Laurynas Suodaitis paaiškino, kodėl kreipėsi į Vaiko teises: „Mankštelės neišėjo į naudą“

Viktorija Siegel, Laurynas Suodaitis / Socialinių tinklų ir BNS nuotr.
Viktorija Siegel, Laurynas Suodaitis / Socialinių tinklų ir BNS nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-05-09 16:58
AA

Antradienį nuomonės formuotoja, verslininkė Viktorija Siegel pasipiktino, kad sutuoktinis Laurynas Suodaitis ją paskundė Vaiko teisių tarnybai dėl neva netinkamai prižiūrimo sūnaus. Tos pačios dienos popietę vyras paaiškino, kodėl nusprendė pasitelkti institucijas.

Savo komentaru Laurynas Suodaitis tradiciškai pasidalijo socialiniuose tinkluose.

„Darbų buvo tiek, kad net neturėjau kada nosies iškišti į instagramą ir su jumis pasisveikinti. Panašu, kad užsisukom ir užsikūrėm labai rimtai, kuo galim pasidžiaugti. Atrodo, kad plaukia tos visos upės pro šalį, bet vis pasiveja dalykai. Vieną susitikimą nusikėlėm į kitą dieną, tai sakau – išeisiu pasisveikinti su jumis.

Smagu matyti, kad jau drama slopsta po biški, tas skandalas jau daug kam darosi mažiau įdomus. Tuo galiu ir pasidžiaugti, gal tik memams ir kitiems dalykams medžiagos bus. Kas spėjo paskutines sultis išsispausti iš to viso reikalo, tai dar spėjo, bet panašu, kad pereisim į kitą stadiją ir spręsim klausimus iš esmės.

Šiaip žiūriu, čia šiandien vėl emocijų banga instagrame. Vakar sulaukėm iš kitos pusės advokatės paaiškinimo, kad Laurynukas vis dar serga. Pagal išrašus – ūmūs bronchitas ir ūmūs nazofaringitas. Panašu, kad pagal pirmines diagnozes, kurios buvo pačioj pradžioj prieš 10 dienų, ta būklė nieko negerėja ir mankštelės neišėjo į naudą. Šiandien tiek įvairiausių emocijų, bet jei žinai, kad elgiesi teisingai, jokių nervų tau nekyla, o jei neina susišnekėti ir susitarti normaliai, padės institucijos.

Su savo gydytojais pasikonsultavom, tai panašu, kad arba gydymas nelabai tinka, arba tos diagnozės ne tokios, kokios surašyta. Tai va, tikiuosi, kad institucijos padės išsiaiškinti, kokia ta situacija, nes labai rūpi sūnaus sveikata ir tuos reikalus kažkaip susitvarkysim. Smagu, kad kineziterapeutė pataria ligos metu mankštintis, bet turbūt apie streptokoką nieko neminėjo, tai nežinau, ar tą savaitę dar klientų turėjo. Labai reiktų filtruoti tai, ką prisišneki ir paskui viską išvartai. Nebūtų išvartymų ir tų žaidimukų, nebūtų ir čia tų visų reikalų. Bet toks tas kelias, kurį turėsim nueiti ir manau, kad čia tik pradžia.

Tiek tų žinių šią dieną. Šiaip visi procesai po biški slenkasi į priekį. Penktadienį turėtume sulaukti atsakymų iš kitos pusės dėl vaiko mediacijos klausimų. Žiūrėsim, kiek bus noro kalbėtis ar gumą tampyti, bet tiesiog aš kažkaip jau nusiteikiau, kad tiesiog tą laiką turėsim atgyventi, atidirbti ir paskui viskas bus normaliai, mažiau nervų ir mano rašinėjimų advokatams. Galėsim normaliai savo santykyje su savo vaiku išeiti. Žiūriu optimistiškai. Bent vienu klausimu nuomonės sutampa – pasitikim teisinėmis sistemomis ir susitvarkysim viską taip, kaip ir privalo būti.

Tikiuosi, kad ir jums šitas serialas po truputį pabosta, nieko čia naujo. Sprendi klausimus iš esmės, bet vis tam fone apie save kažką išgirsti. Išsitepėm geru vašku, tad net tos etiketės nebelimpa – viskas eina pavėjui. Aš galiu pasidžiaugti, kad darbinė veikla taip įsivažiavo ir juda į priekį, kad apima nerealiai geras jausmas ir tikėjimas ta veikla, kurią darai, žmonių pasitikėjimu. Kaip sakiau, duodu sau metus, tad labai tikiuosi, kad kelionė per šiuos metus bent šitam fronte bus be galo faina ir prasminga“, – dalijosi Laurynas Suodaitis.

Laurynas Suodaitis / Stop kadras

Žmonės.lt primena, kad apie Vaiko teisių skambutį Viktorija Siegel prabilo antradienį instagrame.

„Kartais, kai atrodo, kad dugnas jau yra pasiektas, tai tave nustebina ir tu pagalvoji – oho, kokius kelius dar mes eisime, bandant įskaudinti vis dar esamą žmoną ir savo bendro vaiko mamą?

Šiandien gaunu skambutį iš Vaiko teisių ir šįkart pareiškimą parašė ne anonimas, kaip mes su Laurynu esame turėję situaciją, o šįkart pareiškimą parašė pats mano vis dar esamas vyras. Žinot, už ką ir dėl ko? Dėl kineziterapeutės, dėl mankštelių. Sekundę net neturėjau ką atsakyti, nes tikrai ir juokinga, ir graudu, ir gėda. Toks gėdos jausmas apėmė.

