Lavija Šurnaitė-Kairienė grįžta į eterį su nauja sveikatingumo laidele

Lavija Šurnaitė – Kairienė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Lavija Šurnaitė – Kairienė / Irmanto Gelūno / 15min nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2012-06-22 15:55
AA

Ką daryti sutraukus raumenis vandenyje? Kaip efektyviai mesti svorį nepakenkus savo organizmui? Kaip taisyklingai minti dviratį? Kokie mums įprasti fiziniai pratimai yra daromi netinkamai ar netgi žaloja mūsų sveikatą? Kodėl ne visiems galima bėgioti?

Tiesiog gyvybiškai svarbius atsakymus į šiuos klausimus „Lietuvos ryto“ televizijos žiūrovai kiekvieną darbo dieną suras naujoje 2 min. trukmės sveikatingumo laidelėje „Būtina žinoti“. Jos vedėja Lavija Šurnaitė-Kairienė kalbins geriausius šalies sporto ir mitybos specialistus – Lietuvos Kūno kultūros akademijos dėstytojus, o šie profesionaliai pasakos vertingus dalykus bei pavaizduos juos praktiškai. Tad dėl laidelėse žeriamos informacijos patikimumo galima neabejoti.

„Sužinosime, kaip pagerinti savijautą, fizinį tonusą, bus mokoma, kaip taisyklingai praktikuoti įvairias sporto šakas, teisingai maitintis. Išgirsime patarimų, kaip išvengti kai kurių ligų, apsisaugoti nuo traumų ir, aišku, atsipalaiduoti“, – apie laidelę, kuri bus rodoma 5 kartus per dieną skirtingu laiku, kalbėjo Lavija.

Sveikatingumo projekto kūrėjai žiūrovams žada plačiau atskleisti žalingų įpročių poveikį organizmui ir į dienos šviesą ištraukti kai kuriuos mitus bei juos paneigti.

„Klaidingų mankštos pratimų  dar sovietmečiu buvo mokoma mokyklose. Pavyzdžiui, atsilenkimų jokiu būdu negalima daryti ištiestomis kojomis. O kodėl? Sekite laideles“, – su šypsena sakė Lavija.

Dėl įtempto gyvenimo būdo nemažai žmonių sportuoja namuose. Tačiau kai šalia nėra trenerio, kyla pavojus susižaloti. Sporto specialistai sako, kad neteisingai paskirstytas fizinis aktyvumas organizmui gali būti toks pat žalingas, kaip ir netinkamai dozuojami vaistai. Tai kaip tada saugiai mankštintis? Pavyzdžiui, ar bėgiojimas yra geriausias sportas visiems?

„Pasirodo, kad toli gražu ne visiems šis mankštos būdas tinka. Kiek mes dar nežinome apie elementarų bėgimą! Pirmiausia negalima bėgioti asfaltu. Šimtą kartų saugesnis ir efektyvesnis yra ėjimas. Svarbu atrasti tai, kas žmogui tinka. Tuomet sportas teiks ir naudą, ir džiaugsmą“, – po pirmųjų filmavimų įgytomis žiniomis dalijosi Lavija. Pati laidelės vedėja bėgioti nemėgsta, vandens sportas jos irgi netraukia. Už tai pastaruoju metu Lavija susižavėjo „Pilates“ ir „Kalanetikos“ užsiėmimais. Šių mankštų pratimų taip pat sulauks žiūrovai.

Dar šis tas įdomaus ir labai naudingo – pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vaikams būti fiziškai aktyviems ne mažiau negu 1 val. per dieną, mažiausiai 3 kartus per savaitę užsiimti didelio intensyvumo fizine veikla bei 3 kartus per savaitę atlikti pratimus, kurie lavina kaulų ir raumenų sistemą.

18–64 metų amžiaus žmonės turėtų vidutiniškai intensyviai judėti mažiausiai 30 min. kasdien, 5 dienas per savaitę arba užsiimti didelio intensyvumo fizine veikla 20 min. 3 kartus per savaitę. O gal tiesiog suderinti abi veiklas. Jiems papildomai reikėtų stiprinti kaulų ir raumenų sistemą.

Vyresniems nei 64 metų amžiaus žmonėms be jau minėtos fizinės veiklos patariama papildomai lavinti lankstumą ir koordinaciją.