Lavija Šurnaitė-Kairienė ir Alfas Ivanauskas: kedai – ne tik skustagalviams

Lavija Šurnaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Lavija Šurnaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-04-24 14:59
AA

Prieš dešimtmetį kedai kaip kasdieninė avalynė atrodė mažų mažiausia neestetiškai. Bet viskas keičiasi: dabar jais avėdamos podiumu eina manekenės, vis daugiau verslininkų šį sportinį apavą derina prie kostiumo, o Lietuvoje šiandien pirmą kartą minima ir Kedų diena.

Šią iniciatyvą palaikantys TV ir radijo laidų vedėja Lavija Šurnaitė-Kairienė bei virtuvės mitų griovėjas Alfas Ivanauskas patys dažnai renkasi kedus ir yra įsitikinę, kad tai ne tik patogumas, stilius, bet ir galimybė išeiti už kasdienybės ribų. 

„Kedai – tai klasika. Mickas Jaggeris net į oficialų priėmimą pas Anglijos karalienę nuėjo su kedais. Ir kodėl ne? Tokie maži nukrypimai nuo normos yra į sveikatą. Žinoma, kūrybos sferoje dirbantiems žmonėms tai daryti lengviau, bet ar negalėtų savotiškai pamaištauti ir biurų atstovai? – savo mintimis dalijasi Lavija Šurnaitė-Kairienė. – Mano nuomone, kedų kultūra yra neatsiejama nuo miesto gyvenimo ritmo, tai tarsi patogi transporto priemonė. Labai smagu, kad tarpusavyje derinami kedai ir oficialus kostiumas nebešokiruoja lietuvių“.

Žinoma moteris įsitikinusi, kad Kedų diena galėtų prilygti neoficialiam, bet visiems žinomam džinsų penktadieniui. Moterims tai būtų naudinga ir sveikatai, nes gydytojai nuolatos kartoja, jog aukštakulniai turi būti avimi tik tam tikromis progomis, o ne kasdien. L.Šurnaitės-Kairienės nuomone, Kedų diena gali suteikti daugiau laisvės, polėkio ir jaunatviškumo, kuris dar niekam nepakenkė. Kadangi ji pati nedirba darbo, reikalaujančio oficialaus aprangos stiliaus, kedai moteriai gali būti kasdienybe, kad ji tik to nori.

Alfas Ivanauskas / Asmeninio albumo nuotr.

Kulinarijos meistras Alfas Ivanauskas prisipažįsta, kad prieš 10 metų pats negalėjo įsivaizduoti savęs avinčio kedais, bet dabar tai jų batų dežėje galima rasti ne vieną porą: „Keistai žiūrėdavau į žmones, avinčius kedus. Tačiau dabar, kai šių batų pasirinkimas toks didelis ir nesunkiai gali atrasti sau tinkamiausią variantą, aš kedus aviu net prie kostiumo. Žinoma, jeigu yra tam tikras aprangos kodas, pavyzdžiui, einant į prabangų restoraną, kedų nesidedu. Tačiau asmeniniame gyvenime laužau standartus ir kedai man padeda tai daryti“. A.Ivanauskas įsitikinęs, kad tokios iniciatyvos kaiP Kedų diena padės sugriauti mitus, jog kedus nešioja tik skustagalviai, padės lietuviams atsikratyti kai kurių stereotipų, jaustis laisvais ir kūrybiškais.

Kedų diena – tai iniciatyva, kuria žmonės kviečiami bent vieną dieną savo įprastą avalynę iškeisti į kedus.