Legendinės brazilų grupės „Sepultura“ koncertas Vilniuje – lyg juodosios mišios metalistams

„Sepultura“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
„Sepultura“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2015-11-12 21:45
AA

Sunkiojo metalo muzikos gerbėjams šis ketvirtadienis – ypatinga šventė. Į Lietuvą sugrįžo legendinė brazilų grupė „Sepultura“. Sostinės „Siemens“ arenoje muzikantai surengė išskirtinį, jubiliejinį, 30-mečio turui skirtą šou.

Trankūs, griausmingi, papiktintais riaumojančių gitarų garsais savo gerbėjų širdis per daugelį metų užkariavę brazilai Vilniuje užkūrė tikrą pirtį. „Siemens“ arena kelioms valandoms virto metalistų meka, kurioje buvo laikomos juodosios,  tamsiosios muzikos mišios.

Kad per tris dešimtmečius „Sepultura“ neprarado populiarumo buvo galima įsitikinti ir Lietuvoje. Ne vieną koncertą anksčiau šalyje surengę brazilai čia buvo itin šiltai sutikti. 

Ir nors arenoje galėjo kone triskart daugiau žmonių, akivaizdu, kad tie, kurie nepagailėjo kelių dešimčių eurų už bilietą, žinojo, kur atėjo – minioje prie scenos siautė užkietėję grupės gerbėjai.

„Sepultura“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.
„Sepultura“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: „Sepultura“ vokalistas Derickas Greenas: „Velniškai norėčiau patikrinti Vilnių naktį“

Prieš garsiųjų brazilų pasirodymą juos „apšildė“ ne ką mažiau laukti svečiai – lietuviai „Awakening Sun“ ir svečiai iš Latvijos „Trendkill Method“.

Galiausiai šiek tiek po 21.30 val. iš naujo užsidegė prožektoriai ir į sceną žengė aukštaūgis grupės vokalistas Derickas Greenas bei trys muzikantai – gitaristas Andreasas Kisseris, bosistas Paulo Jr ir būgnininkas Eloy Casagrande.

„Sepultura“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Dar dieną duodamas interviu D.Greenas žadėjo – parako koncerte netrūks. Iš Estijos į Lietuvą autobusu atvykę muzikantai prieš pasirodymą Lietuvoje spėjo nusnūsti ir atsipalaiduoti. 

Į Vilnių „Sepultura“ pasikvietė festivalis „Roko naktys“, kurio organizatoriams grupės nariai pateikė įdomų pageidavimų sąrašą. Jame – galimybė tiek pusryčiams, tiek pietums, vakarienei ir net naktipiečiams valgyti mėsą, taip pat – viskis, lietuviškas alus, dėžė saldumynų, tarp kurių ir šokoladas, ir guminiai meškiukai. 

Kaip ir ankstesnių trijų vizitų metu, kiekvienas iš grupės narių užsiprašė užkulisiuose turėti po 10 rankšluosčių. Kad jų muzikantams prireikė, nesunku patikėti, Vilniuje jie koncertavo kupini jėgų.

„Scena yra geriausia treniruočių salė“, – dar prieš šou užsiminė grupės 44-erių vokalistas. Stebint jį buvo nesunku patikėti, kad kiekvienas pasirodymas muzikantams atima nemažai fizinių jėgų. Vienu metu D.Greenas spėjo ir dainuoti, ir mušti būgną, o tuo pačiu savo energingais judesiais priversti gerbėjus judėti į taktą.

Užkulisiuose grupės nariai linksmai leido laiką, važinėjosi riedlentėmis, sportavo, dainavo. Vėliau jie mandagiai paprašė sumažinti šildymo temperatūrą persirengimo kambariuose, tačiau pamatę, kad „Siemens“ arenoje be kita ko yra įrengta pirtis, pasiteiravo, ar būtų galimybė ją užkurti.

„Išpildėme tokį jų pageidavimą. Sakė, už tai gavome karmos taškų ir šiaip labai dėkojo už viską, kartojo, kad tai – vienas maloniausių priėmimų“, – juokėsi koncerto organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka. 

„Sepultura“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.
„Sepultura“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Pusantros valandos trukusioje jubiliejinėje koncerto programoje skambėjo garsiausios visų laikų „Sepulturos“ dainos – nuo pačių pirmų iki vėlyviausių laikų.

Nuo 1984-ųjų jų diskografijoje – 13 albumų, iš kurių paskutinį „The Mediator Between Head and Hands Must Be the Heart“ išleido 2013-aisiais.

Pirmą kartą „Sepultura“ šalyje viešėjo 1992 metais, vėliau sugrįžo 2007 ir 2009 metais. Kad šis pasirodymas taip pat ne paskutinis, pažadėjo ir grupės nariai. Atsisveikinę su publika jie tarė „iki,“ o ne „sudie“. 

„Sepultura“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.
„Sepultura“ koncertas Vilniuje / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Po koncerto naktį „Sepultura“ praleis Vilniuje. Grupės nariai ketina pasivaikščioti po miestą, todėl didelė tikimybė, kad gerbėjams pavyks su jais susitikti ir kuriame nors sostinės naktiniame klube. „Velniškai norėčiau patikrinti šį miestą naktį! Pažiūrėsime, kaip bus“, – intrigavo D.Greenas.

Jau penktadienį grupės laukia koncertas Vroclave, vėliau kolektyvas pajudės į Vokietiją, Jungtinę Karalystę. Iki mėnesio pabaigos po Europą gastroliuojanti „Sepultura“ gruodį pakels sparnus atgal į Pietų Ameriką, metus grupė užbaigs koncertais Brazilijoje ir Peru.

Daugiau koncerto akimirkų – nuotraukų galerijoje:

Legendinės brazilų metalo grupės „Sepultura“ koncertas Vilniuje (32 nuotr.)
+26