Kažkaip nusprendžiau su jumis pasidalinti, nes tikrai darbuotoja patvirtino. Sakau – Laurynas Suodaitis parašė? Sako – taip, jūsų vyras Laurynas Suodaitis. Laikau telefoną ir negaliu patikėti tuo, ką girdžiu.

O pareiškime Laurynas Suodaitis parašė, kad vaiko mama Viktorija Siegel vos ne kankina vaiką ir daro mankšteles bei kviečia į namus kineziterapeutės, kai vaikas serga.

Visų pirma, nereikia taip nuvertinti. Suprantu, kad mano vyras mane laiko labai kvaila, durna ir panašiai, bet nereikia manęs tiek nuvertinti, kad aš prieš pakviečiant namo kineziterapeutę nepasitariau su šeimos gydytoju, prižiūrinčiu Laurynuką mažąjį, nepasitariau su pačia kineziterapeute. Dėl to nusprendėm, kad ne mes pas ją važiuosim, o kol vaikas sloguoja ir kosti, jinai pas mus atvažiuos. Kadangi nėra temperatūros, tai mankšteles galima daryti.

Bet jūs dabar įsivaizduojate, su kokiu žmogumi aš gyvenau, ir ką man teko praeiti per tuos trejus metus? Gal dabar suprasite?“ ​

Viktorija Siegel-Suodaitė / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

​ Viktorija teigė, kad kineziterapeutė yra specialistė, kuria ji pasitiki, ir kad sūnaus dabartinė būklė leidžia jam mankštintis. Moteris pridūrė: „Kai vyras rėkia, kad nori 50 ant 50 rūpintis vaiku, tai tu geriau ne Vaiko teisėms rašyk pareiškimus, kad aš kineziterapeutą kviečiu, o kadangi atvykimas kineziterapeuto kainuoja 60 eurų, tai geriau pasiūlyk 30 eurų dasimesti.“

Viktorija vis kartojo, kad jai gėda prieš kitus žmones, ypač prieš Vaiko teisių tarnybą.

„Man gaila, kad mano vyras nesivadovauja protu šitoje vietoje, vadovaujasi emocijomis, kad tik man pakenktų, įgeltų. Man gaila Vaiko teisių darbuotojų laiko, jie važiuos rytoj pas mane, patikrins, ar viskas tvarkoj, kai tuo tarpu tikrai yra vaikų, kurie yra mušami, kurie yra skriaudžiami ir aps kuriuos tikrai reikia važiuoti. Tai jie gaišta laiką dėl mano vyro briedinio parašymo, atsiprašau už tokius žodžius, tikrai susinervinusi esu. Esame suaugę žmonės, ir kartais emocijas reikia uždaryti į spintelę ir pradėti vadovautis protu. Manau, šita situacija parodys, kieno pusėje yra tiesa“, – kalbėjo V.Siegel.

Viktorija kalbėdama apie L.Suodaitį tęsė: „Viešumoje matote vieną jo kaukę – to geriečio, labai mylinčio savo šeimą, vaikus, žmoną. Ir dabar atsisuka visai kita jo pusė. Parašyti Vaiko teisėms ant savo žmonos pareiškimą dėl mankštelių yra stipru ir čia idiotizmas aukščiausio lygio. Man gėda už savo vyro veiksmus, jis suaugęs vyras, gal tiesiog nustok man kenkti visaip kaip, nes daraisi gėdą sau.“ ​

Laurynas Suodaitis / LNK nuotr.

​Primename, kad Vaiko teisių darbuotojai V.Siegel namuose lankėsi ir 2022-ųjų rudenį, reaguodami į anoniminį pranešimą apie neva neprižiūrimą vaiką.

Istorija prasidėjo, kai Viktorija savo instagramo paskyroje pasidalijo sūnaus Lauryno nuotrauka, kurioje matyti, kad vaiko oda šiek tiek pasausėjusi. Ji tikino, kad problemą bandė išspręsti įvairiomis priemonėmis ir kartu paklausė sekėjų, ar jie yra susidūrę su panašia situacija ir galėtų duoti naudingų patarimų.

Vėliau ji papasakojo, kad rado problemos sprendimo būdą – išbandė regeneruojantį aliejų kompleksą su vitaminu E. Viktorija tikėjosi, kad pasidalindama savo patirtimi padės kitoms mamos ir pasiūlė VU universiteto Fizinių ir technologijos mokslų centre sukurtą produktą įsigyti jos elektroninėje parduotuvėje.

Visgi jos įrašai vieną iš sekėjų supykdė. Anonimas kreipėsi į Valstybinės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybas ir elektroniniu paštu išsiuntė laišką pavadinimu „Viktorija Siegel vaikas“.

Jame rašyta: „Labas vakaras. Prašau patikrinti, kas vyksta Viktorijos Siegel šeimoje. Čia yra gėda, kad iki šiol niekas nieko nepadarė, kai žmogus viešai internete pūvančią vaiko odą džiovina su fenu ir tepa aliejus. Ir po to dar drįsta tuos aliejus reklamuoti??? Kas ten darosi? Gelbėkit vaiką kas nors. Arba pasiūlykite mamai vaiko auginimo įgūdžių kursus. Ji nesupranta, ką daro. Košmaras.“

V.Siegel-Suodaitė šiuo laišku tuomet pasidalijo savo instagramo paskyroje.

„Paliksiu kaip juokingai graudu pokštą atsiminimui“, – rašė verslininkė.

Kur pranešti ir ieškoti pagalbos
Jei reikia skubios pagalbos
Skambinkite pagalbos telefonu 112
Jei esate savižudybės krizėje, arba ieškote pagalbos kitam
Jei patyrėte smurtą
Jei reikalinga emocinė (psichologinė) pagalba telefonu, arba internetu
Jei esi vaikas ir tau reikalinga pagalba