Laura Mizgirytė-Latour – apie džemperio derinimo vingrybes
Gatvės mada nebūtų gatvės, jei atsisakytų klasikos, t.y. grunge – tiulio sijonų ant džinsų, apatinės suknelės su kerziniais aulinukai ir sportbačiais, vyriškų paltų, milžiniškų pilotinių striukių ir tarsi per didelių denimo švarkų, na tų – tolimųjų reisų vairuotojų stiliaus. Ir, suprantama, džemperių – su gobtuvais ar be, kaip ir priklauso nutįsusių, per didelių ir geriausia bei pageidautina – skylėtų, nuplėštom apačiom ir kabančiais siūlais.
Tokio, XXI a. grunge idėjiniu vadu galime laikyti Demną Gwasalią („Vetements“), kurio gatvinis, avangardiškas, atsainus, maištingas stilius nepaliko abejingų. Jis patraukė milžiniškais, tarsi neteisingai pasiūtais marškiniais, susisukusiais sijonais ir suknelėmis, netvarkingomis ir nesueinančiomis siūlėmis, per dideliais švarkų pečiais, tarsi iš gabalų bet kaip sudurstytais džinsais ir storomis kojinėmis aukštakulniuose.
Tačiau „Vetements“ džemperio kaina (apie 800 JAV dolerių) gali smagiai pliaukštelt per piniginę (nesijauskite vieniši, jei prabangius drabužius perkate kreditan – visi taip daro). Visgi manau, kad beveik tūkstantis už daiktą, kuris iš esmės yra elementarus kasdieninis drabužis ir dizainerio ar „Utenos trikotažo “siuvamas iš to paties, funkcionalaus, seno gero fleece (storas, minkštas medvilnės arba medvilnės ir poliesterio pluoštas, kilpuotas, kaip frotinis rankšluostis vienoje pusėje ir lygus kitoje), yra ne taip jau mažai. Tad kokio to džemperio ieškoti ir su kuo derinti?
1. Dydis – svarbu. Nuo didelio ir plataus – tokio, kad galėtų tapti suknele (pirkite 2-4 dydžiais didesnį arba iš vyrų skyriaus) arba visiškai trumpo (crop ilgio, virš liemens).
2. Pagrindinė grunge taisyklė – kontrastas: viską, kas gražu, romantiška – derinti su viskuo kas grubu, darbininkiška, sportiška. Tad romantišką gėlėtą suknelę, atlasinę apatinę suknelę, tiulio sijoną deriname su pačiu grubiausiu, storiausio audinio gangsta džemperiu ir auliniais batais (sidabrinio metalinio spindesio, a?) arba apspardytais conversais. Ištikimiems oldschool grunge stiliui – docmartensai tiks prie visų derinių.
3. Džemperis truputį nuramina puošnius ir superseksualius derinius, tarsi suteikia gatvės stiliaus bruožų siauriems pieštukiniams, lakiniams sijonams, pusiau permatomoms suknelėms, mini šortams, aukštakulniams ir panašiai.
4. Spalvos: niūriai neutralios – tamsiai mėlynos, pilkos, alyvuogių – bus universalesnės ir labiau gatvinės. Ryškios ir pastelinės – sportiškos ir tvarkingesnės.
5. Džemperis su gobtuvu po paltu, klasikiniu švarku, ar pilotine striuke – gatvės stiliaus klasika.
6. Pamenate pižaminį stilių? Su pižamų stiliaus kelnėmis ir aukštakulniais atrodysite kaip gatvės stiliaus asė. Elegantiškesnis variantas bus tvarkingas džemperis ir plačios, gerai krentančios kelnės.
7. Arba atnaujinkite seną: manau ne viena rasite savo jaunystės garderobe (nors stilingesnį rasite vyro spintoje) kokį studentų bendrabučių koridoriuose nuvalkiotą ir gerai nudrengtą džemperį. Jau turite? Štai keli patarimai kaip jį padaryti stilingu, autentišku (teks pasidarbuoti žirklėmis).
Jei laiko dėka toks dar netapo (mano vyro 15 metų džemperis su gobtuvu atrodo kaip iš „Yeezy“ naujausios kolekcijos: nutriušęs, nuskalbtas, nenusakomos spalvos), štai keli variantai, kaip jį padaryti šiuolaikišku:
- ištraukite gobtuvo raištelius (raišteliai yra tarsi džemperio firminis ženklas: jei jie prasti – tai ir džemperis pigiai atrodo);
- nukirpkite tamprų rankogalių ir apykaklės audinį ir patempkite kraštus, kad audinys truputį pairtų;
- pusiau nuplėškite džemperio apačią;
- nukirpkite džemperį tiek, kad būtų vos virš liemens ir dėvėkite su ilgais marškiniais arba trikotažiniais marškinėliais.
DAUGIAU: Asmeninis Lauros Mizgirytės-Latour tinklaraštis apie stilių, madą ir įkvepiančius dalykus