Legendiniai automobiliai, kuriems įspūdingų sumų negaili žvaigždės: nuo Kardashianų iki J.Lopez

Pasidalyti nuotrauka su naujuoju pirkiniu instagrame nepraleido progos Kylie Jenner / Vida Press nuotrauka
Pasidalyti nuotrauka su naujuoju pirkiniu instagrame nepraleido progos Kylie Jenner / Vida Press nuotrauka
Ieva Basokė
Šaltinis: Žmonės
2023-04-11 21:24
AA

Per Pirmąjį pasaulinį karą „Rolls-Royce“ gamino šarvuotas mašinas Didžiosios Britanijos ir sąjungininkų kariuomenėms. Ir daugiau kaip šimtą metų (jei būtume tikslūs – 119) sidabrine figūrėle papuoštas automobilis yra garsenybių aistros objektas.

Kad ir kaip keistųsi mada, sėkmės, turto ir galios simboliai lengvai nepasiduoda, o metams bėgant įgyja vis daugiau vertės. Kompanijos struktūra ir savininkai ne kartą keitėsi, prekių ženklas ėjo iš rankų į rankas, tačiau turtingi gerbėjai iki šiol mėgaujasi „Rolls-Royce“ techniniais ypatumais, saugumu, beribėmis galimybėmis pritaikyti juos savo poreikiams – ir parodyti šeimininkų statusą.

Žinovai iš tolo atpažįsta emblemą ir prisimena variklio dangtį puošiančios figūrėlės istoriją. Deivės Nikės atvaizdas, dar vadinamas džiaugsmo dvasia ir sidabrine dama, įamžino bendrovės įkūrėjų Charleso Rollso bei Henry Royce’o draugo ir didelio „Rolls-Royce“ gerbėjo barono Montagu meilužę Eleanor Thornton.

Taip ir netapusi ponia Montagu gražuolė aktorė žuvo lydėdama mylimąjį į Indiją 1915 metų žiemą: britų lainerį, kuriuo plaukė pora, prie Kretos krantų pamušė vokiečių povandeninis laivas... Šiemet sidabrinė dama mini sukaktį – iš pradžių puošusi tik barono automobilius, nuo 1923-iųjų ji tapo visų „Rolls-Royce“ ženklu.