžuolo, uosio, klevo, raudonmedžio) džiugins ilgiau negu minkštos (eglės, pušies, kedro). Taip pat svarbu, kad mediena būtų tinkamai apdorota. Dažant medinius lauko baldus, dažus patartina sumaišyti su medžiui skirta apsaugine priemone.

♦ Pinti lauko baldai atrodo gražiai ir stilingai, bet paprastai jie nebūna pigūs. Dargi gana jautrūs nepalankioms oro sąlygoms. Norint šiais baldais džiaugtis ilgai, derėtų juos saugoti nuo darganoto oro: sunešti į namus arba sandariai uždengti.

♦ Metaliniai lauko baldai gali tarnauti ilgą laiką. Jų yra pačių įvairiausių formų ir medžiagų. Kai kurių iš jų silpnybė – polinkis rūdyti. Žinoma, šią problemą galima išspręsti baldus perdažant ar rūdis naikinant specialiomis medžiagomis. Ypač patvarūs emaliuoti baldai.

 

Kviečiame pasivaikščioti po galeriją ir pasidairyti idėjų ar tiesiog pasvajoti apie tokią aplinką, kuri jums būtų maloni. Kaip sakoma, nuo svajonės iki realybės – vos vienas žingsnis.