Laurene Powell Jobs: legendinio kompanijos „Apple“ įkūrėjo našlė vėl džiaugiasi gyvenimu

Laurene Powell Jobs su draugu Adrianu Fenty / Vida Press nuotr.
Laurene Powell Jobs su draugu Adrianu Fenty / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Ji prarado savo didžiąją meilę, tačiau paveldėjo milžiniškus turtus. Kaip gyvena kompanijos „Apple“ genijaus Steve’o Jobso (1955–2011) našlė Laurene POWELL JOBS (53)?

Viena ranka prilaikydama prabangią suknelę, švelniai šypsodamasi ir smalsiai dairydamasi aplinkui, ji žingsniavo Baltųjų rūmų parketu. Jis ėjo šiek tiek atsilikęs, jai netrukdydamas ir tarsi gėrėdamasis žaviąja palydove...

Stebėtis, kad santūrioji našlė į savo gyvenimą įsileido šį septyneriais metais jaunesnį vyrą, tikriausiai neverta. Juk su juo ji gali kalbėtis apie tuos dalykus, kuriuos kadaise aptarinėjo su savo sutuoktiniu.

Tai buvo pernai, kai kadenciją baigęs JAV prezidentas Barackas Obama sukvietė pulką gabių svečių į kviestinę vakarienę Singapūro premjero Lee Hsieno Loongo garbei. Ne prasčiau (ar mažiau įsimylėję) Steve’o Jobso našlė Laurene Powell Jobs su buvusiu Vašingtono meru Adrianu Fenty (46) atrodė ir šią vasarą atostogaudami Europoje – plaukiodami prabangia jachta „Venus“, mėgaudamiesi vandens sporto malonumais ir kaip eiliniai turistai lankydamiesi Kroatijoje.

Steve'as ir Lauren Powell Jobsai
Steve'as ir Lauren Powell Jobsai / „Scanpix“ nuotr.

Teigiama, kad pora jie tapo prieš ketverius metus, tačiau susipažino dar 2011-aisiais, per švietimui skirtą konferenciją Hjustone. Tais pačiais metais, kai mirė Laurene didžioji meilė – JAV verslo magnatas, kompanijos „Apple“ įkūrėjas ir tikriausiai vienas talentingiausių planetos išradėjų Steve’as Jobsas, taip ir neįveikęs kasos vėžio. Anot žiniasklaidos, būtent žavus ir išsilavinęs politikas, nuo 2007-ųjų iki 2011-ųjų vadovavęs JAV sostinei, ne tik padėjo trijų vaikų mamai atsigauti po vyro mirties, bet ir tapo nepakeičiamu patarėju tvarkant turto bei verslo reikalus.

Laurene Powell Jobs su sūnumi Reedu ir dukra Eve
Laurene Powell Jobs su sūnumi Reedu ir dukra Eve / MEGA/SCANPIX

Stebėtis, kad santūrioji našlė į savo gyvenimą įsileido šį septyneriais metais jaunesnį vyrą, tikriausiai neverta. Juk su juo ji gali kalbėtis apie tuos dalykus, kuriuos kadaise aptarinėjo su savo sutuoktiniu. Pavyzdžiui, apie švietimą ir išsilavinimą: teigiama, kad Fenty antrai kadencijai į mero postą nebuvo išrinktas vien dėl noro radikaliai patobulinti švietimo sistemą – sritį, kuriai daug laiko, jėgų bei pinigų skiria ir Laurene. Kultinio skaitmeninių technologijų kūrėjo našlė rūpinasi daugybės ne pelno švietimo organizacijų veikla, o 2014-aisiais yra įkūrusi kompaniją „Emerson Collective“, kurios vienas pagrindinių tikslų – padėti neturtingų šeimų vaikams įgyti išsilavinimą. Prieš keletą metų ji paskelbė ir apie 50 milijonų eurų vertės pedagogams bei studentams skirtą projektą „XQ: The Super School Project“, kad įkvėptų kurti ir įgyvendinti aukštųjų mokyklų reformas. Beje, šią vasarą ji žengė dar ryžtingesnį žingsnį – per kompaniją „Emmeron Collective“ įsigijo pagrindinį vieno seniausių JAV analitinių žurnalų „Atlantic“ (jis įkurtas prieš 160 metų!) akcijų paketą.

Neabejojama, kad ilgainiui Laurene imsis dar drąsesnių projektų. Juk turi tam pakankamai proto – krimto politikos ir ekonomikos mokslus Pensilvanijos universitete, vėliau studijavo Stanfordo verslo mokykloje. Netrūksta jai ir pinigų – žurnalo „Forbes“ duomenimis, moters turtas vertinamas maždaug 20 milijardų JAV dolerių. Po vyro mirties Lauren atiteko kompanijų „The Walt Disney Company“ ir „Apple“ akcijos, kurių bendra vertė – apie 14,6 milijardo JAV dolerių. Jai priklauso ir keturios šeimos vilos, du lėktuvai bei prancūzų dizainerio Philippe’o Starcko kurta ir daugiau nei 100 tūkstančių JAV dolerių kainavusi jachta „Venus“, kuria Jobsas taip ir nespėjo pasidžiaugti. Nors apie tai, kiek vertinamas Fenty turtas, neskelbiama, akivaizdu, kad jis gerokai mažesnis nei Laurene. Tačiau nei noro daryti gerus darbus, nei išminties, nei entuziazmo bei sugebėjimo įkvėpti aplinkinius jam tikrai netrūksta. Palikęs mero postą, Fenty tapo verslo ir finansų kompanijų konsultantu, skaito politines paskaitas. 2013-aisiais jis po daugiau nei 16 kartu pragyventų metų išsiskyrė su pirmąja žmona Michelle Cross, su kuria turi dvynukus Matthew ir Andrew (17) bei dukrą Aerin (9).

100 milijonų JAV dolerių kainavusi jachta "Venus" po Steve'o Jobso mirties atiteko jo našlei ir vaikams
100 milijonų JAV dolerių kainavusi jachta "Venus" po Steve'o Jobso mirties atiteko jo našlei ir vaikams / Vida Press nuotr.

Teigiama, kad būtent dėl entuziazmo bei noro pagerinti žmonijos gyvenimą prieš daugiau nei dvidešimt metų Laurene susižavėjo ir Steve’u Jobsu. Jie susipažino 1989-aisiais, kai Steve’as atvyko į Stanfordo universiteto verslo mokyklą skaityti paskaitos ir prieš ją trumpam prisėdo prie žavios studentės. Amžiną meilę jiedu prisiekė 1991-ųjų kovą (sutuokė dzenbudistų vienuolis) ir ilgainiui tapo viena tvirčiausių verslo pasaulio porų. Laurene niekada nebuvo tik savo vyro šešėliu, tačiau gausėjant šeimai ir prastėjant sutuoktinio sveikatai stengėsi daugiau dėmesio skirti jam ir vaikams – sūnui Reedui (25), dukroms Erin (21) ir Eve (19). Ji buvo su juo iki paskutinio atodūsio ir net praėjus keliems metams po Steve’o mirties neslėpė, jog jo labai trūksta. Tačiau sprendžiant pagal veide atsiradusią šypseną ir kone nesitraukiantį draugą, ši moteris vėl gali džiaugtis gyvenimu. Ir milijardai čia tikrai niekuo dėti.