Laura Mizgirytė-Latour: Baltų džinsų gidas

Kim Hersov / Vida Press nuotr.
Kim Hersov / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-21 09:04
AA

Balti džinsai vasarą yra kuo rimčiausi baltų suknelių konkurentai. Tik jų dažnai bijoma – nuo pat pirmųjų sąmoningo stiliaus akimirkų nieko kito negirdėjome, išskyrus tai, kad balta storina. Storinančių spalvų ir raštų teoriją apskritai laikau pasenusia ar bent jau ginčytina, bet prižadu, kad nieko nėra blogiau figūrai už netikusias proporcijas, prastą drabužio dizainą ir nekokybiškus audinius.

Tad baltų džinsų paieškos gali užtrukti, nes reikalavimų sąrašas, nors ne bekraštis, bet solidus – jei kalbame apie džinsus normaliems kūnams (t. y. su apvalumais, celiulitu – žodžiu, mačiusiems gyvenimo).

Taigi ieškomi:

  • pakankamai storo audinio, kad spusteltų visur, kur reikia, bet ne per storo – kad galėtum dar ir kvėpuoti;
  • tokie, kad neišryškintų celiulito (ak, visos jį turim, tik ne visos jį rodom);
  • ne per daug ploni, kad neprimintų tamprių;
  • ne per daug tamprūs, kad neatrodytų lyg uždažyti ant kojų;
  • ne per daug kieti, kad galėtum sėdėti ir kvėpuoti tuo pat metu;
  • nepermatomi!

Kokio silueto ieškoti?

1. Džinsų siluetas, tinkantis beveik visoms figūroms, yra pieštuko: prigludę apie klubus, kelius, laisvesni apie blauzdas ir kulkšnis. Juosmens aukštis – vadinamas mid-rise, apie du–tris centimetrus žemiau bambos. Visi tvirto audinio džinsai su 1–2 proc. elastano arba išvis be jo ir aukštesniu juosmeniu sugeba pakoreguoti klubų apvalumus ir liemens grakštumą.

Elena Perminova / Vida Press nuotr.

2. Relaxed stiliaus džinsai taip pat tinka daugeliui figūrų, tik svarbu, kad šie būtų laisvi ir ne per ilgi.

Londono gatvės stilius / Vida Press nuotr.

3. Jei esate neaukšta, ieškokite skinny džinsų iki kulkšnių. Atidengtos kulkšnys, aulinukai prigludusiais aulais grakština kojas.

Bella Hadid / Vida Press nuotr.

4. Kuo platesnės klešnės, tuo grakštesni batai su pakulne joms į kompaniją. Tai nebūtinai aukštakulniai: kasdienai idealu kaladėlės, smailianosės flatformos. Venkite sunkiasvorių, plačių, bukanosių batų.

Kuo trumpesnės ir platesnės klešnės, tuo aukštesnis turėtų būti džinsų juosmuo – tobuloms proporcijoms. Pažemintas džinsų juosmuo dažnai būna atsakingas už „kekso viršų“, o aukštas veikia kaip koreguojamieji apatiniai.

Leandra Medine / Vida Press nuotr.

5. Raumeningų blauzdų savininkėmis – vadinami boot-cut, truputį platėjantys nuo kelių, arba bell bottomsrimtai platėjantys. Ir vieniems, ir kitiems reikės batelių su bent 5 cm pakulne ir ilgio, kad batai pasislėptų po klešnėmis.

Milano gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Priežiūra. Skalbkite baltus džinsus. Niekada neneškite sausam valymui – nuo chemikalų laikui bėgant baltas denimas ima gelsvėti.

Balti džinsai (18 nuotr.)
+12