Laura Butvilaitė: kaip užmegzti romaną su savimi?

Laura Butvilaitė/Asmeninio archyvo nuotr.
Laura Butvilaitė, žurnalas „Laimė“
Šaltinis: „Laimė“
AA

Oscaras Wilde’as, tikras estetizmo genijus, meilę sau apibūdino kaip romaną, trunkantį visą gyvenimą. Vasara, kaip žinia, atostogų romanų metas, tačiau greita meilė, kurią siūlo pažinčių aplikacijos, trumpalaikė euforija ir širdžių lopymas – linksmieji kalneliai, nuo kurių norisi dar papildomų atostogų.

Gal verta pamąstyti apie romaną... su savimi ir santykio su savimi stiprinimą? Sutinku: meilės sau nederėtų susiaurinti iki masturbacijos. Bet kad ir kam jaustume meilę, ji visada turi daug sluoksnių ir išraiškų. Seksualumas ir ypač masturbacija dažnai kelia neigiamų konotacijų, bet su kuo daugiau, jei ne su savimi, santykiaujama solo masturbacijos metu? Jei pripažįstame, kad seksas su partneriu atspindi mūsų tarpusavio santykius, tada seksas su savimi mažų mažiausiai šiek tiek iliustruoja ir santykį su savo kūnu. Šio santykio puoselėjimas neretai nepatenka į prioritetų sąrašą, nors, geriau pagalvojus, tai vienintelis tikras ryšys, kuris garantuotai trunka visą gyvenimą.

Kaip partnerio paprastai iškart negriebiame už genitalijų, taip ir į save neprošal pažvelgti holistiškai: juk turime ne tik vaginą, klitorį, jį dengiantį „kapišoną“, didžiąsias ir mažąsias lūpas, analinę angą ir krūtis. Moters kūne beveik bet kuri kūno dalis gali būti erogeninė zona: kaklas, šlaunys, pilvas, nugara, rankos, pėdos ir t. t. Kai prie jų niekada net mes pačios neprisiliečiame, galime ir nežinoti jų erogeninio potencialo. Nebūtinai pirmas prisilietimas bus jautrus. Kartais jautrumą reikia išlavinti. Kuo labiau jį laviname, tuo labiau gerėja mūsų santykis su savo kūnu.

Dažnai, kai kalbama apie moterų masturbaciją, daugiausia dėmesio skiriama tam, kad masturbacija yra labai svarbus būdas išmokti, kaip pasiekti orgazmą, kad vėliau šias žinias būtų galima perduoti partneriui ir mėgautis seksu. Ir, taip, tokia masturbacijos funkcija labai svarbi – moterys, kurios masturbuojasi, kur kas labiau patenkintos savo seksualiniu gyvenimu ir kur kas dažniau patiria orgazmą su partneriu.

Masturbacija gali padėti suprasti, kas yra vien tik seksualinė iškrova ir streso įveikimas seksualiniu būdu. Dabar naudojantis pažinčių tinklalapiais ir aplikacijomis nesudėtinga susirasti, su kuo nueiti į pasimatymą, tad ir neįpareigojantis seksas labai lengvai pasiekiamas. Tačiau tiems, kurie yra atviri naujoms pažintims, pravartu įsisąmoninti, kokius poreikius jie iš tiesų nori patenkinti: grynai seksualinius, grynai emocinius ar ir vienus, ir kitus. Nes kai gebame aiškiai ir sąmoningai suprasti, kokie yra mūsų poreikiai, kur kas lengviau rasti tinkamą būdą jiems patenkinti.

Pavyzdžiui, kai žmogus pajunta labai stiprų seksualinį potraukį, susijaudina ir masturbuojasi taip, kad kuo greičiau pasiektų orgazmą. Jokių ilgesnių savęs erzinimų, jokios ypatingos aplinkos kūrimo ir jokių pašalinių judesių. Trumpiausias atstumas nuo masturbacijos pradžios iki jos galo. Kitaip tariant, tiesė. Tai yra grynai seksualinės įtampos panaikinimas. Arba – tiek seksualinės įtampos, tiek streso įveikos būdas. Jokių ceremonijų. Po viso ko šiek tiek atlėgsta, bet emociškai nepamaitina. Tarsi ant sausos odos paskubomis užteptumėte drėkinamojo kremo – kaipmat susigeria, dingsta dilgčiojimas, savijauta pagerėja. Apsirengiate ir bėgate į darbą.

Visai kas kita yra ilga masturbacija su kur kas įmantresnėmis fantazijomis, įvairių savo kūno dalių lietimu, galbūt orgazmo užlaikymu, jo „pribrandinimu“. Tai yra ne vien tik seksualinės įtampos panaikinimas – tai jau daugiau emocijų, santykio su savimi, savo kūnu, laiko sau. Kaip lėtas ir atidus kūno tepimas kremu įmasažuojant, stebint, kur labiau susigeria, kur reikia daugiau užtepti. Tokia masturbacija ne tik padeda išlaisvinti seksualinę įtampą, bet ir kur kas labiau pamaitina emociškai. Tai tikras savęs pamylėjimas.

Seksualinės fantazijos paprastai neįmanomos be emocinio turinio. Net „labai paviršinės“ susijusios su emocine savijauta – netgi kai įsivaizduojame, jog atrodome visiškai iš koto verčiančios, labiau siekiame įtvirtinti savo galios jausmą, norą patikti kitiems. Taigi, jei masturbacijos metu šmėsteli nors kokia fantazija, seksualinė veikla įgauna ir emocinį turinį.

Kai išmokstame labai kūrybiškai ir įvairiai tenkinti savo poreikius, tada ir į seksą su partneriu žiūrime visai kitaip, kur kas sąmoningiau einame į fizinį ryšį su kitu žmogumi. Net nesvarbu, ar jis pirmą kartą matomas iš tinderio, ar potencialus partneris, ar trisdešimt metų pažįstamas sutuoktinis.

Skaitykite daugiau